Mustafa Şen Kimdir? (Egenin Hamsi İbo Kimdir?)

Mustafa Şen Kimdir?

1976 yılında Manisa’nın Soma ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Şen 42 yaşındadır. Asıl mesleği tiyatro oyunculu olan Mustafa Şen Egenin Hamsi  dizisi ile son dönemlerin aranan dizi oyuncuları arasına girmiştir. Ankara Üniversitesi Tiyatro mezunu olan Mustafa Şen 2002 yılından itibaret devlet tiyatrosu oyuncusudur ve emekli olmak üzeredir. Şuan İzmir Devlet tiyatrosunda tiyatro oyuncusu olarak çalışmaktadır.

Mozart Akademi’nin oyuncusu olan Mustafa Şen Vizontele filmi ile 2000 yılında televizyon sektörüne girmiştir. Daha sonra konuk oyuncu olarak Arka Sokaklar ve Kurtlar Vadisi gibi projelerde yer alan  Mustafa Şen gerçek bir oyuncu olarak ilk defa 2006 yılında Hayat Türküsü dizisinde yer almıştır.

Dürüye’nin Güğümleri isimli Star Tv dizisinde Cazip karakterine hayat veren Mustafa Şen daha sonra İhanet dizisinde Mustafa karakterine hayat vermiştir. Son olarak ise Bahtiyar Bahtıkara filminde ve Aşk Nerede filmine yer almıştır. Mustafa Şen’in oyunculuk kariyer ise Egenin Hamsi dizisinde hayat verdiği İbo Kasapoğlu karakteri ile değişmiştir.egenin hamsisi ibo

Egenin Hamsi İbo Kimdir?

İbo Sığacık’ın meşhur kasabıdır. Kurban bayramlarının aranan adamı olan İbo Hatice’ye deliler gibi aşık olmuş ve babasından isteyerek evlenmişlerdir. İbo karısı Hatçe’yi çok sever onu üzmemek için elinden geleni yapsa da Hatçe bu durumdan hiç memnun değildir.

İbo’nun karısı Hatçe’de kasabanın manavıdır. Kasaba da en taze meyveler Hatçe’de bulunur. İbo ve Hatçe’nin Hale adında bir kızı vardır. Hale Sığacık’ın en güzel kızlarındandır. İbo’ya göre bu dünya da Hatçe hiç mutlu olmamıştır. Kasap İbo’da Hatçe’yi mutlu etmek için çalışır durur ama bir türlü başaramaz.Egenin hamsisi Kasap İbo

Mustafa Şen Kaç Yaşında?

Mustafa Şen 42 yaşındadır ama oldukça genç göstermektedir.

Mustafa Şen Evli mi?

Mustafa Şen Evli ve bir çocuk babasıdır. mustafa şen resimleri oyuncu