Güz Masalı 64. Bölüm Özeti 19 Ekim Şok Şok Şok Ragav Öldü

Ragav Viraj’ı arabasına alır ve onun hain olduğunu söyler. Viraj ondan bir kere daha şans vermesini isterken Ragav reddeder. Ragav ilerlerken bir grup önünü keser. Ragav adamlarla kavga etmeye tutuşurken elleri bağlı olan Viraj meşhur baston kılıcını almayı başarır ve bağlarını kesmeye başlar. Bu sırada Sia evde karvaçut için misafirlerle birlikte poja yapıyor. Güz Masalı 19 Ekim Özeti devam ediyor.

Adamlardan biri Ragav’ı arkasından kılıçla yaralar. Sia mum yakmaya çalışırken elini yakar ve bir şeylerin ters gittiğini düşünür. Ragav adamı tutar ve etkisiz hale getirir. Viraj iplerinden kurtulur ve elindeki kılıçla Ragav’a doğru ilerliyor. Başka bir adam Ragav’ı öldürmek üzereyken Viraj elindeki kılıçla adamı yere serer. Ragav bu adamları sen mi ayarladın diye sorar. Viraj adamların kendisiyle ilgisi olmadığını söyler.

Ragav beni neden kurtardın diye sorar. Viraj seni öldürmek için bir sebebim yok sadece Canvi’den ayrılmanı istiyorum diye yanıtlar. Hatta Canvi olmasa çok iyi anlaşacaklarını de dile getirir. Ragav bunun mümkün olmayacağın belirtir. Viraj ve Ragav bazı adamlarla kavgaya devam ederler. Ragav Viraj’ın hapse gireceğini söylerken Viraj reddeder. Ragav ve Viraj yere düştüklerinde bir kişi Ragav’ı kalbinden vurur. Viraj şoktadır. Ragav kana dokunurken endişelenir.0

Sia Ragav’ın gelmesini dört gezle bekliyor. Zira onun gelmesi ile birlikte orucunu açacaktır. Ragav ona söz vermiştir. Viraj Ragav’ı kendi elleriyle Gayatri’nin evine getirir ve onu hafifçe yere koyar. Sia merdivenlerden inerken Ragav’ı yerde yatarken görür. Ona neden geç geldin diye sorar. Sia elindeki suyu Ragav’a içirmeye çalışır ve konuşmaya devam eder. Gayatri Ragav’ın su içemeyeceğini söyler. Ragav’ın öldüğünü bildirir. Sia inanmak istemezken bunun mümkün olmayacağını söylüyor.

Viraj hizmetçiden ölüm merasimi için hazırlıklar yapmasını isterken Sia Viraj’ın yanına gelir ve onu arka arkaya tokatlar ve Ragav’ı öldürmekle suçlar. Ardından odasına gider ve bir silahla geri döner. Viraj’ı öldüreceğini söyler. Viraj, Ragav’ı öldürmediğini tekrar eder. Canvi onu öldürmekte kararlıdır. Gayatri Viraj’ı öldürmekle eline bir şeyin geçmeyeceği konusunda Canvi’yi iknaya çalışırken polis gelir. Polis Viraj’ı Ragav’ı öldürmekle suçlar ve götürür. Viraj olay yerine giderek Ragav’ın nasıl öldürüldüğünü anlatmak ister.1 41

Birlikte olay yerine giderler ancak ortada ne kan izi ne de boğuşma kanıtı vardır. Viraj şok olur. Viraj’ın avukatları gelir ve tüm kanıtların Ragav’ı Viraj’ın öldürdüğünü işaret ettiğini ve kefaletle onu serbest bırakamayacaklarını söylerler. Viraj sinirlenir ve avukatın boynunu sıkar. İşlemediği bir suçtan dolayı idam edilmek istemediğini söyler. Viraj avukatından kefaletle serbest bırakılması için gerekenleri yapmasını ister. Viraj içerdeyken Rana ismindeki eski polis onunla aynı koğuşa girer.

Rana Ragav’ı öldürdüğü için Viraj’ı alkışlar ve selamlar. Viraj onu öldürmediğini söylerken ikili kavgaya tutuşurlar. Viraj Rana’yı kendisini akıl hastanesine göndermekle suçlar. Rana itiraf ettiği sırada gözlemciler ve Viraj’ın avukatları gelirler. Avukatlar bu olaya binaen Viraj’ın kefaletle serbest bırakılmasını talep ederler. Viraj psikolojik tedavi görme şartı ile serbest kalır. Ragav’ın cesedi yakılırken Sİa yanındadır. Viraj’ı öldürerek vicdan azabını sonlandırmayı düşünüyor.2 41

Viraj bir anda karşısına çıkar ve Ragav’ı öldürmediğini söyler. Sia soğuk kanlı bir şekilde onu öldüreceğini söyler. Viraj kaldığı eve gider. Bir adam gelir ve Ragav’ı korkutmayı düşünürken bir adamın onu kalbinden vurduğunu ve bunu yanlışlıkla yaptıklarını söyler. Viraj bu hata yüzünden idamla yargılanacağını belirtir ve adama bastonu ile vurup yere serer. Diğer adamlarından adamı götürmelerini ister. Güz Masalı 19 Ekim Özeti sona erdi.

Güz Masalı 64. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz