Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları Kadrosu (Tüm Oyuncular)

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi 1 Nisanda Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncuları Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu Miray Akay ve Emre Törün olacak. Bir dönem dizisi olacak Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Barış harekatı dönemini anlatacak. TMC Filmin yapımcılığını üstlendiği Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin senaristliğini ise Başar Başaran ve Emre Özdür üstlenecek. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi 60 dakikadan oluşan 26 bölüm olarak çekilecek.

OyuncuKarakterKarakter AçıklamasıGörsel
Ahmet KuralKemal DereliSakız tüccarıBir Zamanlar Kibris Oramiral Kemal Kayacan
Serkan ÇayoğluAnkaralıKıbrıs’a gizli görev ile gelen bir Türk askeriBir Zamanlar Kibris Ankarali
Pelin KarahanİnciKemal Dereli’nin eşibir zamanlar kibris inci
Gülper ÖzdemirAyşeAnkaralı’nın nişanlısıbir zamanlar kibris ayse
Tayanç AyaydınSampsonRum komutanıbir zamanlar kibris Sampson
Devrim SaltoğluRauf DenktaşKuzey Kıbrıs’ın İlk Cumhur Başkanıbir zamanlar kibris rauf denktas
Emre TörünMakariosKıbrıs cumhur başkanı bir zamanlar cukurova Makarios
Sümeyra Koç  Sandi İngiliz Kızılhaç görevlisi. bir zamanlar kibris sandi
Miray Akay PembeKemal’in kız kardeşibir zamanlar kibris pembe
Hasan Küçükçetin Pehlivan DervişKemal Dereli’nin kan kardeşibir zamanlar kibris pehlivan dervis
Hakan Güner Dr. Fazıl KüçükKıbrıs Türkünün direniş sembolü olan doktor.bir zamanlar kibris fazil kucu
Nebil Sayın General GrivasEOKA terör örgütü lideribir zamanlar kibris General Grivas
Deniz BaytaşSıtkiye Kemal’in annesibir zamanlar kibris Sitkiye
Ahmet Somers Tüccar Salih BeyKemal’in babasıbir zamanlar cukurova Tuccar Salih Bey
Bade ArazlıMineKemal’in küçük kızıbir zamanlar kibris mine
Rüzgar IrmakoğluMügeKemal’in büyük kızıbir zamanlar kibris muge
Sanlı Baykent ŞefAnkaralı’nın şefibir zamanlar kibris sef
İbrahim Yıldız Çoban SeferKemal’in göç yolunda sahip çıktığı bir gençbir zamanlar kibris sefer
Umut AvcıHamitKıbrıslı bir kamyon şoförübir zamanlar kibris hamit
Ömer TuranMücahitRauf Denktaş’ın sağ koluBir Zamanlar Kibris Mucahit

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

Ahmet Kural – Kemal Dereli

10 Kasım 1982 de Kütahya da dünyaya gelen Ahmet Kural 39 yaşındadır. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü mezunu olan sevilen komedyen Ahmet Kural üniversiteden sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de kamera önü eğitimleri almıştır. Çalgı Çengi fili ile dikkat çekmeyi başaran Ahmet Kural daha sonra İşler Güçler ve Kardeş Payı dizilerinde başrol oynadı. Son dönemde dizilerde değil kendi çektiği filmler ile başarıyı yakalayan Ahmet Kural Düğün Dernek ve Ailecek Şaşkınız  filmleri ile başarısını sürdürmüştür. Ahmet Kural sevgilisi şarkıcı Sıla’ya şiddet uyguladığı gerekçesi ile ceza almıştır.

Kıbrıslı bir genç. İnci ile evli, iki kız çocuğu babası. Babasından kalan sakız tüccarlığına devam etmektedir. İyi kalpli bir adamdır. 
ahmet kural Bir Zamanlar Kibris

Pelin Karahan – İnci

Pelin Karahan 6 Ekim 1984 de Ankara da dünyaya gelmiştir. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer aldığı sırada 37 yaşında olan Pelin Karahan Bedri Güntay ile evlidir ve iki çocuk annesidir. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme bölümü mezunu olan  Pelin Karahan Kavak Yelleri dizisi ile tanınmıştır. Pelin Karahan’ın yer aldığı önemli diziler arasında Yeter ve Muhteşem Yüzyıl  gibi diziler de vardır.  1.61 m boyunda olan  54 kg ağırlığın ve bir çocuk annesidir. Pelin Karahan Bir Zamanlar Kıbrıs  dizisinde İnci karakteri ile doğumdan sonra ilk kez bir dizi de yer alacaktır.

