Camtavanlar Cem’in Babası Kimdir? Alper Kut Nereli Kaç Yaşında

Show TV’nin heyecanla beklenen dizisi Camtavanlar’a yeni isimler dahil olmaya devam ediyor. Oyuncu kadrosunda
kadrosunda Kubilay Aka, Bensu Soral, Hatice Aslan, Ahmet Melih Yılmaz ve Aziz Caner İnan gibi isimlerin yer aldığı diziye Cem’in babası karakteri ile Alper Kut dahil oldu.

Camtavanlar dizisinde Kubilay Aka’nın oynadığı Cem karakterinin babasını oynayacak olan Alper Kut Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tahsin Façalı karakteri ile büyük bir oyunculuk sergilemişti.

Alper Kut Kimdir?

Alper Kut 25 Ekim 1962 yılında Ankara’da gözlerini dünyaya açmıştır. Başarılı oyuncu Alper Kut ilk önce Ankara Veteriner Fakültesinde okumuş sonra ise Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesini kazanan tiyatrocu tercihini yine kazanmış olduğu tiyatro bölümünden yana yapmıştır. Eğitim hayatı oldukça başarılı olan oyuncu daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazanarak bu okuldan da mezun olmuştur. Ardından Bakırköy Devlet Tiyatrosunda işe başlamıştır.alper

Tiyatro ile ilgilenirken babasının ölümü üzerine iş adamlığına soyunan oyuncu 6 yıl boyunca oyunculuktan uzak kalmıştır. Bu süre zarfında Genç İş Adamları Derneği üyesi ve 3 dönem başkanlığını yapmıştır.

Alper Kut Kaç Yaşında Evli Mi?

25 Ekim 1962 Ankara doğumlu olan Alper Kut 59 yaşındadır. Alper Kut 6 Haziran 2012 de Tiyatrocu Devrim Yakut ile evlenmiştir.evli alper

Alper Kut Hangi Dizilerde Oynadı?

Alper Kut çok sayıda tiyatro oyununun yanı sıra Kurtlar Vadisi Pusu(Baron Murat), Günhkar(Fikret), Fatmagül’ün Suçu Ne(Avukat) Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Tahsin Façalı) Kanatsız Kuşlar, İçimdeki Fırtına gibi           dizilerinde rol almıştır.