2020’de Vizyona Girecek Yerli Filmler (2020’de Çıkacak Türk Yapımları)

2019 yerli filmler için altın bir çağ oldu. Dizilerin yüksek maliyetleri ve riskleri karşısında yapımcıların bir çoğu verdikleri emeklerin karşılıklarını alacaklarına inandıkları yerli filmlere yöneldi. Belkide Türk Sinema tarihinde ilk olarak 40’dan fazla yerli film 2019 da vizyona girdi ve beklenen hasılatı bir çoğu kazandı ve yapımcılar mutlu oldu.

Bir çok yapım şirketi her bir bölümü bir sinema filmi kalitesinde dizi çekti ama o diziler yüksek maliyet düşük reyting dengesinde bir çok büyük yapım şirketini batırdı; bu nedenle de 2020 de yerli filmler açısından bir altın çağ olacaktır. 2020 de en az 45 yerli filmin çekilerek vizyona gireceği bu sayının 50’yi de aşabileceği tahmin ediliyor. Bizde sizlere bu yazımızda 2020 senesinde vizyona girecek Türk yapımı filmleri tanıtacağız.

2020’de Çıkacak Türk Filmleri – 2020’de Vizyona Girecek Türk Filmleri

Azizler Filmi

Taylan Biraderler’in yapımcılığı ünlü senarist Berkun Oya’nın senaryosunu yazdığı Azizler isimli sinema filminin hazırlıkları başladı. İmaj İnternational’ın yapımcılığını üstleneceği Azizler filmi 2020 de vizyona girecek.

Bayi Toplantısı

Bkm Film imzalı İbrahim Büyükak, Doğu Demirkol ve Onur Buldu’nun başrollerini paylaştığı Bayi Toplantısı filmi 2020 de vizyona girecek bir diğer yerli Türk komedi filmi olacak. Okuma çalışmaları ağustos 2019 yapılan Bayi Toplantısı filminde senarist olarak karşımıza ünlü senarist ve oyuncu İbrahim Büyükak karşımıza çıkacak. Yol Arkadaşım filmlerini de yöneten Bedran Güzel’in yöneteceği Byi Toplantısı filmi kadrosunda Doğu Demirkol, Onur Buldu, Büşra Pekin, Safa Sarı, Çağla Demir, Müfit Kayacan, Hakan Salınmış gibi isimlerde yer alacak.

Üç beyaz eşya bayisinin komedi dolu hikayesinin anlatılacağı Bayi Toplantısı filminde Çağla Demir Gülçin karakteri ile yer alacak.

Malazgirt 1071 Bizansın Kıyameti Filmi

Malazgirt 1071 Bizansın Kıyameti filminde Sultan Alparslan karakterini Cengiz Coşkun canlandıracak. 2506 Yapımın yapımcılığını üstleneceği Malazgirt 1071 Bizansın Kıyameti filmin senaryosunu ve yönetmenliğini Bilal Kalyoncu üstlenecek.

Feride Bu Bir Baş Kaldırıştır Filmi

Zeynep Çamcı’nın hem başrollerini paylaşacağı hemde senaryosunu yazdığı Feride Bu Bir Baş Kaldırıştır filmi 2020 de ekranlara gelecek. O3 Medya ile oNG Medya’nın yapımcılığını üstleneceği  Feride Bu Bir Baş Kaldırıştır filmi komedi türünde olacak.

Müstakbel Aile

Son olarak Yapışık Kardeşler filminde yer alan sunucu İlker Ayrık ve Aslıhan Gürbüz 14 şubat 2020 de ekranlara gelecek Müstakbel Aile filminde baş rolde yer alacak. Bir yol hikayesi olarak vizyona çıkacak Müstakbel Aile filminde Kayın peder damat ilişkisi anlatılacak. İlker Ayrık Müstakbel Aile filminde kendini kayın pederine sevdirmeye çalışan bir adam olarak vizyona çıkacak. Müstakbel Aile komedi türünde olarak sevgililer gününde tüm salonlarda gösterime çıkacak.

Amacı Olmayan Grup Filmi

Son olarak Çakallarla Dans film serisinde yönetmen olarak yer alan Ali Tanrıverdi’nin yönetmenliğini üstleneceği Amacı Olmayan Grup filminin çekimleri eylül 2019’da İstanbul’da başlayacak, Şubat 2020’de vizyona girecek. Gençlik komedisi türünde olacak Amacı Olmayan Grup filminin başrollerinde  Sarp Bozkurt, Ali Barkın, Çağla Irmak, Gamze Karaduman, Hakan Bilgin ve Hülya Gülşen oynayacak.

Çetin ailesinin hayatta herhangi bir amacı olmayan oğulları Onur’un ve yakın arkadaşı Sercan’ın hikayesinin anlatılacağı Amacı Olmayan Grup filminde Sercan ve Onur aileleri ve toplumla olan ilişkileri yüzünden sorunlar yaşayan gençler olarak karşımıza çıkacaklar. Onların hayatındaki amacını nasıl bulduklarını, ailesi ve toplumla aralarını nasıl düzelttiklerini izleyiciye anlatılacak.

