Teve2 Yeniden Konuşalım Sunucu Rabia Laçin Kimdir? Konukları Kimler?

Birbirinden güzel yapımlarla ismini duyuran Teve 2 herkesi ilgilendiren yepyeni bir programı seyircisiyle buluşturuyor. Teve 2 ekranlarında yayınlanacak olan Yeniden Konuşalım hayata bakış açınızı değiştirecek. Hayata yeni bir açıyla bakmanızı sağlayacak, ruhunuzda yeni bir ben inşa edeceksiniz.

Alanında uzman kişilerin katılacağı programda sorularınıza uzman kişilerin verdiği cevaplarla gerek kişisel, gerek toplumsal gerek iletişimsel problemlerinizden kurtulmanın yolları aranacak. En çok ihtiyaç duyduğumuz konuların gündeme geleceği program 27 Nisan Cumartesi günü Teve 2 ekranlarında 9.45 de yayınlanacak.rabia

Yeniden Konuşalım Sunucusu Psikolog Rabia Laçin Kimdir?

Teve 2 de yayınlanacak olan Yeniden Konuşalım Programın sunucusu psikolog Rabia Laçin kadına şiddet ve evlilik konusunda verdiği konferanslarla tanınıyor. 1974 yılında Almanya’nın Wadersloh şehrinde dünyaya geldi. 8 yaşıda ailesiyle birlikte Türkiye ye kesin dönüş yapan Rabia Laçin’in çok başarılı bir eğitim hayatı vardır. Üniversite giriş sınavında çok yüksek puan almasına rağmen babasının ölümü ve başörtüsü sorunundan dolayı eğitim hayatına 15 yıl ara vermiştir.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Rabia 2007 yılında Newyork Alfred Üniversitesinde üniversite hayatına başlayan Rabia hazırlık bölümünü yarım dönemde 4 yıllık üniversiteyi de 3 yılda birincilikle tamamladı. Üniversiteden yüksek derece ile mezun olan Rabia Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajını tamamlamış ardından Cognitive Behaviour Theraphy, Play Theraphy eğitimleri alarak  Riccon Enstitüsü’nün eğitim programına katılarak Aile Danışmanlığı sertifikası almıştır.

rabia 1

Çeşitli gazete ve dergilerde araştırma ve günlük yazıları yayınlanmıştır. 2006 yılında Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’nin organizasyonunda Vatan Müdafasında Kadının Yeri isimli bir konferans vermiştir. İstanbul da bir çok  Rehabilitasyon merkezinde genel koordinatörlük ve psikolog danışmanlık görevi üstlenmiştir. Semerkand Vakfı Eğitim Kurumları ve Gençlik Kulüplerinin Psikolojik Danışmanlığını yürüten Rabia Laçin aynı zamanda bu vakfın mütevelli heyetine konferanslar vermiştir.

Şu anda bazı belediyelerde hanımlara psikolojik danışmanlık seminerleri veren Rabia Laçin’in psikolojik sorunları konu alan Perspektif isimli bir de kitabı bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Rabia Laçin İngilizce ve Almanca biliyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde 2. üniversitesini okuyor.

Alanında uzman olan Rabia Laçin uzman konukları ile toplumun en büyük sorunu olan iletişimsel ve toplumsal sorunları gündeme getirecek. Bu tip programların sayısının çoğalması dileğiyle Rabia Laçin’e yeni programında başarılar diliyoruz.

Yeniden Konuşalım Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=prZ_gi-s9v0