Kuruluş Osman Konuralp Kimdir? Berk Erçer Dizileri

Atv’nin Bozdağ Film imzalı fenomen dizisi Kuruluş Osman’a yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. 20 Kasım 2019 yılında başlayan ve 74. Bölümü ile ekranlara gelecek olan dizinin yönetmen koltuğunda Metin Günay otururken dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ yazıyor. Tarihi. aksiyon. macera ve drama türündeki diziye Konuralp karakteri dahil oluyor. Yazımızda Kuruluş Osman Konuralp ve Berker Erçer ile ilgili bilgiler öğreneceksiniz.

Kuruluş Osman Konuralp Kimdir?

Osman Gazi’nin en güvendiği komutanlarından biridir. Osmanlıyı yükselten akınlar ve fetih hareketlerinde her zaman en öndedir. Kuzey Batı Anadolu’da yoğun bir fetih hareketi başlatan Konuralp çok sayıda tekfuru dize getirmiştir. Kayıların aşiretten devlete geçişindeki en önemli aktörlerden biridir.

Berk Erçer Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Konuralp karakteri ile diziye sürpriz bir şekilde dahil olan Berk Erçer 9 Kasım 1983 İstanbul doğumludur. Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı da olan yakışıklı oyuncu Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım ve Fotoğraf Bölümü mezunudur. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiş, üniversite de ise kısa filmler çekerek oyunculukta ben de varım demiştir. TV deki ilk deneyimi milyonların gönlünde taht kuran Doktorlar dizisiyle olmuştur. Bu dizide Güney Aydoğdu karakterini oynamıştır.

Kurt Seyit ve Şura dizisinde oynadığı Mişa karakteri ile yıldızı parlayan oyuncu son olarak Mehmetçik Kut’ül Amare’de Halil Kut karakterini oynamıştır. Berk Erçer 1.80 m boyunda 74 kg ağırlığında ve akrep burcudur.

Berk Erçer Hangi Dizilerde Oynadı?

2018/ 2019 Mehmetçik Kut’ül Amare / Halil Kut
2018- Gülizar/ Tuğrul
2015- Bedel / Ali
2014- Medcezir/ Sinan Enveroğlu
2014- Kurt Seyit ve Şura / Mişa
2013/2014- Kayıp/ Mahir Eray
2008- Doktorlar/ Güney Aydoğdu