Lezzet Düşkünleri 9 Haziran Tuğba ve Berna Kaç Puan Aldı? Ne Yemek Yapıldı?

Lezzet Düşkünleri 9 Haziran Salı günü yarışmacıları Tuğba ve Berna çifti. Lezzet düşkünleri Yarışma programının 3. Haftasının 2. Gün yarışmacıları Tuğba ve Berna çiftinin menüsü:

Mercimek Çorbası, Taze Sarımsaklı Fasulye Kavurması, Tavuk Tandır, Hürrem Pilavı ve Yöresel Lezzet Laz Böreği

Berna Okul ve Tuğba Okul kardeşler, kendilerine verilen süreyi oldukça iyi kullandılar ancak sunum sonrası masada yaşanan gerginlik ve yemeklerin yeterince lezzetli olmaması nedeni ile diğer yarışmacılardan iyi not alamadılar. Berna Şef’in rahatsızlandığı yarışmada Tuğba ve Berna 11 puan alarak bugünü tamamladılar. Dün yarışan Boğaçhan şef ve Taylan şef 25 puan almışlardı.

Programda Gizem ile Tuğba – Berna çifti arasında öyle bir gerginlik oldu ki, Gizem masadan şef olarak yemek yapan Berna ya hanım da değilsin şef te değilsin diyerek atarlandı. Ve öyle gerildi ki ortam masada olan herkesin iştahı kaçtı keyfi de. Bu ikili arasında daha öncede gerginlik yaşanmıştı. Bu o gerginliğin devamı gibi oldu.

Masanın tadı yokken yemeklerinde tadının olması çok zordu. Yemeklerin tadı olsa bile masada tartışmadan tadı kaçan insanlar olunca tatsız olması yemeklerin beğenilmemesi  çok normal. İnsan masa da ağız tadı ile yemek yemek ister. Laf dalaşı ile kavga ederek masada ne bereket nede huzur olur.

Lezzet Düşkünleri 9 Haziran Tuğba ve Berna

Puanlamadan önce değerlendirmeler yapıldıktan sonra en son değerlendirmeyi sunucu şef yapıyor biliyorsunuz ve bu günde öyle oldu. Şeflerin hatalarını söyleyen ve neden bunu böyle yaptınız diye soran şef taze fasulyeyi neden soğuk sudan haşlamaya başladınız? Diye Berna şefe sordu. Berna o esnada daha önceki masada yaşanan gerginlik nedeni ile Gabriele şefinde hatalarını söylemesi bir duygu yoğunluğu yaşamasına neden oldu ve fenalaşarak ağlamaya başladı. Bayıldı.

Berna fenalaştı ve aşırı stres altında olan Berna sağlık ekipleri tarafından kontrolleri yapılmak üzere dışarı alındı. Şef orada Berna ile konuşarak onu sakinleştirmeye çalışsa da Berna yaşadığı duygu yoğunluğu sebebi ile ağlamaya başladı.  Her şeyi içine attığını, güçlü görünmek zorunda hissettiğini söyledi. Şef de bu sağlık içeriyi boş ver diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Lezzet Düşkünleri 9 Haziran Tuğba ve Berna Kaç Puan Aldı?

Berna ve Tuğba şef oldukça gergindiler, masada da oldukça gergin anlar yaşandı ve Berna bu gerginliğe dayanamayarak fenalaştı. Yarışmacılar eleştirileri yaptı ve puanlarını da verdiler en düşük 1 puanı da alan ekip toplamda 11 puan alarak bugünü tamamladı. Berna ve Tuğba şef yarışmada kaldıkları sürece hep Salı günleri yarışacaklar. Puanlama sonucunda Berna yoktu Tuğba tek başına puanlamayı öğrendi.

Şef Berna hakkında yaşadığı bir duygu patlamasıydı. Herkesin stresle baş etme yöntemi bir değil. Berna çok ağır bir duygu patlaması yaşadı ve yaşadıkları ona ağır geldi dedi. Bu sektörde ya bazılarımız şef olarak kalabiliyor yâda bu mesleği bırakıyor dedi.

Lezzet Düşkünleri Yarın Kim Yarışacak?

Lezzet Düşkünleri Yarışmasının yarın ki yarışmacıları bu hafta programa yeni katılan Ali ile Hande şef yarışacaklar ve 10 Haziran da da yine masaya vurmalar, gergin anlar olduğu kadar gülümseten anlar eğlenceli anlar olacak ve tartışma devam ediyor Tuğba çok gergin. Bu gerginlik hiç iyi değil.

 

Yorum yaz