Kuş Uçuşu Dizisi Netlix 2021

Türkiye de 3.5 milyon abonesi olan Netflix Türk dizileri ile dünyaya açılmaya devam ediyor. Netflix Ay Yapım ile Kuş Uçuşu dizisi için anlaşma imzaladı. Deniz Yorulmazer’in yönetmen olarak yer alacağı Kuş Uçuşu dizisinin senaristi ise usta kalem Meriç Acemi olacak.

Kuş Uçuşu dizisi oyuncuları İbrahim ÇELİKKOL ve Birce Akalay olacak; ayrıca dizinin kadrosunda Miray Daner de yer alacak.

Kuş Uçuşu dizisinde hikaye bir televizyon kanalında geçecek ve dizide farklı yaş kuşaklarının hikayesinin anlatılacak. Bu yönü ile Kuş Uçuşu dizisi tam bir dijital dizi olacak.

Kuş Uçuşu dizisinin kadın başrol oyuncuları Birce Akalay ve Miray Daner olurken dizi de yer alacak erkek başrol oyuncuları için şuanda cast çalışmaları devam ediyor. Dizinin oyuncu kadrosu belli olduğunda sayfamızdan sizler ile paylaşacağız. Kuş Uçuşu Dizisi dizisinin çekimlere haziran 2021 de başlaması planlanırken yayınlanmasının ise eylül ayını bulması bekleniyor.

Kuş Uçuşu Oyuncuları

İbrahim ÇELİKKOL – Kenan 

Kuş Uçuşu dizisinin erkek başrol oyuncusu İbrahim Çelikkol oldu. Son olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi karakteri ile yer alan İbrahim Çelikkol 14 Şubat 1982 İzmit doğumludur.  Milli  Basketbolcu İbrahim Çelikkol basketboldan mankenliğe ve sonrasında da oyunculuğa geçiş yapmıştır.  Osman Sınavla tanıştıktan sonra kariyerinde hızlı bir yükseliş yaşayan İbrahim Çelikkol İlk Pars Narkoterör filminde oynadı. Daha sonra Karadayılar, Keskin Bıçak Muhteşem İkili ve Siyah Beyaz Aşk gibi dizilerde yer aldı. Mihre Mutlu ile 4 yıllık bir evliliği ve bir çocuğu var.

Kenan ve Lale tutkulu bir aşk ile bir birine bağlanan iki sevgili olacak

Ibrahim CELIKKOL kus ucusu dizisi

Birce Akalay – Lale

Birce Akalay 1984 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 37 yaşının içindedir. Haliç Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu spor spikeri olarak kariyerine başlasa da oyunculuk her zaman onun hedefidir. Küçük Ağa  dizisine kadar kendini göstermeyi başaramayan Birce Akalay Küçük Ağa dizisi ile yıldız olmayı başarmıştır. Evli ve Öfkeli, Hayat Bazen Tatlıdır ve Siyah Beyaz Aşk Birce Akalay’ın sevilen dizilerindendir. Birce Akalay 2020 de Babil dizisi kadrosunda İlay karakteri ile yer alıştır. Murat Ünalmış ve Sarp Levendoğlu ile evlilik geçmişleri vardır. Birce Akalay 1.73 boyunda ve 53 kilo ağırlığındadır.

Lale; Selim’in eşidir. Güzel ve çekici bir kadındır. 

birce akalay

Burak Yamantürk – Selim

Selim Lale’nin eşidir. Yakışıklı ve kariyerli bir adamdır. 

burak yamanturk 1

Miray Daner – Aslı

Miray Daner 15 Ocak 1999 İstanbul doğumludur ve 22 yaşının içindedir. İlk olarak Medcezir dizisi ile tanınan daha sonra da Vatanım Sensin dizisi ile önemli bir çıkış yakalayan Miray Daner  son dönemde Bir Litre Gözyaşı, Hakan Muhafız ve Saygı gibi dizilerde yer almıştır.

Aslı Kuç Uçuşu dizisinde kanalda işe giren ve kendini ispat etmeye çalışan bir kıza hayat verecek. 

miray daner kus ucusu dizisi

İrem Sak – Müge

İrem Sak 9 Şubat 1986 Sivas doğumludur ve 35 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu olan İrem Sak Beşiktaş Kültür Merkezi’nde profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır. Özellikle Yalan Dünya dizisi ile çok büyük çıkış yakalayan İrem Sak Buyur Burdan Bak, İnsalar Alemi ve Güldür Güldür Show, Bir Aile Hikayesi ve Çukur dizileri ile dikkat çekmiştir. İrem Sak 1.70 metre boyunda, 55 kilo ağırlığındadır. İrem SAK’ın son filmi Dedemin Fişi olurken son dizisi ise olmuştur.

Müge Lale’nin en yakın arkadaşı olarak yer alacak. 

irem sak

Defne Kayalar

Netflix’in Kuş Uçuşu dizisinde Defne Kayalar’da yer alacak. Defne Kayalar son dönemde Saklı, Rekabet, Hakan: Muhafız ve Bir Başkadır gibi internet dizilerinde yer almış ve dijitali çok sevmiştir. 7 Mayıs 1975 Ankara doğumlu olan Defne Kayalar 46 yaşının içindedir. Medcezir dizisinde hayat verdiği Sedef karakteri ile tanınan Defne Kayalar Bilkent Üniversitesi Grafik Bölümü mezunudur.  Defne Kayalar geçen yıl yönetmen Ali Bilgin ile evlenmiştir. Defne Kayalar 1.74 metre boyunda ve 59 kg ağırlığındadır.defne kayalar sakli dizisi

Şifanur Gül

Son olarak Sevdim Seni Bir Kere dizisinde Eylül karakteri ile yer alan Şifanur Gül Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk bölümü mezunudur. 1995 Ankara doğumludur ve 26 yaşının içindedir. Son olarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Gülperi karakteri ile yer almıştır. 

Daha önce Türkiye dizi pazarına Erşan Kuneri, Pera Palas, Bir Denizaltı Hikayesi, Kulüp ve Fatma gibi diziler ile girmeye hazırlanan Netflix 2021’in sonunda Kuş Uçuşu dizisini de  yayına almayı planlıyor. 2021 de aylık ücretlerine %50 zam yapan Netflix zamlardan sonra abone sayısını düşmemesi için en az 3 dizi daha hazırlamayı planlıyor.

sifanur gul

Bülent Çetinaslan – Ali

Daha önce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Yavuz karakteri ile yer alan Bülent Çetinaslan şimdi de Ali karakteri ile Netflix’in Kuş Uçuşu dizisinde yer alacak. 25 Mayıs 1974 Ankara doğumlu olan Bülent Çetinaslan 46 yaşındadır.  Bülent Çetinaslan daha önce Arka Sıradakiler dizisinde Oktay karakterine de hayat vermiştir. bulent cetinaslan