Son Yaz Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Sürecek?

Son Yaz dizisi için final kararı alındı. 2. sezonda bir türlü beklediği reytingleri alamayan Son Yaz dizisi 26. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. 2. sezonda kadrosuna Birce Akalay’ı da dahil eden Son Yaz dizisi ne yazık ki yeni konusu ile tutunamadı.

Son Yaz Ne Zaman Final Yapacak?

Son Yaz 16 Ekim 2021 de ekranlara gelecek 26. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Son Yaz dizisinin neden final yaptığı sitemize en çok gelen sorulardan. Son Yaz dizisinin normalde aralık 2021’e kadar sözleşmesi vardı; ancak elinde yayınlanmayı bekleyen bir çok yeni dizisi olan Fox Tv Son Yaz dizisine daha fazla şans tanımak istemedi.

Son Yaz dizisi alınan bu kararla yeni sezonda sadece 3 bölüm ekranlarda kalabilmiş olacak.

Son Yaz 26. bölümü ile final yapacak

Son Yaz yeni sözleşmeyi imzaladı Haziran 20211

O3 Medya ve Fox Tv arasında Son Yaz dizisi için yeni sözleşme imzalandı. Yayın hayatına başladığında 13 bölümlük sözleşmesi olan Son Yaz dizisi beklenen reytinglerin altında kalsa da Fox Tv yönetimi diziye ikinci şansı tanıdı.

Son yaz dizisi yönetmeni  Burak Arlıer Son Yaz dizisinin 13. bölümde final yapmayacağını dizinin çekimlere devam ettiğini açıkladı. Bu nedenle de Son Yaz dizisinin ikinci sözleşmesinin kaç bölüm olarak yapıldığı açıklanmadı. Benim tahminimce Son Yaz dizisi 10 bölüm yeni sözleşme imzalamıştır ve eğer 20. bölüme kadar Son Yaz 5 ve üzeri reytinglere çıkamazsa o zaman 23. bölümü ile final yapacak ve yeni sezona kalamayacaktır.

son yaz 20. bolum final

Fox TV’nin büyük ümitler ile yayına aldığı Son Yaz dizisinde önemli bir yükseliş yaşandı. İlk hafta oldukça kötü sonuçlar alan Son Yaz dizisi ikinci bölümde yaklaşık %20’lik bir yükseliş yaşadı ve 5 reyting seviyesine yaklaştı. Özellikle AB reytingde büyük bir başarıya imza atan Son Yaz dizisi Kırmızı Oda dizisinden sonra ikinci oldu ve AB’de 5.5 reyting aldı.

Daha önce ki deneyimlerimizden 2. bölümde yükseliş yaşayan ve bu yükselişi sürdürebilen diziler çoğu zaman kalıcı olmayı başarmıştır. Eğer Son Yaz dizsi bu reytingleri korumaya devam ederse sezon sonuna kadar ekranlarda kalmaya devam edecektir.

Son Yaz dizisi izleyicileri Ali Atay için bir araya geldi ve Ali Atay’ı sezon sonuna kadar izleyebilmek için sosyal medya da organize oldu ve herkes diziyi televizyondan izlemek için sözleşti. Bu da Son Yaz dizisinin oranlarını arttırdı. Son Yaz dizisinin ilk bölümünü izleyip seven izleyicilerin sosyal medyada yaptığı olumlu yorumlarda diğer izleyicileri Son Yaz’ı izlemesi için teşvik etti. son yaz devam edecek resimleri

Son Yaz Kötü Başladı

Güçlü oyuncu kadrosu ile Son Yaz dizisi cuma akşamı beklediğini bulamadı. 1 ocak cuma akşamı Arka Sokaklar ve Ramo gibi çok önemli rakipleri bile yokken sadece 3.97 reyting alabilen Son Yaz dizisi ne yazık ki bir total dizisi olmadığını gösterdi. Son Yaz dizisi AB grubunda ise bir nebze Ali Atay’ın etkisi ile 5 bandına yaklaştı ancak bu reyting bile ilerleyen haftalarda Son Yaz dizisine yetmeyecektir; zira AB grubu Kırmızı Oda dizisini çok seviyor bu nedenle de haftaya Kırmızı Oda yayına başladığında Son Yaz dizisi AB’de 5 reytingi göremeyecektir.