İnci Kemal’in eşi. Güzel ve ahlaklı bir kadın, iki güzel kızın annesi. 

pelin karahan bir zamanlar kibris

Serkan Çayoğlu – Ankaralı

31 Mayıs 1987 de  Almanya da dünya gelen Serkan Çayoğlu Almanya’da ekonomi eğitimi almış ve yakışıklılığının farkına varınca modellik ve mankenlik yapmak için eğitimler almıştır. Dolunay Soysert’ten oyunculuk eğitimi alan Serkan Çayoğlu Kiraz Mevsimi dizisi ile tanınmıştır. Daha sonra Hayatımın Aşkı, Halka ve Yeni Hayat gibi çok romantik komedi türü dizilerde başrolde yer alan Serkan Çayoğlu son dönemde Börü dizisi ile askeri dizilerde başarıya ulaşmıştır. Serkan Çayoğlu 1.88 metre boyunda, 82 kilo ağırlığındadır. Serkan Çayoğlu Özge Gürel ile sevgilidir yakında evlenmeyi planlamaktadırlar. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin erkek başrol oyuncusu olarak yer alacak Serkan Çayoğlu dizi de Ankaralı karakterine hayat verecektir.

Ankaralı korkusuz bir istihbarat askeri. Adaya gizli görev ile gönderilmiş Kuıbrıs’ta bir efsaneye dönmüştür. 

Bir Zamanlar Kibris serkan cayoglu

Gülper Özdemir – Ayşe

Gülper Özdemir Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Ayşe karakteri ile kadın başrol oyuncusu olarak yer alacaktır. 18 Kasım 1990 da  Almanya da dünyaya gelen Gülper Özdemir  31 yaşının içindedir. Son dönemde Kara Yazı, Tutsak Meleklerin Aşkı ve Sen Anlat Karadeniz gibi dizilerde yer alan Gülper Özdemir 1.76 m boyunda ve 57 kg ağırlığındadır.

Ayşe Ankaralı’nın nişanlısıdır. Güzel, başarılı ve bakımlı bir doktordur. Aşkına sahip çıkmayı bilen dirayetli bir kadın. 

Gulper Ozdemir bir zamanlar kibris

Tayanç Ayaydın – Sampson

7 Ağustos 1979 İstanbul doğumlu olan usta oyuncu Tayanç Ayaydın 42 yaşının içindedir. Bir Zamanlar Kıbrıs  dizisinde Sampson isimli bir Yunan’a hayat verecek olan Tayanç Ayaydın Hayat Şarkısı dizisi ile ismini duyursa da aslında bir çok izleyici onu Sakarya Fırat dizisi ile sevmiştir. Bu nedenle de askeri dizilerde çok deneyimlidir. Mimar Sinan Üniversitesinde Tiyatro  eğitimi alan yakışıklı oyuncu son dönemde Kırgın Çiçekler, Tek Yürek ve Yeni Hayat dizilerinde yer almıştır. 

Bir Zamanlar Kıbrıs  dizisinde Sampson EOKA-B terör örgütünün yetenekli ve korkusuz komutanlarından biridir. Kemal’in karısı İnci’ye aşıktır. 74 Kıbrıs Cumhurbaşkanı Makarios’a karşı darbe yapmış ve Kıbrıs’ta bir Yunan Cumhuriyeti ilan etmiştir. Bu olaydan sonra Türkiye’de Kıbrıs Barış Harekâtı düzenlemek zorunda kalmıştır. Sampson 2001 de vefat etmiştir. bir zamanlar kibris tayan. ayaydin

Sümeyra Koç – Sandi

Adada görevli güzeller güzeli bir  İngiliz Kızılhaç görevlisi.bir zamanlar kibris sandi

Devrim Saltoğlu – Rauf Denktaş

Usta oyuncu Devrim Saltoğlu Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kuzey Kıbrıs’ın ilk cumhur başkanı olan Rauf Denktaş’a hayat verecektir. 30 Haziran 1973 Trabzon doğumlu olan Devrim Saltoğlu aslında İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almaya başlasa da tiyatro aşkı ile yanınca önce Anadolu Üniversitesinde sonra da Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimleri almıştır. Uzun yıllar tiyatro sahnelerinde görev yapan Devrim Saltoğlu son dönemde Bedel, Sıla ve Asmalı Konak  ve Güvercin dizilerinde yer almıştır.

1924 de Kıbrıs’ta dünyaya gelen Rauf Denktaş  2012 yılında 88 yaşında vefat etmiştir. Kuzey Kıbrıs’ın kurtuluşunda çok önemli bir yere sahip olan Rauf Denktaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin ilk cumhur başkanıdır. Lakabı Toros’tur. 

Devrim Saltoglu bir zamanlar kibris

Emre Törün – Makarios 

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Makarios karakteri ile yer alacak Emre Törün 11 mart 1972 İstanbul doğumludur. 49 yaşında olan Emre Törün son dönemde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Arka Sokaklar dizilerinde başarı ile yer almıştır. Aktif olarak sahneye çıkan bir tiyatro oyuncusudur.

Kıbrıs’ın bölünmeden önce ki cumhurbaşkanıdır. Kıbrıs da Rum’ların hem politik hem de dini lideridir.

Emre Torun bir zamanlar kibris

Miray Akay – Pembe

2000 de Ukrayna da dünyaya gelen güzel oyuncu Miray Akay 21 yaşının içindedir. Son olarak Zümrüdüanka dizisinde Meliha karakterine hayat veren Miray Akay Benim Adım Gültepe de Gülten  ve Bizim Hikaye de Zeynep karakteri ile yer almıştır.

