Eşkıya Neden Bitti? EDHO Neden Final Yaptı?

ATV ekranlarının reyting rekortmeni Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden kötü haber geldi. Diziye çok sayıda oyuncunun katılmasıyla yeni sezonda da etkisini sürdürmesi beklenen dizide sürpriz bir gelişme yaşandı. Kötü haber dizinin fenomen oyuncusu Oktay Kaynarca duyurdu. Seyirciler şimdi rekortmen dizi Eşkıya Neden Bitti? EDHO Neden Final Yaptı gibi soruları merak ediyor.

Salı günlerinin rekortmen dizisi yeni sezona bomba gibi girmeyi hedeflerken Oktay Kaynarca’nın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Onlarca yeni ismin diziye dahil olması, hatta tanıtım fragmanının yayınlanması gibi gelişmeler yaşansa da dizi yeni sezona bir türlü geçemedi ve korkulan oldu.

Oktay Kaynarca resmi sosyal medya sayfasından şu açıklamayı yaparak dizinin final kararı aldığını açıkladı. Açıklamada “At sırtında dünyayı fethetmek kolaydır. Zor olan attan indiğinde fethettiğini yönetebilmektir” Cengiz Han. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın değerli izleyicisine; yayına başladığımız ilk günden itibaren hiç eksilmeyen ilginize, sevginize, bizi ailenizden birileri olarak görmenize, sorgusuz sualsiz yüreklerinize kazırcasına sahiplenmenize, son ana kadar devam etmesi için beslediğiniz umutlarınıza sonsuz teşekkür ederim. Yedi yıl birlikte yol yürüdüğüm, birçok rekoru, başarıyı, mutluluğu, acıyı, sevinci birlikte yaşadığım ‘EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ’ ekibinin en büyüğünden en küçüğüne, emeği geçen bütün arkadaşlarıma; son dönem yaşanan bütün olumsuzluklara karşı duruş biçiminiz, etik tavrınız, iş disiplininiz ve yaşadıklarınıza rağmen sabrınız için yüreklerinizden öpüyorum. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Bazen söz biter, yol biter, yolculuk biter ama her bitiş bir başlangıçtır. Hoşçakalın…” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaların ardından dizinin sona erdiği kesinleşti. Ancak son kısımdaki her bitiş bir başlangıçtır sözü izleyicide merak konusu oldu. Yayın şirketi ile kanal arasında kriz olduğu söylentileri eşliğinde yapılan bu açıklama da Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin neden bittiği hakkında yeterli bir bilgi vermiyor. İlerleyen günlerde daha kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor.