Lezzet Akademisi Kim Elendi? Kim Kazandı?(Hafta Hafta Tüm Kazanan ve Elenenler)

Lezzet Akademisi yarışması ilk bölümü ile 10 ocak pazar akşamı izleyicisi karşısına çıktı. Sedef İybar’ın sunumu Yılmaz Erdoğan’ın aşçılık eğitimi almış kızı Berfin Erdoğan’ın yarışmacı koçluğunda ekrana gelen yarışmada 6 yarışmacı haftanın kazananı olmak için kıyasıya mücadele verdi.

Lezzet Akademisi yarışması bilindiği üzere iki bölümden oluşmakta. İlk bölümde yarışmacılar ikişerli takım olmakta ve en iyi geleneksel yemeği yapmak için yarışmakta; ikinci kısımda ise seçtikleri malzemelere ek malzemeler alarak kendi spesiyal yemeklerini üretmek ve jüriye beğendirmek zorunda.

Lezzet Akademisi programında İsmet Saz, Aylin Yazıcıoğlu ve Danilo Zanna jüri koltuğunda yarışmacıların yaptıkları yemekleri 5 puan üzerinden puanlamaktalar. Sadece jüri üyeleri değil ikinci kısımda bir ünlü konukta yarışmacıların yaptıkları yemekleri tatmakta ve yarışmacılara bir puan vermekte. İlk kısımda ise yapılan yemeğin Türkiye’de ki doğa-yen ustalarında biri de konuk edilmekte ve jüri olarak puanlamaya katılmakta.

Lezzet Akademisi 10 Şubat Kim Elendi?

Lezzet Akademisi yarışmasında iki bölümde toplam en az puanı alan ne yazık ki Şeyma Lezzet Akademisi Şeyma Sivri oldu. Şeyma Sivri 10 Şubat 2019 pazar günü ekranlara gelen Lezzet Akademisi 1. Bölümde elenen yarışmacı oldu. Böylelikle Lezzet Akademisi  yarışmasından da ilk elenen Şeyma olmuş oldu. Şeyma 24 yaşındaydı ve gastronomi eğitimi almıştı ama daha önce hiç karnıyarık yapmamış bir aşçı adayıydı ve yemekte karnıyarık ve domatesli pilav olunca Şeyma jürilerden puan alamadı.Lezzet Akademisi 10 Şubat Kim Elendi

Lezzet Akademisi 10 Şubat Kim Birinci Oldu

Lezzet Akademisi yarışmasının ilk bölümünde Ahmet Can 27 puan alarak günün kazananı oldu. Ahmet Can gün birincisi olduğu için önümüzde ki haftanın dokunulmazı olma hakkını da kazandı. Eğer gelecek hata en düşük puanı Ahmet Can alırsa onsan sonra en düşük puanı kim aldıysa o elenecek ve dokunulmaz olan yarışmaya devam edecek.Lezzet Akademisi 10 Şubat Kim Birinci Oldu