Pembe Dereli ailesinin küçük kızı. Kemal’in kardeşi. Sivri dilli bir kız. 

miray akay

Hasan Küçükçetin – Pehlivan Derviş

1981 de Balıkesir dünyaya gelen Hasan Küçükçetin Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tiyatro dersleri almıştır. Menekşe ve Halil,  Yaprak Dökümü ve Kiraz Mevsimi yer aldığı önemli dizilerdendir. Son dönemde Diriliş Ertuğrul ve Aşk Ağlatır  dizilerinde yer almıştır. 

Kemal’in en yakın arkadaşı, yoldaşı. 

hasan kucukcetin

Hakan Güner – Dr. Fazıl Küçük

1960 da dünyaya gelen usta tiyatrocu Hakan Güner 61 yaşındadır. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Hakan Güner bir çok STV dizisinde yer aldı.

Başarılı bir doktor olan Dr. Fazıl Küçük Kıbrıs mücadelesinde doktorluğu bir kenara bırakmış ve Kıbrıs Türküne liderlik yapmıştır. 

hakan guner

Nebil Sayın – General Grivas

1971 de İstanbul da dünyaya gelen Nebil Sayın 50 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Nebil Sayın tiyatro döneminden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez bir dizi de yer almıştır.  Suskunlar ve İntikam gibi dizilerde yer alan Nebil Sayın’ın en çok tanındığı proje ise İçerde dizisinde hayat verdiği Coşkun karakteri olmuştur. Daha sonra Ay yapım ile yoluna devam eden Nebil Sayın 2018 de Çukur dizisinde Berber Muhittin karakter ile milyonları ekrana kilitlemeyi başarmıştır. 2019  Payitaht Abdülhamid 2020 de ise Ramo dizisinde yer almıştır.

General Grivas EOKA terör örgütü lideridir. Sayısız Kıbrıslı Türkün kanı vardır elinde. 

nebil sayin

Deniz Baytaş – Sıtkiye

Deniz Baytaş 19 Ağustos 1965 Ankara doğumludur ve 56 yaşının içindedir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Deniz Baytaş ayat Sevince Güzel dizisi ile tanınmıştır.

Sıtkiye Kemal’in annesi. Aileyi derleyip toplayan dirayetli bir kadın. 

deniz baytas

Ahmet Somers – Tüccar Salih Bey

Ahmet Somers 1959 İzmir doğumludur ve 61 yaşındadır. Son olarak Ahmet Somers Erkenci Kuş dizisinde Aziz ^ve Sen Çal Kapımı dizisinde Alptekin karakterleri ile yer almıştır.

Tüccar Salih Bey Kemaş’in babasıdır. Sakız ağaçları ve narenciye ticareti ile uğraşan bir çiftçidir. 

ahmet somers

Bade Arazlı – Mine

Maria ile Mustafa dizisi küçük Maria olarak ekranlarda yer alan Bade Arazlı şimdi de Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer alacaktır. Bade Arazlı 2006 doğumludur ve 5 yaşındadır.

Mine Kemal’in biricik kızı

bade arazli

Rüzgar Irmakoğlu – Müge

Müge Kemal ve İnci’nin büyük kızı. Resim yapmaya yetenekli çok tatlı bir kız. 

Kemal’in büyük kızı

bir zamanlar kibris muge

Sanlı Baykent – Şef

Ankaralı’nın şefi. Türk istihbaratında çalışan bir lider. Ankaralı’nın da gizli görevde olduğunu sadece o bilmektedir. bir zamanlar kibris sef

İbrahim Yıldız – Çoban Sefer

Sefer göç yolunda Kemal’in sahip çıktığı temiz kalpli çobanlık yaparak geçimini sağlayan bir çocuk. bir zamanlar kibris sefer

Umut Avcı – Hamit

Hamit adada kamyon şoförlüğü yapmaktadır. Tembel bir adamdır. bir zamanlar kibris hamit

Ömer Turan – Mücahit

Mücahimdur. Üniversiteli genç mücahitlerden biridir. 

Bir Zamanlar Kibris Mucahit

Damla Alibeşe

Damla Alibeşe

Celal Can Orhan

Celal Can Orhan oyuncu

İlke Susuzlu – Teo

Mağusa Sanat Tiyatrosu oyuncusu ve kurucusu, Gazimağusa Belediye Tiyatrosu Yönetmeni

EOKA Terörsti.

Ilke Susuzlu oyuncu

Kadir Carlos

Kadir Carlos Kıbrıslı şarkıcı ve oyuncudur. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde rol alarak dikkat çekmek istemektedir. Dizi de Rum bir askere hayat verecektir. Amatör oyuncudur.

kadir carlos oyuncu bir zamanlar kibris dizisi 1

Yiğit Küçük

Oramiral Kemal Kayacan Kıbrıs Barış Harekatından sorumlu komutandır. Gözü kara ve vatan sevgilisi ile yanan bir askerdir.