Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasağı Uzatılacak mı? İşte Detaylar

10 nisan gece 23:59 itibari ile Türkiye de Covid 19 salgını nedeni ile 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Türkiye de 11 nisan ve 12 nisanı kapsayan sokağa çıkma yasağının gerekçesi ise artan vaka sayıları oldu. Türkiye 10 nisan da Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en fazla vaka görülen ülke oldu. Bu nedenle de sokağa çıkma yasağı artık zorunlu olarak getirildi. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın dedi.

Peki bu açıklama Türkiye de sokağa çıkma yasağının 2 günden 10 güne veya 15 günü uzayacağı anlamına mı gelir? Türkiye de 10 nisan da gelen sokağa çıkma yasağı uzatılacak mı?

10 Nisan da Gelen Sokağa Çıkma Yasağı Uzatılacak mı?

Türkiye de Korona Virüs vakalarında ki artış nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı şimdilik 48 saat olarak açıklandı. Sokağa çıkma yasağı uzayabilir ancak öncelikle uygulanması 2 gün olacak. Pazar gece 24:00 da sokağa çıkma yasağı kalkacak ve insanlar istediklerini alabilecekler. Daha sonra çok yüksek ihtimal ile tekrar sokağa çıkma yasağı ilan edilecektir; ancak yaşanan bu acemilikten sonra sokağa çıkma yasağı getirilmeden önce insanlara azami eksiklerinin alabilmeleri için zaman tanınacaktır. Türkiyede Sokağa Çıkma Yasağı devam edecek mi

İç işleri bakanı Süleyman Soylu 10 nisan 23:00 da yaptığı açıklama da kesinlikle sokağa çıkma yasağının uzmayacağını ve 48 saatin sonra bitirileceğini insanların ekmek veye diğer ihtiyaçları için sokağa çıkmaması gerektiğini; eksiklerini pazartesi karşılayabileceklerini belirtti. Bu açıklama da 13 nisan pazartesi günü için sokağa çıkma yasağının olmayacağı anlamına geliyor.

Bir Kez Daha Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilecek

Uzmanların tahminine göre sokağa çıkma yasağı 12 nisan pazar 23:59 da bitecek ancak ilerleyen günlerde çok daha uzun soluklu bir sokağa çıkma yasağı ilan edilecek; temas kesilmeden sokağa Korona Virüs vak’alarının önüne geçilme şansı yok. Bu nedenle de iki haftalık sokağa çıkma yasağına hazır olmak gerek.

Türkiyede Sokağa Çıkma Yasağı Uzatılacak mı

 

Etiketler