Taş Kağıt Makas Oyuncuları (Tam Liste Oyuncu Kadrosu)

 

Kanal D ekranlarının 28 Şubat Çarşamba akşamı ekranlara gelecek Taş Kağıt Makas Oyuncuları netleşti. Taş Kağıt Makas Oyuncu kadrosunda Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Burak Yörük, Hande Ataizi, Aytaç Uşun ve Bülent Seyran dizide başrol olarak yer alacak.

Remember: War Of The Son dizisinden uyarlanan Taş Kağıt Makas dizisi hipertimestik sendromu olan Umut isimli bir avukatın katil olmak ile suçlanan Alzheimer hastası  babasını kurtarmak için gösterdiği çabayı konu alacak. Dizinin senarist koltuğunda Uğur Güneş yer alırken yönetmenliğini Yusuf Pirhasan üstleniyor.

Taş Kağıt Makas Oyuncuları

Ekin Koç (Umut Tanrıkulu)

Taş Kağıt Makas Oyuncuları arasında erkek başrol olarak yer alacak Ekin Koç 21 Haziran 1992 Antalya doğumludur. 2024 yılı itibari ile 32 yaşının içinde olan oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Akademi 35.5’da oyunculuk dersleri almıştır. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde canlandırdığı 1.Ahmed karakteri ile ünlenen Ekin Koç İrina Lankova ile sevgilidir. Başarılı oyuncu daha önce Üç Kuruş, Uyanış: Büyük Selçuklu, Bozkır, Kurak Günler gibi yapımlarda rol almıştır.

Umut, hipertimezi sendromuna sahip genç yakışıklı ve tuttuğunu koparan bir avukattır. Umut gördüğü, duyduğu hiçbir şeyi unutmaz. Umut’un annesi ve abisi bir trafik kazasında ölür ve Umut’u fakir mahallerinde babası ile kalır. Umut’un babası Rıza Tanrıkulu bir cinayet soruşturmasında göz altına alınır. Umut’un hayatı o gün değişir. Umut Hukuk eğitimini bitirir ve babasını kurtarmak için  çalışır. Umut’a bu zorlu yolda avukat adayı Alev’de de yardım edecektir. 

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Umut

Serra Arıtürk (Alev Dönertaş)

Taş Kağıt Makas Oyuncuları arasında kadın başrol olarak yer alacak Serra Arıtürk 22 Haziran 1998 İstanbul doğumludur. 2024 yılı itibari ile 26 yaşının içinde olan oyuncu 168cm boyunda ve 53kg’dır. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesinden mezun olan güzel oyuncu lisans eğitiminin ardından oyunculuk eğitimleri almış ve 2019 yılından bu yana aktif olarak oyunculuğa başlamıştır. Son olarak Aşkın Tarifi dizisinde Naz Soyluer karakterine hayat veren Serra Arıtürk daha önce Kulüp, Asaf, Güneşi Söndürmem Gerek, Genç Sahne gibi yapımlarda rol almıştır.

Alev inatçı, zeki ve kararlı bir stajer avukattır. Alev Umut ile bir belediye otobüsünde tanışır ve Umut’un yeteneğini fark eder. Umut’un babası için çıktığı adalet yolunda her zaman yanında olmaya çalışan Alev Umut’a aşık olacaktır.  hem sevdiği hem de yol arkadaşı olacaktır. Hukuk öğrencisi olan Alev Avukat Umut’a babasını kurtarması konusunda yardımcı olacaktır.

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Alev

Ozan Güven (Harun Yakar)

Uzun zaman aradan sonra tekrardan setlere dönen Ozan Güven 19 Mayıs 1975 Almanya doğumludur. 2024 yılı itibari ile 49 yaşının içinde olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. Muhteşem Yüzyl dizisinde canlandırdığı Damat Rüstem Paşa karakteri ile tanınan Ozan Güven daha önce Fi, Babil, Arog gibi yapımlarda rol almıştır.

Harun, işinde oldukça başarılı bir avukattır. Aldığı hiçbir davayı kaybetmemesi ile ün salmıştır. Harun’un zeki bir adamdır bu sosyal zekası onu hem sempatik yapar hem de onun girdiği her ortama çabucak uyum sağlamasını kolaylaştırır. Harun daha çok para kazanmak için mafyaların davalarını alır genelde. 

