Söz Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Gerçek Nedeni?

Güncelleme 1 Mayıs 2019 Söz dizisinin final bölümü çekimleri tamamlandı ve Tolga Sarıtaş’ta uzun süredir kesmediği sakallarını dizinin çekimleri tamamlandıktan sonra kesti. Tolga Sarıtaş sakallarını kestiğine göre Yavuz komutan tekrar orduya dönecek. 

Söz Star Tv ekranlarında 3 sezondur bir pazartesi klasiği haline gelmişti hatta uzun yıllar Söz ve Çukur dizilerinin pazartesi akşamı birinci olabilmek için verdiği mücadele unutulmayacaktır; ancak artık Çukur dizisi bu mücadeleyi tek başına yürütmeye devam edecek. Star Tv uzun bir karar verme sürecinin ardından Söz dizisi için final kararı aldı. Bu karar ile Söz dizisinin 27 mayıs pazartesi akşamı 84. bölümü ile final yapması kesinleşti.

Söz dizisinin Netflix’te 2019 2020 yeni sezonunda devam etmesi ile ilgili görüşmeler olduğu medyaya yansıyor ama Söz dizisinin resmi yayın hakkı Star TV’de olduğu için Söz dizisinin yeni sezonu Netflix’e bile geçse bunun resmi açıklaması ancak 27 mayıs 2019’dan yani Söz’ün Star TV ile bağı koptuktan sonra olur.

Söz dizisi için Netflix’in verdiği yeni sezon teklifi belki cazip bir teklif olabilir ancak Star Tv neden Söz dizisinin almak için Netflix ile yarışmadı ki elinde Söz’ü kendine daha ucuz maliyetler ile bağlayacağı sözleşmeler varken? Peki Neden Söz dizisi için final kararı verildi? İşte detaylar.

Söz Neden Final Yapıyor? İşte madde madde finalin gerçek yüzü

 1. Söz gününde birinci olamıyor. Evet Söz dizisi ortalama 7-8 reyting alıyor ama Söz dizisi çoğu zaman Çukur dizisine geçiliyor; yani gün birinciliği Ay Yapım’ın Show TV’de yayınladığı Çukur dizisinin oluyor bu da Söz dizisinin değerini düşürüyor; zira pazartesi akşamları yayınlanacak reklamlarda en yüksek parayı Show TV kapıyor.
 2. Söz’ün senaryosu her sezon daha kötüye gidiyor. Star TV’de Söz dizisi için yazılan iğrenç senaryonun farkında. Özellikle dizinin 3. sezonunda Yavuz’un istihbarata geçerek timden ayrılması ve hastalanması gibi senaryonun geleceğini olumsuz etkileyen olayların gerçekleşmiş olması ve elle tutulur bir dördüncü sezon senaryosunun olmaması hatta senarist Ethem Özışık’ın yeni sezon senaryosunu hazırlarken zorlanması Söz’e olan güveni çok azalttı. Star TV’de tam olarak senaryosuna güvenemediği Söz için büyük bir risk almak istemedi.
 3. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik belirsizlik ve sürekli artan maliyetler ve vergiler Star TV’yi de tedbirli olmaya itti. Söz dizisi de oldukça maliyetli bir dizi. Hem başta Tolga Sarıtaş’ın olmak üzere bölüm başı oyunculuk ücretleri çok yüksek hemde dizinin çekim maliyetleri çok yüksek. Bu maliyetlerin artmasını gerekçe göstererek yapımcı kanaldan zam isterken kanal ise düşen reklam anlaşmalarını örnek göstererek yapımcı Burak Sağyaşar’dan indirim istiyor.
 4. Türkiye’de firmaların reklam bütçesi çok daraldı; bu nedenle de reklam verenler arasında rekabet azaldı. Star TV eskiden pazartesi akşam hangi şirketin reklamının yayınlanacağına karar vermekte zorlanırken şimdi reklam verecek firma bulmakta bile zorlanıyor; firmalara ekonomik daralmaya reklam bütçelerini kısarak başladı.
 5. Tolga Sarıtaş’ın ismi Söz dizisi ile özdeşleşti. Tolga Sarıtaş ise tek bir karakter ile efsane olmayı değil her rolünde bir efsane olduğunu ispat etmek istiyor; bu nedenle de daha kolay çekilen romantik komedi dizileri çekmek ve farklı rollerde de tanınarak rahat etmek istiyor.
 6. Söz gibi bir asker dizisi çekmek oldukça yorucu ve meşakkatli bir iş; romantik komedi gibi bakışmalar ile 90 dakikayı dolduramazsınız. Netflix’te ise bölümler 90 dakika değil 60 dakika olacak ve istenildiği zaman istenildiği zaman yeni bölüm yayınlanabilecek.

