Aşkın Tarifi Oyuncuları Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Aşkın Tarifi dizisinin oyuncuları belli oldu. Aşkın Tarifi’nin erkek başrol oyuncusu Kadir Doğulu oldu. Oyuncu dizide karizmatik bir karakter olan Fırat Karasu’ya hayat verecek. 7 Haziran Pazartesi akşamı Aşkın Tarifi dizisi yayın hayatına başlayacak.

Yapımcılığını NTC Medya’nın üstleneceği Aşkın Tarifi dizisi sıcacık bir yaz dizisi olacak. Ramontik komedi tarzında olacak Aşkın Tarifi dizisinin çekimleri mayıs 2021 de başlayacak. Yakışıklı oyuncu Kadir Doğulu dizi de Fırat karakterine hayat verecek. Aşkın Tarifi dizisinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp, yönetmenliğini Deniz Koloş  ve senaryosunu Doruk Erengül ve Leyla Oter üstlenecek.

Aşkın Tarifi Oyuncuları

Kadir Doğulu (Fırat Karasu)

Kadir Doğulu 19 Nisan 1982 de Mersin de dünyaya gelmiştir. Oyuncu ve manken olan Kadir Doğulu kendisi gibi oyuncu Neslihan Atagül 2016 yılından beri evlidir. Modacı Kemal Doğulu’nun kardeşi olan Kadir Doğulu Küçük Sırlar dizisi ile oyunculuğa başlayan Kadir Doğulu daha sonra Pis Yedili ve Fatih Harbiye gibi dizilerde çıkışını sürdürmüştür. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde hayat verdiği Mehmet Giray Han karakteri ile ismini dünyaya duyuran Kadir Doğulu son olarak Trt 1’in Vuslat dizsiinde Aziz karakteri ile yer almıştır. 1.79 metre boyunda olan ve 71 kilo  olan Kadir Doğulu Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü mezunudur.

Fırat  kendi halinde bir kebap ustası. Aslında daha önce Fransız mutfağında çalışmış ve Fransız mutfağını çok seviyor. Fırat tam evlenmek üzereyken bir Doktor Aşk denen bir psikoloğun sözü ile nişanlısı evlenmekten vazgeçer ve Fırat hayatının şokunu yaşar. Fırat nişanlısını evlilikten vazgeçiren Doktor Aşk’tan  intikam almak ister. Bunun içinde Doktor Aşk’ın sevdiği kadının restoranın da işe girer ve Naz’a aşık olarak aşkın tarifini keşfedecek. 

kadir dogulu askin tarifi dizisi

Serra Arıtürk (Naz Soyluer) 

22 Haziran 1998 İstanbul doğumlu olan Serra Arıtürk çocukluktan itibaren gitar çalmış ve güzelliği ve sesi ile dikkat çekmiştir. İstanbul Acıbadem üniversitesinden mezun olan Serra Arıtürk oyunculuğun yanı sıra Youtuber olarak da görev almaktadır. Serra Arıtürk 23 yaşındadır.

Naz güzeller güzeli bir kız, genç yaşta kendi restoranını açacak kadar da eli lezzetli. Naz ünlü aşk psikoloğu Doktor Aşkın sevgilisidir. Fırat da Doktor Aşk’ın sevgilisi Naz’ı ellerinden almak ister. 

serra ariturk

Yasemin Conka (Sultan)

Uzun süredir Seksenler’de yer alan Yasemin Conka 18 Şubat 1972 İstanbul doğumludur ve 49 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bolümü mezunu olan Yasemin Conka ilk olarak radyolarda görev almıştır. Daha sonra Bizim Ev dizisinde yer alan Yasemin Conka Seksenler dizisinde hayat verdiği Nazlı karakteri ile ünlenmiştir. Tahir Conka ile evlidir ve 1 çocuğu vardır.

Sultan Fırat Karasu’nun teyzesidir. Cıvıl cıvıl hayat dolu bir kadındır. yasemin conka 2021

Alper Saldıran (Taylan)

Masumlar Apartmanı dizisinde hayat verdiği Uygar karkateri ile son dönemde izleyicisi karşısında yer alan Alper Saldıran 16 Eylül 1984 İstanbul doğumludur ve 37 yaşındadır. Kalbim Ege’de Kaldı, Bir Aile Hikayesi, Böyle Bitmesin ve Beni Böyle Sev dizileri ile büyük çıkış yakalayan usta oyuncu 1.79 metre boyunda, 75 kilo ağırlığındadır.

