Babil 11. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? 3 Nisan’da var mı?

Babil dizisinin 3 nisan cuma akşamı yayınlanıp yayınlanmayacağı izleyicinin en çok merak ettiği konulardan biri. Sizlere Babil dizisi setinden bilgi vereceğiz. Babil dizisi bilindiği üzere Dijitürk’ün internet platformu Bein Medya için hazırlanmıştı; ancak Ay Yapım ile Bein Medya anlaşamayınca Star Tv Babil dizisini almış ve yayına başlatmıştı.

Babil dizisi için Bein Medya ile bölüm başı 1.5 milyona anlaşan Ay Yapım anlaşmanın iptal olması sonrası Star TV’ye 1.2 milyona yani bölüm başı 300.000 TL azar ederek satmıştı. Ay Yapım geriye kalan ücreti ise dizinin yurt dışı satışlarından karşılamayı düşünmekteydi; ancak Korona Virüs krizi Ay Yapım’ın Babil dizisini de vurdu.

Babil dizisi setine de ne yazık ki Korona Virüs arası verildi. Star TV’nin elinde ki 10 bölümlük stoku yayınladı ve Star TV’nin elinde Babil dizisinin bölümü kalmadı. Peki Babil dizisi 11. bölüm çekimleri gerçekleşti mi? Babil 11. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak

Babil 11. Bölüm Çekilebildi mi?

Babil dizisinin 11. bölüm çekimleri 17 mart haftasında yapılacak ve bir bölüm stoklu şekilde çalışılacaktı; ancak kadrosunda Halit Ergenç, Ozan Güven ve Aslı Enver’ Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi ünlü isimlerin yer aldığı Babil dizisi sete çıkmak istediği halde sete çıkamadı. Kadrosunda ünlü isimlerin yer aldığı dizi de bir çok oyuncu güvensiz set ortamında çıkıp da korona virüs kapmak istemediğini belirtti. Böylece Babil dizisi 11. bölüm de çekilemedi.

Babil 3 Nisan’da Yayınlanacak mı?

Babil dizisinin 3 nisan cuma akşamı yayınlanma şansı yok zira ekip şuan sette değil. Babil dizisinin de bu kadar ünlü isimle uzun bir süre sete çıkma ihtimali yok gibi duruyor; zaten Ay Yapım genelde tüm dizilerini setten çekti ve ortamın biraz yumuşamasını yani virüsün kontrol altına alınmasını bekliyor işte o zaman Babil ve Çukur gibi dizileri için oyuncuları sete çıkmayı zorlayabilir.

Diğer taraftan sette virüs kapan bir oyuncu yapımcıya iş kazası konusunda da dava açabilir. Özellikle de dizisi setinde yayılacak bir korona virüs tüm sete yayılması demek. Hiç bir yapımcı da bu kadar yüklü bir tazminatı kaldırabilecek bir durumda değil ne yazık ki. Bu nedenle de Ay yapım sete çıkmak için oyuncuları zorlayamıyor. Oyuncular dava açmayacaklarını ve tüm sorumluluğu aldıklarında belki de Ay Yapım Babil dizisi için sete çıkacaktır.

Babil 11. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Daha önce belirttiğimiz gibi eğer Babil dizisi yeni bölümü çekmek için sete çıkarsa sizlere yayın tarihi konusunda bilgi vereceğiz ancak şuan nisan sonuna kadar sete çıkılma gibi bir ihtimal görülmüyor eğer Babil dizisi mayıs ayının ilk haftasında da sete çıkamazsa sezon finalini 10. bölüm ile yapmış olacak. Bu durumda Babil dizisi 11. bölüm 2020 2021 yeni sezonunda yani Babil dizisinin 2. sezonunda yayınlanmış olacak.