Lezzet Düşkünleri 6 Haziran Kim Kazandı? Kim Elendi?

Lezzet Düşkünleri 2. haftanın da sonuna gelindi. Lezzet Düşkünleri yarışmasının 2. haftasında Tuğba ve Berna, Pınar Türkyılmaz/ Doğa Zeles,  Boğaçhan Tuzcu/Taylan Satmaz, Selen Özcan/Gizem Özcan ve  Gökhan Sarı/Burhan Selvi çiftleri yarıştı. Hatırlanacağı üzere Lezzet Düşkünleri  yarışmasında geçen hafta Boğaçhan Şef ve yardımcısı Taylan olmuş elenen takım ise Sibel ve Emre çifti olmuştu.

Lezzet Düşkünleri yarışmasında bu hafta gerçekten adaletli puanlar verildi ve ekipler geçen haftalara göre daha yüksek puan aldı. Lezzet Düşkünleri evinde yarışmacılara adaletli puan vermeleri konusunda ciddi baskı yapıldı hafta boyunca sonuç olarak da bu hafta eşitlikler peş peşe geldi.

Lezzet Düşkünleri Yarışması 6 Haziran İzleyici Puanları

Lezzet Düşkünleri yarışmasında bu hafta ilk defa izleyicinin sms’i ile puanlama yapıldı. İşte Lezzet Düşkünleri 6 haziran izleyicinin yarışmacılara verdiği puanlar. Bu puanlara bir de Şef Gabriele Sponza’nın verdiği oylar eklenecek. Gabriele Sponza’nın verdiği oylar ile ilk iki de Boğaçhan Şef ve Takımı ile Gökhan Şef ve takımı finale giderken en düşük oyu alan Selen Şef ve Takımı ile Pınar şef ve takımı ise eleme potasına kaldı.

Lezzet Düşkünleri 6 haziran puanları

Lezzet Düşkünleri 6 Haziran Kim Kazandı?

Lezzet Düşkünleri yarışmasında 6 haziran cumartesi günü izleyiciden ve şef Gabriele Sponza’dan en yüksek puanı alarak final oyununa kalan takımlar Boğaçhan – Taylan ve Gökhan – Burhan takımları oldu. Yapılan yemekler sonrası verilen puanlarda en yüksek puanı alarak 10 bin lira para ödülünü kazanan takım Gökhan ve Burhan’ın takımı oldu. 

Lezzet Düşkünleri yarışmasında pazartesi günü yarışan geçen haftanın kralı Boğaçhan ve Taylan yine iyi bir yarışma çıkardılar ve 23 puan alarak haftanın en yüksek puanını alan iki takımdan biri oldular. Diğer taraftan geçen hafta finalde kaybeden Gökhan ve Burhan’da bu hata yine 23 puan ile finale giden ekipler oldu. Şef Gabriele Sponza ise en yüksek puanı Boğaçhan – Taylan ve Gökhan – Burhan takımlarına verdi.

Lezzet Düşkünleri 6 Haziran sonucu

Lezzet Düşkünleri 6 Haziran Kim Elendi

Lezzet Düşkünleri yarışmasında Şef Gabriele Sponza’dan ve bir birlerinden en düşük puanı alan iki takım Selen-Gizem ve Pınar-Doğa takımları oldu. Pınar ve Doğa’nın takımı hafta içi yüksek puan alsa da Şef Gabriele Sponza’dan en düşük puanı alan takım oldu ve eleme potasına girdi. Bilindiği üzere Lezzet Düşkünlerinde eleme yarışmacıların son ikiyi yeniden oylaması ile gerçekleşecekti. Diğer yarışmacıların verilen puanlarında eşitlik gerçekleşti iki takım arasında. Eşitlik olunca yarışmacı oylamasında Seyirci oylamasına tekrar bakıldı ve  Lezzet Düşkünlerine veda eden takım Pınar ve Doğa’nın takımı oldu.

Lezzet Düşkünleri yarışmasında geçen hafta Selen ve Gizem eleme potasına girmekten son anda kurtulmuştu ancak bu hafta gerçekten elenmeyi hak eden çift Selen ve Gizem olmuştu. . Zaten Şef Gabriele Sponza’da açık açık Selen ve Gizem’in yemeklerini beğenmediğini ve kendi hırslarına yenik düştüğünü belirtti. 6 haziran cumartesi  günü eleme potasına giden takımlar Selen ve Gizem ile birlikte Pınar ve Doğa’nın takımları oldu

Lezzet Düşkünleri yarışmasıdna 6 haziranda verilen puanlar canlı olarak sayfamıza eklenecektir. Ayrıca sms sıralaması da yayınlandığı andan itibaren sayfamızda olacak.

Bu sonuçlar sadece yarışmacıların bir birlerine verdikleri puanlar. Bir de 6 Haziran cumartesi günü şef Gabriele Sponza’da puan verecek. Ayrıca kazananı  belirlemek için bu hafta ilk defa sms oylaması da yapılacak. Şef Gabriele Sponza’nın verdiği oylar ile Selen ve Gizem hariç tüm takımlar finalde yarışabilir ancak en büyük şans yine Boğaçhan ve Taylan ile Gökhan ve Burhan’ın zira onlar hafta içi aldıkları 23 puan ile finale giden yolda 5 puan aldılar. Berna ve Tuğba ile Pınar ve Doğan ise 3’er puan alacaklar. Şef  Gabriele Sponza eğer Berna ve Tuğba ile Pınar ve Doğan çiftinden birine 5 puan vermezse finalin ismi değişmeyecek.