Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta’dan Neden Ayrıldı? Sunucu Neden Değişti?

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta’dan  ayrıldığını açıkladı. Hatırlanacağı üzere Gelinim Mutfakta yarışması 3 sezon Fatih ÜREK’in sunumu ile ekranlara gelmiş ancak Gelinim Mutfakta yapımcısı BAS Yapım ile Fatih ÜREK arasında çıkan tartışma sonucunda Fatih ÜREK’in Gelinim Mutfakta’dan ayrıldığını biliyoruz; peki Gelinim Mutfakta’ya yeni gelen çiçeği burnunda sunucu Onur Büyüktopçu neden programdan ayrılma kararı aldı; işte detaylar.

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta’dan Neden Ayrıldı?

  • İzleyici Fatih ÜREK’ten sonda Onur Büyüktopçu’yu benimsemedi.
  • Gelinim Mutfakta reytingleri yükselmediği gibi her hafta geriledi.
  • Onur Büyüktopçu’nun sunuculuğu yetersiz olarak değerlendirildi

Gelinim Mutfakta skandallar bitmiyor; daha önce saat değiştirdiği Gelinim Mutfakta programından ilk iki sezonda aldığı verimi alamayan Kanal D programa devam edebilmek için çareler arıyor. Fatih Ürek ile yolların ayrılmasından sonra Gelinim Mutfakta programında hiç bir şey istendiği gibi gitmedi; her hafta düşen reytingler ve izleyicilerin yeni sunucu Onur Büyüktopçu’ya eleştirileri Kanal D yönetimi ve yapımcı  BAS Yapım’ı yeni bir karar almaya itti. BAS Yapım Gelinim Mutfakta programı sunucusu Onur Büyüktopçu ile yollarını ayırdı ve daha önce Yemekteyiz’i Onur Büyüktopçu’dan sonra sunan ve başarısız olan Seda Sayan ile yeni sözleşme imzalandı. Onur Büyüktopçu’dan sonra Gelinim Mutfakta’nın yeni sunucusu Seda Sayan oldu. 

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta'dan ayrıldı seda sayan geldi yerine

Onur Büyüktopçu Gelinim Mutfakta ile özdeşleşen ve izleyicinin çok sevdiği Fatih Ürek’in yerine geldi ve izleyici tarafından kötü adam ilan edildi. Daha ilk haftalarda düşen reytingler yükselir beklentileri ile 2020 sonuna kadar beklendi ama kaçan ve küstürülen izleyici bir daha gelmedi; her yerde Fatih Ürek geri dönsün yorumları yapıldı.

Kanal D düşen reytingler nedeniyle gündüz kuşağından kar edemez hale geldi bunun sorumlusu olarak da Onur Büyüktopçu görüldü. Daha önce Yemekteyiz ile büyük başarı yakalayan ama yine reytingler nedeniyle işinden olan Onur Büyüktopçu bir kez daha suçlu ilan edildi ve görevden alındı. Gelinim Mutfakta programına izleyici kaybettirebilecek bir çok neden varken tek suçlu yani günah keçisi Onur Büyüktopçu ilan edildi ve ceza Onur Büyüktopçu’ya kesildi.

Seda Sayan Büyük Hata Yaptı

Onur Büyüktopçu’nun rezil olduğunu gören Seda Sayan paraya kandı ve Onur Büyüktopçu’dan sonra Gelinim Mutfakta’yı sunmayı kabul etti. Bize gelen bilgilere göre Fatih Ürek ayrıldığında ilk teklif Seda Sayan’a gelmiş ancak ünlü sanatçı ve sunucu bu teklifi reddetmişti. Peki şimdi ne oldu da Seda Sayan Gelinim Mutfakta’yı sunmayı kabul etti. Tahmin edeceğiniz üzere sezonu para kazanmadan kapatmak istemedi ve paraya kandı; ancak görünen köy klavuz istemez Gelinim Mutfakta’da Seda Sayan da rezil olacak ve kanal sonunda Gelinim Mutfakta’yı bitirmeyi veya özür dileyerek Fatih Ürek’i geri getirmeyi aklına getirecek. İşte Seda Sayan’a sosyal medyadan gelen tepkiler; ancak Seda Sayan aldığı paraya baktı. gelinim mutfakta seda sayan tepkiler

Fatih Ürek Gelinim Mutfakta’dan Neden Ayrılmıştı? İşin arka planı için tıklayınız Neden Ayrıldı?

Etiketler