Söz Final Fragmanı 84. Bölüm

Söz dizisi final fragmanı yayınlanmadı

Söz Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Gerçek Nedeni? (19 Yorum)

 1. Nolur soz dizisini bitirmeyin yenilik katin senoryoyu degistirin. Evet ekonomik sorun olabilir. En azindan gunu degistirin inanin finale gotmenize gerek kalmayacak

 2. Sözün biteceğini duyunca bir sevindimki inşallah biter pislik dizi yorum diye yorum yazan ruh hastaları söz herbirinizin kişiliği yansıtıyor sizler gibi hastalar bakar bu diziye çukur söz hercai karadeniz manyakların bakacağı dizi çünkü normal olmadıgı .egitici dizilere kıs beyniniz almaz piskobat diziler alı man kafalarınıza ne anlıyorsunuz hıc bır bok mal mal balarsınız inşallah söz biter inşallah bir pislik söz yok olur

 3. Lütfen bitirmeyin
  Adam gibi baslafığı sezon gibi milli ve manevi degerlere deger veren karı kız ayagı olmayan tam bir aile dizisi
  Oğlum bile severek izliyor
  Guzel bir senorya desteği ve gün değiştirerek devam edebilir.
  Bizi savaşçı ya çukur ve nöbete döndürmeyin onları sevmiyoruz ve izlemiyoruz.
  Lütfen söz de kala lım SÖZ mü

 4. SÖZ benim herşeyim hayatım hayatta en değer verdiğim şey ben hayatımı söze adadım allahım ölmek istiyorum🇹🇷🇹🇷😭😭

 5. Gidin ilk 12 bolumu izleyin.sonra bu sezonki herhangi bir boulumu.hele hafiz ve esi ,fethi,nazli nin annesi,colak ,doktor bahar,agah hatta dermanin olumleri ve dermanin bile yerini dolduramayan kotu adam sarp i dusunun.sirf tolga saritas hatrina izledigimiz dizi efsane operasyon dizisinden,salon dizisine donustu.4. Sezon olursa kesin izlenmez derken fethi nin olumu gelmisti.isabet olmus.kurtlar vadisi nin kopyasi haline gelen soz dizisini degil netflix in ckecegi soz dizisini tolga saritas olmasa dahi izlerim.
  Netflixte ilk sexonki gibi bir soz olacaksa olsun yoksa cidden yeterli.eski bolumleri donun donun izleyin

 6. soz dizi lutfen final yapmasin bana sozmu cukurmu derlerse soz derdim cunki soz cok guzel bir dizi soz final yaparsa hayranlarini hayal kirikligina ugratajak ben bu zamana kadar sewerek izledigim dizi soz we sefkat tepe ama artik wermiyor o bitdiginde cok uzulmustim ama soz basladi soz biterse gercektem uzulurum lutfeeeeeeeeeeeeeeen soooooooooooooooooooz bitmesiiiiiiiiiiiiiin!!!!!!! soz dizi senaryosu cok guzel bance kim ne derse desin soz dewam etsin

 7. soz dizi lutfen final yapmasin bana sozmu cukurmu derlerse soz derdim cunki soz cok guzel bir dizi soz final yaparsa hayranlarini hayal kirikligina ugratajak ben bu zamana kadar sewerek izledigim dizi soz we sefkat tepe ama artik wermiyor o bitdiginde cok uzulmustim ama soz basladi soz biterse gercektem uzulurum lutfeeeeeeeeeeeeeeen soooooooooooooooooooz bitmesiiiiiiiiiiiiiin!!!!!!!

 8. Ölümüne bu diziyi seviyorum. Keşke final olmasaydı. Hem Söz çukura bin de basar onbin de basar. Aynı zamanda bence senaryosu gayet iyi gidiyor. Çok ama çoooooooooookkkkkkkkk güzel bir dizi. Bu diziyi asla unutamam.

 9. Çok beğendimiz bir diziydi final yapması bizi üzdü keşke final yerine sezon final olsaydı….