Taylan ünlü bir psikologdur. Televizyonda ve sosyal medyada özgürlük akımını öne sürer ve kızları evlilik özgürlüğün kaybıdır diyerek evlilikten vazgeçirtir. Herkes ona Doktor Aşk demektedir. Taylan Fırat’ın nişanlısı Asuman’ı kandırmış ve düğünleri öncesi Asuman’ı Fırat’tan ayırmıştır. 

alper saldiran askin tarifi dizisi

Cem Davran (Hazım)

Son olarak Blue TV’nin Yarım Kalan Aşklar dizisinde yer alan Cem Davran şimdi de Aşkın Tarifi dizisinde başrolde yer alacak. Daha önce de Kardeş Çocukları ve 8. Gün dizisinde yer alan Cem Davran 1964 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 57 yaşında olan Cem Davran Ruhsar  dizisi ile tanınmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği  mezunu olan Cem Davran İstanbul Şehir Tiyatrolarında çalışmış ve oyunculuğu çok sevmiştir.

cem davran

Atakan Yılmaz (Mirza)

Tek Yürek dizisinde hayat verdiği Oğuzhan karakteri ile tanınan ve çok sevilen Atakan Yılmaz Blue TV’nin yeni dizisi Bonkis de yer alacak. Daha önce satış-pazarlama, garsonluk, kasiyerlik yapan yakışıklı oyuncu Atakan Yılmaz İzmir Atatürk Lisesi mezunudur. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Atakan Yılmaz ilk olarak Hilti karakterine hayat vermiştir.

Mirza Sultan’ın kebapçısında çalışan bir gençtir. Fırat’ın da en yakın arkadaşıdır.  

atakan yilmaz

Ümmü Putgül (Gülendam)

Son olarak Avlu dizisinde Dudu karakteri ile yer alan ve sevilen Ümmü Putgül Aşkın Tarifi dizisinde yer alacak. Daha önce de Bir Annenin Günahı dizisinde yer alan Ümmü Putgül Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunudur.

Sultan’ın yakın arkadaşı ve iş ortağı. Eğlenceli bir kadın. 

ummu putgul

İdil Sivritepe (Şebnem)

İdil Sivritepe 1990 yılında İstanbul dünyaya gelmiştir ve 31 yaşının içindedir. Son olarak İstanbullu Gelin ve Çilek Kokusu dizilerinde  yer alan İdil Sivritepe Avlu dizisinde hayat verdiği Pelin karakteri ile büyük çıkış yakalamıştır.

Şebnem Naz’ın işletmesinde Şebnem ile birlikte çalışır; Naz’ın çocukluk arkadaşıdır. 

idil sivritepe

Elif Melda Yılmaz (Feza)

Elif Melda Yılmaz 7 Kasım 1977 Eskişehir doğumludur ve 44 yaşının içindedir. Son olarak Esaretim Sensin dizisinde Begüm karakteri ile yer almış ve sevilmiştir.

elif melda yilmaz

Beran Özel

Beran Özel 1994 İstanbul doğumludur ve 27 yaşının içindedir. Kimse Bilmez dizisinde hayat verdiği Ezgi karakteri ile tanınan Beran Özel Aşkın Tarifi oyuncuları arasında yer alacak. beran ozel

Mehmet Şeker (Ergin)

Mehmet Şeker 8 Ağustos 1990 İstanbul doğumludur ve 31 yaşının içindedir. Kadir Has Üniversitesi Konservatuar Bölümü mezunu olan Mehmet Şeker son olarak Lise Devriyesi ve Aslan Ailem gibi dizilerde yer almıştır.Mehmet Seker

Deniz Gürkan (Sevim)

Gürkan Deniz Akhanlı 1982 doğumludur ve 39 yaşının içindedir. Son olarak Kalp Atışı ve Dip givi dizilerde yer almıştır. Karakomik Fimler serisinde de yer almıştır.

Aşkın Tarifi Sevim karakterine Deniz Gürkan hayat verecek. 

deniz gurkan

Gökhan Niğdeli (Kanbolat)

Son olarak Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Kamuran karakteri ile yer alan Gökhan Niğdeli 1975 İstanbul doğumludur.

Naz’ın restoranında şef garson. Disiplinli düzenli bir tip. 

Gokhan Nigdeli

Selim Akgül (Atilla)

Selim Akgül 1982 Mardin doğumludur ve 39 yaşının içindedir. Çakallarla Dans ve İncir Reçeli yer aldığı önemli dizilerdir.selim akgul

Onur Yakıcıonur yakiciBatuhan Bayır (Eray)

Batuhan Bayır Masterchef programı ile tanınmaktadır. İlk oyunculuk deneyimini de Aşkın Tarifi dizisi ile yaşayacaktır. Su ürünleri mühendisliği mezunu olan Batuhan Bayır şuanda 22 yaşında ve 1997 doğumlu. Aslen Muğlalı olan Batuhan Bayır çok iyi bir aşçıdır.

Eray mutfakta çalışan bir şef yardımcısıdır. 

batuhan bayir

Aşkın Tarifi Tanıtım Fragmanı

Sezon içinde Sadakatsiz dizisi ile büyük bir başarı yakalayan Kanal D yaz dizileri ile de başarısını devam ettirmek istiyor.

Yorum yaz