Son Yaz Neden Final Yapıyor? İşte Şok Gerçekler

O3 Medya ve Fox TV Son Yaz dizisinin final yapması konusunda anlaşmaya vardı. 2. sezona 24. bölümü ile başlayan Son Yaz dizisi yeni transferleri ile göz doldurmuştu. Kadrosuna Birce Akalay gibi çok ünlü bir yıldızı katan Son Yaz dizisi ne yazık ki Sare’nin hikayesinden beklediğini bulamadı.

Son Yaz dizisinin hikayesi aslında 1 sezon olarak planlanmıştı. Son Yaz dizisinin 2. sezonda devam edip etmeyeceği ancak haziran 2021 de belli olabildi. Bu tarihten sonra Son Yaz dizisi senaristleri 2. sezon için çalışmalara başladı ve ilk sezondan çok farklı bir hikaye ile 2. sezonda izleyicisi karşısına çıkan Son Yaz dizisi ne yazık ki ilk sezonda aldığı reyting oranlarının çok gerisinde kaldı.

Son Yaz Neden Final Yapıyor?

Son Yaz Neden Final Yapıyor? sorusunun en net cevabı beklenen reytingleri alamadığı için olacak. Son Yaz dizisi 2 ekim 2021 cumartesi günü yayınlanan 24. bölümünde ne yazık ki sadece 2.37 reyting alabildi. Bu reytingler ise Fox Tv yönetimini memnun etmedi. Fox TV’nin elinde ise 3 yeni dizi var ve bu dizileri yayınlamak için boş günü yok. Bu nedenle de Fox TV’nin yayında olan tüm dizileri diken üstünde.

Son Yaz Neden Final Yapıyor çünkü düşük reytingler alıyor.

Normal zamanda Fox Tv’nin sözleşme sonuna kadar beklemesi lazımdı. En azından sektör zor durumda olan Son Yaz dizisinin aralık ayı sonuna kadar ekranlarda olması beklenirdi zira onlarca insan Son Yaz dizisinin yeni sezonu için çalışmış bir çok oyuncu ile sözleşmeler imzalanmıştı; ancak Fox Tv hiç bir emeğe acımadı ve dizisi için erken final kararı verdi.

Son Yaz Ne Zaman Final Yapacak?

Son Yaz dizisi kesin olarak 16 Ekim 2021 de 26. bölümü ile ekranlara veda edecek. Bir çok izleyici Son Yaz 27. bölümü bekliyor ancak Son Yaz dizisinin 27. bölümü ekranlarda olamayacak.