Seda Sayan Yemekteyiz’den Neden Ayrıldı? İşte Cevabı

Seda Sayan’ın Yemekteyiz’den ayrıldığı açıklandı. Bilindiği üzere ünlü sunucu ve şarkıcı Seda Sayan 19 ağustos 2019 da Onur Büyüktopçu’nun yerine Yemekteyiz programını sunmaya başlamıştı. Seda Sayan’la Yemekteyiz olarak ekranlara gelen program pandemi sürecinde ekranlara ara vermek zorunda kalmış daha sonra da yayından kaldırılmıştı. Son olarak 3 nisan 2020 de ekranlara gelen program 2020 2021 yeni sezonunda ekranlarda olamayacak.

Tv8 yönetimi Seda Sayan’dan sonra başka bir isimle programa devam etmeyi planlıyor. Özellikle Zuhal Topalla Sofrada ile benzerliği ile dikkat çeken program Zuhal Topal’la Sofrada’nın yayına girmesinden sonda büyük bir reyting kaybı yaşamış ve iki kanal davalık olmuştu.

Seda Sayan Yemekteyiz’den Neden Ayrıldı?

Seda Sayan’ın Yemekteyiz’den neden ayrıldığı da belli oldu. Tv8 yönetimi programın aldığı düşük reytingler ve Seda Sayan’ın da yeteri kadar istekli olmaması sonrasında Seda Sayan ile yollarını ayırdı. Ayrıca Seda Sayan O Ses Türkiye’nin jüriliğinden de ayrıldığını açıkladı.

Tv8 yönetimi Yemekteyiz de hem konsept değişikliği yapacak hemde jüri değişikliği yapacak. Bu nedenle de Seda Sayan ile de yollar ayrıldı. Seda Sayan ise O Ses Türkiye’den ayrıldıktan sonra Yemekteyiz’den de ayrılmak istedi. Seda Sayan ile toplu bir sözleşme yapan Acun Ilıcalı Seda Sayan ile toptan da yollarını ayırdı.

Seda Sayan artık Tv8 ve Acun Medya ile çalışmayacak. Acun Medya’nın Seda Sayan ile bir çok iş için toplu yaptığı sözleşme de sona ermiş ve Seda Sayan özgürlüğüne kavuşmuş oldu.

Seda Sayan 2020 2021 yeni sezonunda Tv8 haricinde bir çok kanal ile yeni projeler için görüşüyor. Şuanda Seda Sayan’ın yeni sezon için hangi kanal ile görüştüğü bilinmese de Tv8 de devam etmeyeceği kesin.

Yemekteyiz’i Seda Sayan’dan Sonra Kim Sunacak?

Seda Sayan’dan sonra Yemekteyiz’i dikkat çekici bir ismin sunacağı bilgisi kulislerde dolaşıyor ancak bu ismin kim olacağı şuanda bilinmiyor. Daha önce bir günlük programda ekranlarda olan bir kadın sunucu olacağı düşünülüyor.