Kuruluş Osman Sultan 2. Mesud Kimdir? Şener Savaş Kimdir?

Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Rafet karakteri ile çok sevilen Şener Savaş Kuruluş Osman dizisine çok önemli bir rol için konuk olacak. Şener Savaş Kuruluş Osman dizisinde Sultan 2. Mesud’a hayat verecek. Kuruluş Osman dizisinde Osman bey ile 2. Mesud bir araya gelecek ve Moğollara karşı mücadele verecek.

Sultan 2. Mesud Kimdir?

II. Gıyaseddin Mesud olarak tanınan Anadolu Selçuklu Sultanı ve Sultan 2. Mesur II. İzzeddin Keykavus’un oğludur. Moğollar ile mücadele içinde geçen bir dönemde dört kez tahta çıkan 2. Mesut kardeşi III. Alaeddin Keykubad ile her seferinde yer değiştirmiştir. 1308’de Samsun’da ölen II. Mesud Anadolu Selçuklu devletinin son sultanıdır.

Şener Savaş Kimdir?

Şener Savaş 21 ocak 1971 İstanbul doğumludur ve 40 yaşının içindedir. Cennet Mahallesi dizisi ile ilk kez oyunculuk deneyimi yaşayan Şener Savaş daha sonra Geniş Aile dizisinde yer almıştır. Son dönemde Yedikule Hayat Yokuşu, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde yer almıştır. Özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde hayat verdiği Rafet karakteri ile tanınmıştır. O Hayat Benim ve Ekip 1 yer aldığı önemli dizilerdir.

Şener Savaş 40 yaşındadır. 180 cm boyunda ve 80 kg ağırlığındadır.

 

Yorum yaz