Payitaht Abdülhamid Fatma Sultan Kimdir? Alara Turan Nereli Kaç Yaşında

Trt 1 ‘in en iddialı dizileri arasında yer alan Payitaht Abdülhamid dizisine yeni isimler katılmaya devam ediyor. 5. sezon çekimlerine başlayan diziye Çukur dizisinde Songül karakterini oynayan Alara Turan dahil oldu. Alara Turan daha önce de Star TV’de yayınlanan Kardeş Çocukları dizisinde Hayal karakterini oynamıştı.alara 1

Payitaht Abdülhamid dizisine her geçen gün yeni isimler dahil olmaya devam ediyor. Diziye Diriliş Ertuğrul dizisinden bildiğimiz ve Mergen karakterini oynayan Ali Buhara Mete, deneyimli oyuncu Hakkı Bilgin, Cansu Fırıncı, Mehmet Korhan Fırat, Kurtlar Vadisinden bildiğiniz Hakkı Bafralı karakterini oynayan Yılmaz Merdaneli, Burak Haktanır ve Eren Dinler gibi ünlü ve başarılı yeni oyuncular dahil oldu.abdulhamid

Trt 1’in reyting canavarı dizisi Payitaht Abdülhamid 5. sezon çekimlerine başladı. Son bölümde hanedanı yok etme planları devreye girmişti. Yeni sezonda neler olacağı heyecanla bekleniyor.

Payitaht Abdülhamid Fatma Sultan Kimdir?

Tarihi kayıtlara göre Fatma Sultan 18 Haziran 1879 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1876 yılında tahttan indirilen ve Çırağan Sarayı’nda tutulan 5. Murat kızları Hadice, Fehime ve Fatma Sultanları kardeşi Abdülhamid’e haber göndererek ona emanet etmiş ve evlendirmesini rica etmişti. Ancak sürgünde ve tahttan indirilen bir padişahın kızlarına kimse talip çıkmadı. Sultan Abdülhamid 1907  yılında onu yakın çevresinden olan Refik Bey ile evlendirdi. Çiftlere ikamet olarak Ortaköy Sarayı tahsis edildi.

Kaynaklara göre Fatma Sultan; ciddi, nazik ve ağır başlı bir kadındır. Zamanının büyük bir bölümünü piyano çalmak ve Fransızca eserler okumakla geçirirdi. Mart 1924 yılında İmparatorluk ailesinin ülkeyi terk etmesi istendiğinde talihsiz sultan kızamık geçirdi. Bu şekilde İstanbul’da kalmasına izin verildi. İyileştikten sonra ailesi ile birlikte Sofya’ya yerleşti. Fatma Sultan 23 Kasım 1930 yılında daha 49 yaşındayken Sofya’da hayata gözlerini yumdu. Fatma Sultan’ın bilinen 4 çocuğu bulunuyor.

Payitaht Abdülhamid Alara Turan Kimdir?

Payitaht Abdülhamid dizisinde 5. Murat’ın kızı, Abdülhamid’in yeğeni Fatma Sultan karakterini oynayacak olan Alara Turan 14 Eylül 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Çukur dizisinde Songül karakteriyle ünlenmiştir. İlk olarak Kardeş Çocukları dizisinde Hayal karakteriyle ekran deneyimi yaşamıştır. Alara Turan 1,68 boyunda 58 kg ağırlığındadır.

Payitaht Abdülhamid 5. Sezon Fragmanı