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Avukat Harun

Hande Ataizi (Savcı Süreyya)

Taş Kağıt Makas Oyuncuları arasına son olarak Camdaki Kız dizisinde rol alan Hande Ataizi’de katıldı. 2 Eylül 1973 Bursa doğumlu güzel oyuncu 2024 yılı itibari ile 51 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu Camdaki Kız dizisinde canlandırdığı Cana Yalçın karakteri ile tanınmıştır. Daha önce Bihter, Sen İste Yeter, Benzemez Kimse Sana gibi dizilerde rol almıştır.

Süreyya güzel, ekici ve sert bir cumhuriyet savcısıdır. Bekar olan Süreyya ile Avukat Harun üniversiteden sınıf arkadaşlarıdır. Aralarında her zaman bir rekabet olsa da aslında ikisi de bir birine deliler gibi aşıktır; ancak bunu itiraf edemeyip kendi hayatlarını yaşarlar. 

Hande Ataizi (taş kağıt maka Savcı dizisinde Süreyya karakteri ile savcı olarak yer alacak

Burak Yörük (Fecir)

Taş Kağıt Makas Oyuncuları arasında Fecir karakterine hayat verecek Burak Yörük 26 Mayıs 1995 İstanbul doğumludur. 2024 yılı itibari ile 29 yaşının içinde olan oyuncu Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.  188cm boyunda ve 74kg ağrılığında olan  yakışıklı oyuncu 4N1K dizisi ile beraber güzel bir çıkış yakalamıştır. Son olarak Seversin dizisinde Tolga Tuna karakterine hayat veren Burak Yörük daha önce Baraj, Aşk Mantık İntikam gibi yapımlarda rol almıştır.

Fecir İstanbul’un güçlü ailelerinden birinin oğludur. Ailesinin tek veliahdı olan Fecir ülkenin en büyük inşaat şirketlerinden Emirkıran Grup’un da başına geçecettir yakında. Fecir eğitimini tamalayıp yurt dışından Türkiye’ye gelince Büşra’yı sosyal medya da görür ve sesine aşık olur. Öfkesini kontrol edemeyen ve çok hızlı duygu değişimleri yaşayan Fecir acımasız bir adamdır. 

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Fecir

Hüseyin Avni Danyal (Kadri PALAZ)

12 Nisan 1962 Trabzon doğumlu Hüseyin Avni Danyal’da Taş Kağıt Makas dizisinde rol alacak. 2024 yılı itibari ile 62 yaşının içinde olan oyuncu 178cm boyundadır. Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olan oyuncu Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı Yasin Bulut karakteri ile tanınmış devamında Zengin Kız Fakir Oğlan, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi yapımlarda da rol almıştır.

Kadir güçlü bir iş adamıdır. Zamanında Harun’un babası ölünce Harun’a sahip çıkmış ve onu en iyi okullarda okutarak avukat yapmıştır. Kadri’nin tek amacı daha çok para kazanmak ve Türkiye’yi yöneten para babalarından biri olmaktır. Kadri’ye bu yolda Harun her zaman destek verir. Kadri şımarık bir çocuk olan Fecir’i dövünce işler karışır; çünkü Kadri’nin ertelenen infazları vardır.x

blank

Aytaç Uşun (Azad)

Çukur dizisinde canlandırdığı Meke karakteri ile tanınan ve sevilen Aytaç Uşun 12 Ocak 1990 İstanbul doğumludur. 2024 yılı itibari ile 34 yaşının içinde olan oyuncu Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Şirin Kılavuz ile 2022 yılında dünya evine giren Aytaç Uşun daha önce Duy Beni, Üç Kuruş, Çukur, Kalp Atışı gibi yapımlarda rol almıştır.

Azad, Fecir’in amcaoğludur. Sırdaşı bir adam olan Azad aynı zamanda Fecir’in en yakın arkadaşıdır ve Fecir’i de en iyi Azad tanır. 

Taş Kağıt Makas Oyuncuları Azad karakterine Aytaç Uşun hayat verecek

Bülent Seyran (Rıza)

Son olarak Dünyayı Değiştiren Oyuncuları arasında yer alan Bülent Seyran 22 Şubat 1976 da Almanya da dünyaya gelmiştir. İzmir Konak Belediyesinde oyunculuk eğitimi alan Bülent Seyran 175cm ve 84 kg ağrılığındadır. Bülent Seyran son dönemde Mahkum, Kırmızı Oda, Çatı Katı Aşk, Kalbimin Sultanı gibi yapımlarda rol almıştır.

