Bir Zamanlar Kıbrıs Sakız Tüccarı Kemal Dereli Kimdir? Ahmet Kural Biyografisi

Bir zamanlar Kıbrıs dizisinde karakter isimleri belli olmaya devam ediyor. TMC filmin yapımcılığını üstlendiği Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu ve Miray Akay gibi ünlü oyuncular yer alırken yönetmen koltuğunda Hakan İnan oturuyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kıbrıs Harekatı öncesi ve sonrasında yaşanan sıkıntılar ve kahramanlık mücadeleleri yer alacak. 1963 yılında Adana’nın Pastoral bölgesinde mutlu bir hayat sürdüren sakız tüccarı Dereli ailesi Kıbrıs’ta kanlı noel olarak tarihe geçen olayın ardından diğer Türk aileleri ile birlikte saldırıya uğramıştır. Binlerce Türk hayatlarını kurtarmak için zorunlu bir göçe başlamıştır.

Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Ahmet Kural’ın oynayacağı sakız Tüccarı Kemal Dereli Kanlı Noel’in ardından evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalan binlerce Türk’ün lideri olacaktır.ahmet1

Ahmet Kural Hayat Hikayesi

Bir zamanlar Kıbrıs dizisinde sakız tüccarı Kemal Dereli karakterini oynayacak olan Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında babasının emniyet müdürü olarak görev yaptığı Kitahya’da dünyaya geldi. Onun çocukluğu babasının mesleğinden dolayı Kütahya, Denizli, Silopi. Karaman ve Nevşehir’de geçti. Selçuk Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk Bölümünü bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi alan Ahmet Kural bu sırada Levent Kırca/Oya Başar tiyatrosuna dahil oldu. İlk dizi deneyimi Fikrimin İnce Gülü olmuştur.ahmet

2010 yılında Murat Cemcir ile birlikte oldukça ses getiren Çalgı Çengi filminde başrol oynadı. İşler Güçler, Düğün Dernek gibi hasılatı yüksek olan filmlerde başrol oynayan Ahmet Kural Oflu Hocanın Şifresi filminde bakanı oynadı. Son olarak 2020 yılında Baba Parası filminde rol almıştır.

Başarılı bir oyunculuk kariyeri olan oyuncu kadınlara uyguladığı şiddet haberleri ile gündeme geldi. Basında çıkan haberlere göre 2014 yılında eski sevgilisi Naz Çekem’İn parmağını kırdı. 2018 yılında birlikte olduğu Sıla kendisine şiddet uygulandığı için Ahmet Kural’dan davacı oldu.

Ahmet Kural Evli Mi?

Sıla ile sorunlu bir şekilde ayrıldıktan sonra Avukat Çağla Gizem Çelik ile birliktelik yaşayan Ahmet Kural evlenme kararı aldı.