Azize Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu (Tüm Oyuncular)

Azize Dizisi Yapımcısı Yönetmeni ve Senaristi

Süreç Film’in ekim ayında Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkaracağı yeni dizisi Azize’nin başrol oyuncuları belli oldu. 2019 2020 yeni sezonuna Kuzey Yıldızı ve Sevgili Geçmiş dizileri ile başlayan Süreç Film Azize dizisi için son olarak Halka dizisinde yer alan Hande Erçel ve Kızım dizisinde yer alan Buğra Gülsoy ile anlaşmaya vardı. Buğra Gülsoy Azize dizisinde Kartal Hande Erçel ise Azize karakterine hayat verecek. Azize dizisinin senaristleri ise Başar Başaran ve Emre Özdur olacak.

Eylül ayı sonunda çekimlerine başlanacak Azize dizisinin yönetmen koltuğunda ise son olarak Halka ve Savaşçı gibi dizilerin de yönetmenliğini üstlenen başarılı yönetmen Volkan Kocatürk oturacak. Daha önce Azize dizisinin kadın başrol oyuncusu olmak için Cansu Dereye teklif gitmiş ancak Cansu Dere’nin kibarca projeyi reddettiği öğrenilmişti.

Azize dizisini bekleyen en büyük tehlike ise dizinin iki başrol oyuncusunun da daha geçen sezon çok önemli iki dizi de çok farklı karakterlerde yer almasıydı. Bu tarzda oyuncuların yer aldığı hikayeler izleyici açısından ne yazık ki çok inandırıcı bulunmuyor; bu oyuncuların en az bir sezon yüzlerini dinlendirmeleri gerekirdi diye düşünüyorum; ancak oyuncularında kariyerlerinde zirve yaşadıkları dönem en çok kazandıkları dönem. Bu dönemlerini bekleyerek geçirmeyi kimse istemiyor.

Azize Dizisi Konusu

Azize dizisinde Kartal ve Azize’nin imkansızlıklar ve acılar ile dolu hikayesi ekranlara getirilecek. Kartal ve Azize her türlü zorluklara karşı aşklarını sığınacak ve zorlukların birlikte aşılacağını izleyiciye gösterecek.

Azize Dizisi Oyuncuları

Buğra Gülsoy (Kartal)

Buğra Gülsoy’un tam adı Behiç Buğra Gülsoy’dur. 22 Şubat 1982 Ankara doğumlu yakışıklı oyuncu artık 37 yaşındadır. Çok küçük yaşlarda Ankara’da tiyatrolarda yer alan ve yeteneğini fark edilen mimar olmak isteyince Kıbrıs’a Mimarlık eğitimi almak için gitmiştir. Üniversitede okurken bir yandan da çok sevdiği tiyatroya devam eden  Buğra Gülsoy Kıbrıs Devlet Tiyatrosunda yer alma başarısı göstermiş; hatta Kıbrıs’da tiyatro ve sineme  sektörünü canlandırmak için dernek bile kurmuştur.

İlk olarak oyuncu arkadaşı Burcu Kara ile 2011 de 1 yıllık kısa bir evlilik yaşayan yakışıklı oyuncu 2018 de ise Nilüfer Gürbüz ile evlenmiş ve mutlu bir yuva kurmuştur. Buğra Gülsoy yapımcı ve oyuncu Mahsun Kırmızıgül tarafından fark edilmiş ve Güneşi Gördüm filminde yer verilmiştir. Bu filmde hayat verdiği Berat karakteri ile filme renk katan Buğra Gülsoy çok sevilmiş ve oyunculukta ki kritik virajı aşmıştır. Daha sonra Fatma Gülün Suçu Ne? dizisinde hayat verdiği Vural karakteri ile dünyanın da tanıdığı bir isim olmayı başarmıştır. Aşk Yeniden dizisinde hayat verdiği Fatih Şekercizade ile Türkiye’de de artık çok sevilen biri isim olmuştur. Son dönemde 8. Gün dizisinde yer ala Buğra Gülsoy dizinin tutmaması ile hayal kırıklığı yaşasa da Tv8’de yayınlanan ve baş rolünde yer aldığı Kızım dizisi başarıyı yakalamıştır.

Kartal yakışıklı ve sorumluluk sahibi bir adamdır. Azize’ye olan aşkı onun en büyük zaafıdır.

Hande Erçel (Azize)

24 Kasım 1993 de öğretmenler gününde Balıkesir doğan Hande Erçel 26 yaşının içindedir. Son dönemde yaptırdığı estetik ameliyatlar ile önce çok tepki çekse de sonradan çok beğeni alan Hande Erçel üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde Güzel Sanatlar bölümünde almıştır. Hande Erçel yurt dışında oyunculuk dersleri alarak kendini geliştirmiştir. İlk olarak Azerbaycan’da güzellik yarışmasına katılan tescilli güzel ikincilik kazanmış ve Çılgın Dershane Üniversitede filminden teklif almıştır. Filmde güzelliği ile Türk izleyicisinin beğenisini kazanan Hande Erçel daha sonra Güneşin Kızları dizisinde Selin Yılmaz karakteri ile gençlerin sevgi ve ilgisini yakalamıştır. Hande Erçel ilk büyük yükselişini ise bir yaz dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde hayat verdiği Hayat karkateri ile yaşamıştır. Daha sonra Siyah İnci dizisinin tutmaması ile bir hayal kırıklığı yaşan Hande Erçek daha sonra Halka dizisinde yer alsa da bu dizisi de tutmamıştır; ancak ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ile sevgili olan Hande Erçel popülerliğini korumayı başarmıştır.

Azize güzelliği ile çok dikkat çeken bir kızdır. Azize’nin gözü ise Kartal’dan başkasını görmez. 

Azize Dizis Tanıtım Fragmanı

Azize dizisi tanıtım fragmanı şuanda yayınlanmadı.

Azize Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu (Tüm Oyuncular) (1 Yorum)

  1. Ya nezaman son bulacak sacma diziler gelmis gecmis en eski diziler hic izlemim zaten her yerde seni izliyom oda yavas yavasa sacmalamaya basliyor ya😔😔alaranin sacini basini yonsasim geliyor😂😂😂😂😂