Aşk Bir Rüya 137. Bölüm Özeti 6 Temmuz Her Şey Düzelecek Derken

Aşk Bir Rüya dizisinde Sankara mektubu Vasu’nun elinden almaya çalışmış ancak başaramamıştır. Tek çare Vasu’yu öldürmektir. Vasu telefonunu almaya giderken Sankara biraz sonra Vasu’nun elektrik tellerine basarak öleceğini düşünür. Tapki gerçeğin ortaya çıkması için dua ederken Vasu telefonuna ulaşır ancak elektrik çarpmaz. Sankara şaşırırken sigortayı kontrol eder ve atmadığını görür. Bu sırada Vasu odasına gitmiştir. Aşk Bir Rüya 6 Temmuz Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 137. Bölüm Özeti

Hava bozmuş, rüzgar çıkmıştır. Vasu elindeki mektubu Tapki’ye gösterir ve mektubu Bihan’ın hiç okumadığını söyler. Tapki duymadığını söylerken Sankara Vasu’nun kafasına saksı ile vurur. Vasu yere düşerken Sankara mektubu alır. Eve gelen doktor 6 saat uyanmazsa beyin kanaması geçirebilir diyerek ayrılır. Bihan ve Duruv aşkımız onu iyileştirecek derler ve sarılırlar. Baba da tapına dua etmeye gider.

Tapki ağlarken Vasu’nun ona bir kağıt göstermeye çalıştığını hatırlar. O kağıtta ne yazılıydı diyerek mektubu aramaya koyulur ancak bulamaz. Sankara mektubu yakmak üzeredir ancak rüzgar çıkar ve onu uçurur. Mektup bir ağaca yapışırken Sankara onu bulamaz ve gerçeğin ortaya çıkamayacağını düşünerek sevinir. Tapki ağlarken Bihan yanına gelir ve Vasu için hayatını vereceğine inanıyorum diyerek üzülmemesini ister. Tapki ona sarılır ve sana yaptığım bu kadar kötülükten sonra bile bana güveniyorsun der. Bihan zihnimi bilmem ama kalbim sana güvenmeyi durduramadı diyerek Tapki’ye sevgisini bir kere daha arz ediyor.11 82

Sankara onları görür ve öfkesi bir kat daha artar. Vasu’yu öldürdükten sonra Bihan gerçeğinin kıyamete kadar öğrenilemeyeceğini düşünür. Hazırladığı sinek ilacını Vasu’nun serumuna enjekte edecektir. Hemşireyi su almaya gönderen Sankara sinek ilacını enjekte etmek üzereyken Tapki gelir. Sankara elindeki iğneyi yere düşürür. Tapki burada ne yapıyorsun diye sorar. Sankara Vasu’yu merak ettiği için geldiğini söyler. Tapki yere bakar ve sineklerin öldüğünü görür. Hemşireyi dikkatli olması hususunda uyarır.

Doktor 5 saat sonra Vasu’yu kontrol eder ve ağır bir kaza olduğu için kendisine gelmesinin çok zor olacağını söyler. Yani Vasu’dan ümit kesilmiştir. Tapki tapına gider ve Tanrı’ya dua eder. Bu sırada Vasu başını tutarak ayağa kalkar ve Tapki’nin dua ettiği yere kadar gelir. Tapki arkasına dönünce Vasu’yu görür. Vasu başına gelenlerini kaza olmadığını, Bihan’ın mektubu hiç görmediğini söyler. Tapki şok olur.22 80

Vasu bunu Bihan’a da söylemeliyiz derken Sanakara onları duyar ve telaşlanır. Hemen Kabir’e gider ve eşyalarını toplamasını ister. Ona her şeyi anlatır. Kabir buna müsaade etmeyeceğini söyler. Vasu salona iner. Bihan Vasu’yu görünce sevinir. Vasu Tapki’den bir an önce açıklama yapmasını ister. Kabir Tapki’yi durdurur ve Vasu için sanget yapacaklarını söyler.

Tapki fırsatını bulur ve Bihan’dan af diler. Bihan çiçekler arasından bir gül koparır ve tacın içindeki gülü göstererek şimdi elimdeki gül yeni diyerek hiç bir şeyin eskisi gibi olamayacağını söyler. Tapki üzülürken Sankara gülüyor. Tapki sanget sırasında Bihan’a her şeyi açıklayacağını söyler. Vasu Bihan’ı Tapki’nin sangetine katılmaya razı eder. Duruv Aditi için bir sari getirir ve ondan giymesini ister. Ondan af beklemediğini ancak onu sevdiğini bilmesini ister.33 80

Vasu ağaçta takılı mektubu görür ve Tanrı’ya mektubu ulaştırdığı için şükreder. Suman ve Preti sanget için dans ederken Şada Duruv’un Aditi için aldığı sarinin aynısı gibi giyinmiş olarak gelir. Duruv şok olurken Şada Aditi’ye Duruv ikimiz eşit olalım diye aynı sariden aldı diyerek Aditi’yi iyice sinir eder. Aditi mutluluğumuzu mahvetmene izin vermeyeceğim diyerek adeta meydan okur. Bu arada Tapki bazı adamlar tarafından kaçırılır.

Sanget devam ederken Kabir Tapki’nin nerde olduğunu merak eder. Sankara onu adamlarının kaçırdığını söyler. Kabir ne yaptın sen diyerek Tapki’yi bulmaya gider. Yolda Tapki’nin küpesini bulur. Adamlar Tapki’yi taciz etmeye çalışırken Tapki’nin elbisesini yırtarlar. Bu surada Kabir gelir ve adamlarla kavgaya tutuşur. Bu sırada elbisesi yırtılır. Sankara arka planda sırıtırken Kabir Tapki’nin alnından öper. Tapki kurtardığı için ona teşekkür eder.44 65

Tapki ve Kabir sangete gelince Vasu Tapki’den gerçeği anlatmasını ister. Ancak Bihan’ın elinde bir zarf vardır. Bihan zarfın içindeki resimleri gösterdiğinde herkes şok olur. Tapki ile Kabir’in yarı çıplak resimleri Kabir’İ de şok etmiştir. Aşk Bir Rüya 6 Temmuz Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 137. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz