Teşkilat Dizisi Nerede Çekilecek? İşte Set Mekanları

Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak Teşkilat dizisi için Ankara’ya set kuruluyor. Yağız Alp Akaydın’ın yönetmen koltuğunda yer alacağı Teşkilat dizisinin çekimlerinin Ankara’da gerçekleşecek. Oyuncu kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Ezgi Eyüboğlu ve Tuncer Salman ve Mesut Akusta gibi isimlerin yer alacağı Teşkilat dizisi bir istihbarat dizisi olduğu için Ankara’da çekilecek.

Türkiye’de istihbaratın kalbi Ankara’da atıyor zira Milli İstihbarat Teşkilatının  da merkezi Ankara. MİT’in Ankara’da bulunan binalarına benzetilmiş özel kurulmuş bir platoda gerçekleşecek çekimler de Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisinde olduğu gibi Ankara’nın önemli bir çok simgesi de yer alacak.

Teşkilat Dizisi Nerede Çekilecek?

Teşkilat dizisi Ankara’da gerçekleşecek. Teşkilat dizisinde gerçekleşecek çekimlerde 15 Temmuz Milli Mücadele Meydanı da kullanılacak. Dizi Ankara’da çekileceği için Ankara’yı bilen izleyiciler dizinin çekildiği mekanları çok daha iyi tanıyacak; özellikle Ulus meydanında Teşkilat dizisi için özel hazırlık yapılacak.

Ankara’da 15 Temmuz’da saldırıya uğrayan MİT Merkez binası yerine Bağlıca bölgesine yeni MİT teşkilatı binası yapılmış Kale olarak anılan yeni yerleşkeye ise MİT taşınmaya başlamıştı. MİT’in Etimesgut’ta ki yerleşkesi de Teşkilat dizisinde yer alacak ancak görselde bu bina gösterilse de gerçek çekimler eski bir fabrika da kurulan plato da yapılacak. Teskilat Dizisi MIT binasi

Teşkilat Dizisi Çekimleri İçin Kırıkkale ve Eskişehir’de Kullanılacak

Teşkilat dizisinin çekimleri genelde Ankara’da yapılacak olsa Teşkilat dizisinin ilerleyen bölümlerinde Kırıkkale’de ve Eskişehir’de bulunan doğal mekanlarda kullanılacak. Teşkilat dizisinde istihbarat ekibinin gerçekleştireceği dış operasyonlar da Kırıkkale ve Eskişehir’de tespit edilen bölgelerden yararlanılacak.

Teşkilat dizisi ile ilgili daha fazla detay için tıklayınız Teşkilat Oyuncuları