Umut’un babası; Alzheimer hatası bir adam. Hasta olduğu için üzerine atılı suçlardan kurtulamıyor; çünkü hiç bir şey hatırlamıyor. 

blank

Burcu Halaçoğlu (Emel)

Emel Alev’in annesidir. Eşi ile birlikte restoran işletmektedir.

Burcu Halaçoğlu taş kağıt makas oyuncu kadrosunda Emel karakteri ile yer alacak Emel alev'in annesidir.

Ali Çoban

Emel’in eşidir. Eşi ile birlikte mahallede restoran işletmektedir. Kızının okuması avukat olacak olması onu heyecanlandırır. blank

Tuna Orhan (Dursun)

Dursun Büşra’nın babasıdır. Kızının ölümünün ardından zor zamanlar geçirecektir. blank

Gökhan Yıkılkan (Avukat Neşet)

Hep Yek film serisinin Gürkan’ı olarak tanınan Gökhan Yıkılkan 11 Nisan 1983 Ankara doğumludur. 2024 yılı itibari ile 41 yaşının içinde olan oyuncu 2017 yılında Belgin Erdoğan ile dünya evine girmiştir. Başarılı oyuncu daha önce Kırmızı Oda, Behzat Ç, Bir Başkadır gibi yapımlarda rol almıştır.

Neşet eğlenceli ve başarılı bir avukattır. Neşet Umut’a yardım edecektir. 

Taş KAĞIT makas Oyuncuları Avukat Neşet

Anıl Taşezen (Cevher)

Anıl Taşezen Taş Kağıt Makas dizisi oyuncusu olarak diziye dahil oldu. Yeditepe Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan Anış Taşezen sonrasında Şahika Tekand’dan da özel oyunculuk eğitimleri almıştır.

Cevher Büşra’nın cinayetini soruşturan cinayet komiseridir. 

Anıl Taşezen Taş Kağıt Makas oyuncu kadrosunda Cevher isimli bir komiser olarak yer alacaktır.

Selim Galip (Ruşen)

Eskişehirli genç oyuncu Salim Galip 2019 da Bilkent Üniversitesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. 2019 da üniversiteyi bitiren Selim Galip oyunculuğun yanında müzisyenlik de yapmaktadır. Her Yerde Sen dizisi ile tanınan Selim Galip Taş Kağıt Makas oyuncu kadrosunda da yer alacak

Ruşen Avukat Harun Yakar’ın yardımcısıdır. Ruşen her dosyada Harun’un eli ayağı olmuştur. 

Selim Galip taş kağıt makas dizisi oyuncusu olarak dizi de yer alacak genç oyuncu spor yapmayı çok seviyor

Kemal Yazıcı (Erdem)

Tiyatrocu Kemal Yazıcı Taxim isimli tiyatro oyunundan sonra Taş Kağıt Makas oyuncu kadrosunda da önemli bir rolde yer alacak.

Erdem Fecir’in yakınında bulunan tehlikeli bir adamdır. Fecir’in açığını arar. Büşra’yı öldürenin Fecir olduğunu Erdem de bilmektedir. 

blank

Yüsra Geyik (Rüya)

Arka Sokaklar dizisinde yaklaşık 15 sezon canlandırdığı Zeliş karakteri ile tanınan Yüsra Geyik 21 Haziran 1990 Samsun doğumludur. 2024 yılı itibari ile 34 yaşının içinde olan güzel oyuncu tiyatro eğitimlerinin ardından oyunculuğa yönelmiştir. Güzel oyuncu daha önce Bozkır, Aile, Camdaki Kız gibi dizilerde de rol almıştır.

Rüya, Yörük’ün kız kardeşidir.Taş Kağıt Makas Rüya

Ece Sükan

Ece Sükan Taş Kağıt Makas oyuncu kadrosunda konuk oyuncu olarak nisan ayında yer alacak.

blank

Nazlı Senem Ünal (Ümit)

22 Mayıs 1991 doğumlu güzel oyuncu 2024 yılı itibari ile 33 yaşının içindedir. Bursa’da büyüyen Nazlı Senem Ünal, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk dersleri almıştır. Daha önce Menajerimi Ara, Çok Güzel Hareketler, Aykut Enişte gibi yapımlarda da rol almıştır.

Ümit, Harun Yakar’ın partneri olacak.Taş Kağıt Makas Ümit