Azize Kuzey Alpan Kimdir? (Efekan Can)

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan karakterine hayat veren Mert Fırat’ın gençliğine hayat veren genç oyuncu Efekan Can şimdi de çok önemli bir dizi de yardımcı başrol oyuncusu olarak izleyicisi karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Genç oyuncu Efekan Can Azize dizisinde Alphan karakteri ile bir kez daha izleyicinin dikkatini çekmeyi başaracak. Oyuncu seçmelerinde bir çok oyuncu arasından çok önemli bir role seçilen Efekan Can’ın kariyerine Azize dizisi önemli bir yer edinecek; zira Kuzey Alphan ailesinin ve Karaya ailesinin en büyük veliahtı.

Azize Kuzey Kimdir?

Azize dizisinde iki güçlü ve akraba aile izleyeceğiz; biri Alphanlar diğeri da Karakayalar. Alphanların tehlikeli oğlu Balkan Karakaya ailesinin güzel kızı Yıldız ile evlenmiştir. Bu evlilikten sonra İstanbul’un karanlık güçlerini yöneten iki aile hem dost hemde akraba olmuştur. Balkan ve Kuzey’in evilililerinden de bir erkek torun olunca hem İskender Alphan hemde Barbaros Karakaya çok sevinmiştir; zira Kuzey hem Alphanların ilk erkek torunu hemde Karakaya’ların tek torunudur. Barbaros Karakaya’nın tek çocuğu Yıldız olunca zaten otomatikmen Karakaya ailesinin de mirası ve yönetimi Kuzey’e kalacaktır.

Kuzey aklı başında bir gençtir. Artık 18’li yaşların sonunda olan Kuzey çok şımartılarak büyütülmüştür. Zenginlikten başka; varlıktan başka hiç bir şey görmemiş yokluk nedir bilmemiştir. En iyi arabalara binmiş en iyi okullarda okumuş en güzel kızlarla takılmış bir Alphan olarak kendini çok büyük görmektedir. Tüm bunların üzerine bir de Kuzey çok yakışıklıdır.

Azize dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Oyuncularıefekan can azize kuzey

Efekan Can Kimdir?

Efekan Can 1994 Bilecik doğumludur ve şuanda 25 yaşının içindedir. Bilecik Üniversitesinde İşletme eğitimi alarak mezun ola Efekan Can bölümü bitirdikten sonra hayali olan oyunculuğa ulaşmak için İstanbul’a gelmiş ve oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Bir yandan Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimi alırken bir yandan da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü’nde yüksek lisansını eğitimi yapmıştır. Zeki ve çalışkan bir gen. olan Efekan Can bir çok dizinin seçmesine katılsa da Ufak Tefek Cinayetler dizisinin seçmelerinden sonra hayatı değişmiştir. Zira Ufak TEfek Cinayetler dizisinde Serhan karakterine hayat veren Mert Fırat’ın gençliğine çok benzetilmiş ve role uygun görülmüştür. Ufak Tefek Cinayetler dizisi yayınlandığında sosyal medyada kim olduğu en çok merak edilen isimlerden olan Efekan Can artık ünlü olmuştur. Sporu çok seven ve sporla birlikte solist olarak da hayatını kazanan Efakan Can gitar ve piyanoda çalmaktadır.azize dizisi Kuzey

Efekan Can Boyu Kilosu

1.79 boyunda olan Efekan Can 70 Kg’dır.

Efekan Can Sevgilisi

Efekan Can’ın bilinen bir sevgilisi yoktur zaten genç kızların sevgilisi olması beklendiği için herhangi bir kızla birlikte poz vermesi de imkansızdır.

Etiketler