Pera Palas Dizisi Oyuncuları Netflix

Oyuncu Karakter Karakter Açıklaması Görsel
Hazal Kaya     hazal kaya 1
Selahattin Paşalı     selehattin pasali
Nergis Öztürk     negis ozturk
Engin Hepileri     engin hepileri
Ahmet Varlı     ahmet varli
Ebrar Alya Demirbilek     ebrar alya demirbilek

Yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın üstlendiği Pera Palas dizisi 2021 yazında Netflix ekranlarında olacak. Pera Palas dizisi oyuncuları da belli oldu oldu. Hazal Kaya Selahattin Paşalı Nergis Öztürk Engin Hepileri Ahmet Varlı Ebrar Alya Demirbilek Pera Palas dizisi oyuncuları olacak. 

8 bölüm olarak yayınlanacak ve 1918 ve 1920 yıllarını konu alacak Pera Palas dizisinin senaristi Elif Usman olurken yönetmeni de Emre Şahin olacak. Pera Palas dizisi Charles King’in Pera Palata Gece Yarısı kitabından uyarlanacak. 

Pera Palas Dizisi Konusu

Tarihi bir dizi olan Pera Palas dizisinde İstanbul’un payitahttan küresel ve modern bir şehre dönüşmesini anlatacak. 1888’de Paris-İstanbul seferlerine yapacak ve içinde zengin ve hatırlı insanların olduğu bu tren şehre geldiğinde kalabilecekleri yüksek standartlı bir otel yoktu. Bu eksikliği gören bir girişimci Pera bölgesinin tepesine Pera Palas oteli yapar. Bu otel uluslararası ilişkiler mekanı olur. Bu otelin yapılması İstanbul’da çok şeyi değiştirecek bir girişimdir.

Pera Palas Dizisi Oyuncuları

Hazal Kaya

1 Ekim 1990 da İStanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Hazal Kaya Pera Palas dizisinde yer aldığı zamanlarda 31 yaşında olacaktır. İstanbul İtalyan Lisesi mezunu olan güzel oyncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Tiyatro eğitimi almıştır. Hem annesi hem de babası avukat olan Hazal Kaya çocukluk döneminden itibaren güzelliği ve oyunculuk yeteneği ile dikkat çekmiştir. Çocuklukta başarı ile Keman çalan ve Bale yapan Hazal Kaya lise de yeni çıkan Cola Turka’nın reklam yüzü oldu.

Hazal Kaya’nın asıl çıkışı ise meşhur Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Nihal Ziyagil karakteri ile oldu ve dünyanın tanınan oyuncularından olmayı başardı. Ayla Algan’dan ve Ümit Çırak’tan özel oyunculuk dersleri alan Hazal Kaya Adını Feriha Koydum Maral: En Güzel Hikayem ve Bizim Hikaye dizileri ile hem başarılı oldu hem de ününe ün kattı. Son olarak Menajeri Ara dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Hazal Kaya oyuncu Ali Atay ile evlidir ve Fikret Ali Atay isminde bir oğlu vardır.  hazal kaya

Tansu Biçer

Çukur’un Yücel’i olarak tanınan Tansu Biçer 1978 yılında Ankara dünyaya gelmiştir. Eski Şehir Anadolu Üniversitesi oyunculuk eğitimi alan Tansu Biçer Ufak Tefek Cinayetler dizisinde hayat verdiği Baş komiser Kemal rolü ile büyük çıkış yakalamıştır.  Yer aldığı önemli projeler arasında Ölene Kadar dizisinde de vardır.tansu bicer

Selahattin Paşalı

1990 da Muğla da dünyaya gelen Selahattin Paşalı  31 yaşının içinedir. Kalp Atışı dizisinde hayat verdiği Alp karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Selahattin Paşalı  ilk olarak Darüşşafaka Spor Kulübün de basketbol oynayarak kariyerine başlamıştır. Craft Oyunculuk Atölye’sinde eğitim alan Selahattin Paşalı Bir Umut Yeter  ve Leke  gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak ise Aşk 101 de yer alarak gençlerin sevgilisi olmayı başarmıştır. 

Nergis Öztürk

Nergis Öztürk 1980 İzmit doğumludur. 41 yaşının içinde olan Nergis Öztürk Ankara Üniversitesinde Tiyatro eğitimi almıştır. Hatırla Sevgili, Doktorlar ve Böyle Bitmesin gibi dizilerde rol dikkatleri üzerine çeken Nergis Öztürk kendisi gibi oyuncu Cemal Toktaş ile evlidir. Son olarak Avlu dizisinde yer almıştır. 

Engin Hepileri

3 Mart 1978 de İstanbul doğumlu olan Engin Hepileri 43 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesinde tiyatro eğitimi alan Engin Hepileri Kara Ekmek ve Kimse Bilmez dizileri ile dikkatleri üzerine çeken Engin Hepileri son olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Doruk karakterine hayat vermiştir. Beyza Şekerci ile evlidir. 

Ahmet Varlı 

1984 yılında Trabzon da dünyaya gelen Ahmet Varlı 37 yaşının içindedir. Kuzgun dizisinde Bora  karakteri ile yer alan Ahmet Varlı daha önce de Kanatsız Kuşlar dizisinde Ahmet karakterine hayat vermiştir. 1.73 metre boyunda ve 69 kilo ağırlığında olan Ahmet Varlı daha önce Yılanların Öcü, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Benim İçin Üzülme gibi dizilerde yer almıştır. 

Ebrar Alya Demirbilek

Son olarak Hercai dizisinde Gül karakteri ile yer alan ve diziden kendi isteği ile ayrılan Ebrar Demirbilek şimdi de Netflix’in Pera Palas dizisinde yer alacak. 30 eylül 2014 İstanbul doğumlu olan Ebrar Demirbilek Çocuktan al Haberi programı ile tanınsa da son dönemde Sen Benimsin ve Meleklerin Aşkı gibi dizilerde yer almıştır. 

Pera Palasta Yer Alamayacak Oyuncular: İlker Kaleli

Son olarak başrolünde yer aldığı Öğretmen dizisinde gösterdiği başarılı oyunculuğa rağmen dizisi tutmayan İlker Kaleli artık televizyona değil dijitale dizi çekmeye karar verdi. Şuanda oyuncu Biran Damla Yılmaz ile bir aşk yaşayan İlker Kaleli Pera Palas dizsinde Hazal Kaya ile partner olmayı kabul etti. Poyraz Karayel dizisi ile çok sevilen İlker Kaleli daha sonra yine bir internet dizisi olan Dip’te başarılı bir iş çıkardı.

11 Mayıs 1984 de İstanbul da dünyaya gelen İlker Kaleli PEra Palas dizisinde yer aldığı dönemde 37 yaşında olacak. Uzun bir dönem oyuncu Burçin Terzioğlu ile ilişki yaşayan ancak daha sonra ayrılan İlker Kaleli dünyanın yakından tanıdığı bir isimdir. 2019 da bir Tayland dizisinde başrolde yer almıştır. İstanbul Kültür Üniversitesinde Sanat Yönetim mezunu olan İlker Kaleli 1.77 cm boyunda ve 67 kilo ağırlığındadır.ilker kaleli

Pera Palas dizisi oyuncu kadrosuna yeni oyuncular dahil olduğunda sayfamıza eklenecektir.

 

Pera Palas Dizisi Oyuncuları Netflix (1 Yorum)