Ay ve Güneş Ne Zaman Başlayacak? Neden Başlamadı?

Ay ve Güneş dizisi yapımcısı Es Film’den aldığımız bilgiye göre Ay ve Güneş dizisi ikinci kez ertelendi. Daha önce nisan 2019 da yayına çıkması için hazırlık yapılan dizi için yeni sezona bırakma kararı alınmıştı.

Ay ve Güneş dizisinin yeni sezonda ekranlara gelmesi için hazırlıklar sürerken yapımcı Es Film Korona Virüs nedeniyle bir kez daha Ay ve Güneş dizisinin yayın tarihini erteledi.

Ay ve Güneş dizisinin 5 bölüm senaryosu da senarist Eda Tezcan tarafından hazırlanmış ve çekimlerin başlamasını bekliyordu. Es Film Ay ve Güneş  dizisi için daha önceden anlaşma imzalanan Kadir Doğulu Nilay Deniz, Tansel Öngel, Nur Erkul Pelin Orhuner, Goncagül Sunar’a dizinin ertelendiği bilgisi verildi.

Ay ve Güneş dizisinde yer almak için daha önce anlaşma imzalamış oyuncular isterlerse projeden ayrılabilecekler. Bu durumda ben şahsi olarak Kadir Doğulu ve Nilay Deniz’in başka projeler için Ay ve Güneş  dizisinden ayrılacağını düşünüyorum; zira bize gelen bilgiler arasında Ay ve Güneş dizisinin eylül ayında ekranlarda olacağı bilgisi var. Oyuncular ile sözleşme ise ocak ayında imzalanmıştı hiç bir oyuncu bu kadar uzun bir süre bir projeyi beklemez para alamadan.

Ay ve Güneş Ne Zaman Başlayacak?

Ay ve Güneş dizisinin ne zaman başlayacağı açıklandı. Ay ve Güneş dizisi eylül ayında ekranlara gelecek. Senarist Ede Tezcan sosyal medyadan yaptığı açıklama da şimdi başlasak anlamsız olacak eylüle bekleyin mesajı verdi.

Ay ve Güneş neden yok

Ay ve Güneş Neden Başlamadı?

Ay ve Güneş dizisinin neden başlamadığı da açıklandı. Ay ve Güneş dizisinin Korona Virüs nedeniyle ertelendiği bu nedenle başlamadığı açıklandı.

Türkiye de Korona Virüs nedeniyle kanalların reklam gelirleri azaldı bu nedenle ekonomi toplanmadan kanalların her güne yeni bir dizi koyma şansı yok; bu nedenle Ay ve Güneş dizisi gibi ilerleyen dönemlerde bir çok dizi maddi nedenlerden dolayı erteleme yapmak zorunda kalacak. Es Film aslında elinde ki büyük pastaya daha çok zaman ve para ayırmak için Ay ve Güneş dizisini ertelemiş olabilir. Çağatay Ulusoy’un yer alacağı Barbaros isimli tarihi dizi Türkiye’nin en pahalı dizilerinden biri olacak.

Barbaros dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Barbaros Oyuncuları