Kuruluş Osman Zühre Kimdir? (Ayşegül Günay Kimdir? Kaç Yaşında?)

Kuruluş Osman için geri sayım devam ederken oyuncularla ilgili yeni gelişmeler devam ediyor. Diriliş Ertuğrul’un çok büyük bir başarıya imza atmasının ardından Kuruluş Osman ile diziye devam eden Bozdağ Yapım, Osman Gazi’yi oynaması için Burak Özçivit ile anlaşmıştı. Dizinin çekimleri devam ederken yeni oyuncularla anlaşmalar da sürüyor.

Diziye iki isim daha dahil oldu. Osman Gazi nin yengesi Zühre Rolünü başarılı oyuncu Ayşegül Günay oynarken, Osman Gazi nin amcası Dündar Bey’i de Ragıp Savaş oynayacak. Dizinin hangi kanalda oynayacağı ise çok tartışılırken Kuruluş  Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ’a Atv tarafından adeta bir servet önerildiği belirtiliyor. Mehmet Bozdağ’ın ise bu teklifi kabul ettiği söylenirken kendisinden resmi bir açıklama geldi.

Mehmet Bozdağ’ın açıklamasına göre Kuruluş Osman Trt 1 ekranlarında yayınlanacak. Aldığımız bilgilere göre Burak Özçivit Osman Gazi rolü için dünyaca ünlü eğitmenlerden at binme, dövüş sanatı, kareografi ve ok atma gibi dersler almaya başlamış. Ayrıca günlük 8 saat dizi için çalıştığı söyleniyor.

Kuruluş Osman Zühre Kimdir?

Çoban Yıldızı, Sabah Yıldızı gibi anlamlara da gelen Zühre, tarihte Osman Gazi nin yengesidir. Osman Gazi yi sürekli destekleyen ve arkasında olan yengesidir.

Kuruluş Osman Ayşegül Günay Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Osman Gazi nin yengesi Zühre Hanım’ı oynayacak olan Ayşegül Günay 9 Kasım 1969 yılında Eskişehir de dünyaya geldi. 50 yaşında olan deneyimli oyuncu Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü mezunudur. 1990 yılında üniversiteyi bitirdi ve burada 7 yıl boyunca görev yaptı. Ardından Devlet Tiyatrolarına geçiş yaparak çok sayıda tiyatro oyunu sergiledi.

Buradan emekli olan oyuncunun ilk dizi deneyimi 2006 yılında çekilen Kaybolan Yıllar ile olmuştur. Özellikle Yer Gök Aşk dizisinde Sultan karakteriyle isminden söz ettirmiştir. Ayşegül Günay; Kaybolan Yıllar, Eşref Saati, Derman, Küçük Kadınlar, Osmanlı Cumhuriyeti, Aile Saadeti, Lale Devri, Yer Gök Aşk, Sümela’nın Şifresi: Temel, Moskova’nın Şifresi: Temel, Asla Vazgeçmem gibi bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

Merak edenler için Ayşegül Günay 1,60m boyunda 57 kg ağırlığında, kahverengi saç ve gözlere sahiptir. Ayşegül Günay evli ve iki çocuk annesidir. Yeni dizisi Kuruluş Osman da kendisine başarılar dileriz.