Son Yaz İzleyiciye Kendini Sevdirdi

Son Yaz ilk bölümde hikayesi ile izleyiciye kendini sevdirdi; aslında kısmen farklı bir hikaye olsa da artık izleyici çok farklı hikayeler bekliyor bu nedenle de Son Yaz kısmen farklı bir hikaye olsa da ciddi derece de dikkat çekici bir yönü yok ve hikayesi çok basit. Basit hikayeler ilk bölümlerde izleyicinin dikkatini çekse de ne yazık ki bir kaç hafta sonra izleyicinin merak edeceği bir şey kalmıyor ve hikayeye ilgi azalıyor

Son Yaz dizisinde Savcı Selim Kara’nın kızı Yağmur ile Akgün arasında bir aşk olacağı zaten ortada; Selim ile Eşi Canan’ın ayrılmayacağı veya ayrılsalar da kopamayacakları da biliniyor. Savcı Selim’in artık ailesine daha fazla değer ve önem vereceği de anlaşıldı; izleyiciyi meraka itecek en önemli mesele Savcı Selim Kara’nın Halil Sadi’nin kurduğu örgütü çökertip çökertemeyeceği ki dizi eğer İstanbul’a taşınırsa bu hikaye işlenebilir demek ki Halil Sadi oğlu Soner’i Akgün’ü getirmesi için Çeşme’ye gönderecek. Böylece hikaye de Bodrum da geçecek.

Funda Eryiğit ve Ali Atay Çok Özlendi

Funda Eryiğit ve Ali Atay uzun zamandır ekranlarda yoktu iki oyuncunun da sevenleri onları ekranlarda görmeyi çok özlemiş. Son Yaz kemik bir izleyiciye sahip olabilirse bu durumda cuma günü zor bir akşamda tutunma şansı bir nebze olabilirSon Yaz final 10. bölümde final yapabilir

Cuma Akşamı Kıyasıya Rekabet 8 dizi ve 1 Program Arasında Olacak.

2021 de tarihi bir rekor kırıldı. 8 ocak cuma akşamı aynı anda Akıncı ve Son Yaz dizileri ile birlikte Arka Sokaklar, Kırmızı Oda Ramo, Akrep, Payitaht Abdulhamit ve Hercai olmak üzere 8 dizi bir de Survivor 2021 cuma akşamı ekranlarda olacak. Bu kadar başarılı işten bazıları ne yazık ki bo yupunlukta haksız bir final ile karşı karşıya kalacak. Son Yaz da bu rakiplerin en zayıfı

Son Yaz Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Son Yaz dizisi 10 +13 bölüm yani toplamda 23 bölü şeklinde haziran başında final veya sezon finali yapacak şekilde planlandı; eğer dizi güzel sonuçlar alırsa 4 haziranda sezon finali yapacak; Fox TV eğer Son Yaz’ın devam etmesini isterse bu durumda Son Yaz 2. sezonu ile ekranlarda olmaya devam edecektir.

Son Yaz dizisinin ilk 10 bölümden sonra yeniden Fox TV ile 13 bölümlük bir sözleşme yapabilmesi için 4.5 ve üzeri total reytingi alması lazım ki bu da zor görünüyor. son yaz kaç bölüm bence 10 + 13 bölüm 1 sezon

Son yaz dizisi ne yazık ki çok uzun soluklu bir hikayeye sahip bir dizi değiş; 1 ocakta başlayan dizi mayıs sonunda final yapmak üzere planlandı. Bu reytingler ile Son Yaz dizisinin daha fazla zaten devam etmesi zor eğer mayıs sonuna kadar bile devam edebilirse bence Son Yaz için başarı

Ben Son Yaz dizisi 26. bölümde final yaparak ekranlara veda edecektir.