Seda Sayan O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldı? İşte Detaylar

Son dönemde O Ses Türkiye jürilerinde değişiklik olacağı konuşuluyor ama kimin jüri koltuğunda ayrılacağı bilinmiyordu. Bugün gelen açıklama ile Seda Sayan’ın da Murat Boz ile birlikte O Ses Türkiye’den ayrıldığı yönünde oldu. Ayrıca Seda Sayan Tv8 ile olan sözleşmesini de bitirerek aynı zamanda da Yemekteyiz sunuculuğundan da ayrıldı.

Seda Sayan’ın yerine O Ses Türkiye jüriliğine ise 2013 ve 2016 yıllarında 3 sezon O Ses Türkiye’de jüri üyesi olarak yer almış Ebru Gündeş jüri olarak yer alacak. ebru gündeş o ses türkiye jürisi

Bilindiği üzere Seda Sayan 2019 2020 sezonunda hem Yemekteyiz’i sunmuş hemde O Ses Türkiye’de jüri olarak yer almış ayrıca Tv8’in Survivor dahil bir çok projesinde de yer almak üzere toplu bir sözleşme imzalamıştı. Seda Sayan’ın toplu sözleşmesinin süresi bitince Acun Medya yeni bir sözleşme istemedi.

Seda Sayan O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldı?

Seda Sayan’ın O Ses Türkiye’den neden ayrıldığı belli oldu. O Ses Türkiye geçen sezon yaşanan reyting sorunları sonrasında Acun Medya O Ses Türkiye’nin jürilerinde değişiklik yapmak istedi. O Ses Türkiye’nin geçen sezonundan geriye sadece Beyazıt Öztürk koltuğunu korurken diğer üç jüri de koltuğunu yeni isimlere devredecek.

O Ses Türkiye’de üç jüri üyesinin değişmesi ile ciddi bir değişiklik ve yenilenme yaşanmış olacak. 10 Ekim 2011 de başlayan ve 10. sezonuna girecek olan O Ses Türkiye’de ne yazık ki son üç sezonda büyük bir reyting kaybı yaşanmakta. Bu reyting kaybının nedeni olarak da izleyicinin artık O Ses Türkiye jürisinden ve konseptinden sıkılmış olması gösteriliyor. Bu nedenle de son dönemde O Ses Türkiye’ye konseptinde değişiklikler yapılmış ve veto gibi yenilikler getirilerek programa yeni bir ses katmayı başarmıştı.

Seda SAyan böylelikle iki sezondur oturduğu O Ses Türkiye koltuğunda bir kez birincilik almış oldu. Seda Sayan yarışmacıların en sevdiği jüri olarak biliniyordu. Bunun nedeni olarak da bir anne olarak yarışmacıları günlük hayatta da destekleyip yükseltmeye çalışmasıydı. Bu nedenle de Acun Ilıcalı Seda Sayan ile ikinci sezonda da çalışmaya devam etmişti.

Seda Sayan O Ses Türkiye’ye Geri Dönecek mi?

Seda Sayan O Ses Türkiye’ye geri dönmeyecek çünkü O Ses Türkiye’nin de artık yavaş yavaş sonuna geliniyor. O Ses Türkiye gence en çok iki sezon daha devam edebilir zira jüri değiştirmek O Ses Türkiye’de çok kısıtlı bir fark yaratıyor; bir kaç bölüm sonra yine izleyici O Ses Türkiye’den sıkılıyor. Bence çözüm O Ses Türkiye’nin konseptinde temelde bir değişikliğe gidebilmekte. Bu da zor görünüyor zira format satın alınan bir format. Seda Sayan O Ses Türkiyeden Neden Ayrıldı

Etiketler