Amacı Olmayan Grup Filmi Vizyon Tarihi: 2020 Şubat

Baba Parası

Selçuk Aydemir yapımcılığını ve senaristliğini üstleneceği Baba Parası filminin çekimlerine eylül ayında başlayacak. Baba Parası filminde Ahmet Kural ve Murat Cemcir başrolde yer alacak. Baba Parası filminde Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e Devrim Yakut, Yağmur Tanrısevsin, Almila Ada, Rasim Öztekin, Ayhan Taş  ve Osman Alkaş eşlik edecek.

Baba Parası Vizyon Tarihi Şubat 2020

Ağır Romantik

Tuana Türkay ve Onur Tuna’nın başrollerini paylaştığı Ağır Romantik filmi 2020’in ilk veya 2019’un son aylarında vizyona girecek. Ünlü senarist ve yönetmen Deniz Denizciler’in hem senaristliğini hemde yönetmenliğini üstleneceği Ağır Romantik filminde Ruhiyya Aliyeva da yapımcı olarak yer alacak.15 Mayıs’ta başlayacak Ağır Romantik filminin kadrosunda Servet Pandur Gazanfer Ündüz  ve Altan Erkekli gibi Türk sinemasının ağır isimleri de yer alacak. Diğer taraftan Ağır Romantik filminde Sermiyan Midyat Danyal karakteri ile  Durul Bazan ise Haktan karakteri ile yer alacak.

Ağır Romantik Vizyon Tarihi: Ocak 2020

Aşk Tesadüfleri Sever 2

Faruk Sorak ve İpek Sorak’ın, yönetmenliğini üstlendiği  Aşk Tesadüfleri Sever 2 çekimleri ağustos ayında Ankara’da başladı.  Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminde başarılı oyuncular Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Türkü Turan, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz başrolde yer alacak. Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan  Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminde geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırılacak.  1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuk olarak senaryolaştırılan filmin ilk serisi izleyici tarafından çok beğenilmişti.  Aşk Tesadüfleri Sever filminin ilk serisinde sonra kadro daha da güçlendi ve filmin kadrosunda Türkü Turan da dahil oldu.

 Aşk Tesadüfleri Sever 2 Vizyon Tarihi: Ocak 2020

Şuursuz Aşk

Umut Ertek’in yönetmenliğini üstleneceği Şeddadi Yapım’dan Orhan Şeddatlı’nın yapımcılığını üstlendiği 80’li yıllarda geçen Şuursuz Aşk filmi 2020 de beyaz perdede vizyona girecek. Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Ebru Şahin, Nazan Kesal, Burcu Kara ve Ayşen Batıgün üstleneceği Şuursuz Aşk filminde İsmail Hacıoğlu’nun canlandırdığı Yusuf karakteri ile Ebru Şahin’in hayat verdiği Menekşe karakterinin aşkı anlatılacak. Şuursuz Aşk filminin çekimleri 24 Haziran’da başlayacak. Şuursuz Aşk filmi  20 Aralık 2019  da vizyona girip ocak 2020 de vizyondan kalkacak.

Şuursuz Aşk Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019

Ağır Romantik Filmi

Çekimlerine temmuz 2019 da başlanan Ağır Romantik filminin 2020 de vizyona girmesi bekleniyor. Ağır Romantik filminin başrollerinde Onur Tuna ve Tuvana Türkay yer alacak.  Deniz Denizciler’in hem senaryosunu yazdığı hemde yönetmenliğini üstlendiği Ağır Romantik filmi dram ve romantizm türünde olacak.

Ağır Romantik Filminin vizyon tarihi 2020

Kırk Yalan Tahsin

Kırk Yalan Tahsin filmi ünlü yönetmen ve oyuncu Hamdi Alkan’ın 2020 de beyaz perde için hazırladığı bir filmdir. Kırk Yalan Tahsin filminde Berat Yenilmez bir belediye başkanına hayat verecek. Kırık Yalan Tahsin filminde Ünlü Youtuber Oğuzhan Uğur, Berk Uçar, Turan Oğuzhan ve Ezgi Ünal yer alacak. Kırk Yalan Tahsin filminin çekimleri temmuz ayında başlarken vizyon tarihi 2020 olarak planlanıyor.

Kırk Yalan Tahsin filminin vizyon tarihi 2020

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin tarafından senaryosu hazırlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filminin yönetmeni ise Kamil Aydın olacak. Bozdağ filmin izleyicisi karşısında 2020 de çıkarmayı planladığı Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filminin çekimleri ise 2019 ağustos ayında gerçekleştirilecek. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filminin baş rolünde Seray Kaya Eren Vurdem ve Emre Kıvılcım’ın  yer alacak.

Türkler Geliyor filminin vizyon tarihi 2020