Gönül Dağı 2 Ocak Neden Yok? 2 Ocak Kuzey Yıldızı: İlk Aşk Neden Yayınlanmıyor?

Trt 1’in en çok sevilen dizisi Gönül Dağı 2 ocak cumartesi günü yayında olamayacak. Aldığı yüksek reytingler ile Trt 1’e tarihi kar ettiren Gönül Dağı oyuncuları çekimlerde gülmekten bölüm çekemez hale geldi. Hal böyle olunca Gönül Dağı dizisinin elinde yeterli stok kalmadı.

Köprü Film ise Trt 1’den özel izinle yıl başında bir bölüm dizilerine ara verme kararı aldı. Gönül Dağı oyuncuları ise yaklaşık 5 günlük bir tatile girecek ve sete de ara verilecek. Gönül Dağı oyuncuları ise 2 ocak itibari ile tekrar sete çıkacak.

Gönül Dağı 2 Ocak Neden Yok?

Bir çok kanal ocak ayının ilk haftasında reklam gelirlerinin düşük olması nedeniyle dizilerine bir hafta arar verirken Gönül Dağı dizisinin 2 ocak da yayında olmamasının nedeni tamamen oyunculara yıl başı tatili verilmesinden kaynaklandı.

Gönül Dağı oyuncuları ve set ekibi gerçekten haftada 7 gün günde de 10 saatten fazla çalışıyor; bu kadar yoğun tempo arasında set ekibine ve oyunculara da İstanbul’a dönmesi ve aileleri ile vakit geçirmesi için verilen bu set arası çok iyi geldi. Yılbaşından sonra Gönül Dağı dizisi oyuncuları daha bir istek ile sete çıkacaktır. gonul dagi neden yok resimleri

Kuzey Yıldızı Aşka 1 Hafta Ara

Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisinin 2 ocak cumartesi günü 46. bölümü ile ekranlarda olması bekleniyordu; ancak Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisi 2 ocakta değil diziye bir hafta arar vererek 9 ocak cumartesi günü ekranlarda olacak.

2 Ocak Kuzey Yıldızı: İlk Aşk Neden Yayınlanmıyor?

Show TV yönetimi tüm dizileri için bir hafta ara verme kararı aldı. Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisi de bu karar gereği 2 ocak cumartesi günü yayında olmayacak. Aslında her sezon özel kanallar en az 2 hafta dizilere ara veriyordu ancak 2021 yıl başında bu ara 1 hataya indirildi.

Yılın ilk haftası bir çok şirketin reklam bütçelerinin görüşülüp onaylandığı yeni reklam bütçelerinin oluşturulduğu bir hafta. Bu nedenle de bir çok şirket ilk haftalarda kanallara reklam vermiyor; daha önce yapılan reklam sözleşmeleri de 31 aralık itibari ile bitince televizyonlar yılın ilk haftası reklamları çok ucuza yayınlamak zorunda kalıyor. Reklamlardan para kazanamayan kanallar dizi yapımcılarına da dizilerinin yeni bölümleri için 5 – 6 milyon TL para ödemek yerine dizilerin eski bölümlerini veya yerli yabancı filmleri yayınlayarak zarar etmekten kurtuluyor.gonu dagi neden yok resimleri