Ak Kız Destanı Oyuncuları Kadrosu Hikayesi

Atv ekranlarında 2021 eylül ayında yepyeni bir dizi izleyicisi karşısına çıkacak. 9. Yüzyılda geçen Ak Kız Destanı  dizisi 2021’in en büyük bütçeli dizilerinden biri olacak. Yapımcılığını daha önce Kuruluş: Osman ve Diriliş Ertuğrul dizilerinin de yapan Bozdağ Film’in üstleneceği Ak Kız Destanı dizisi Türklerin İslamiyet’e geçişini anlatacak.

Orta Asya’da yaşayan dağ obalı kimsesiz bir kızın ve ve eli ayağı tutmayan bir oğlanın efsanevi aşk hikayesinin anlatılacağı Ak Kız Destanı dizisi için daha önce Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde de kullanılan hazır platolarda çekimler yapılacak.

Ak Kız Destanı Oyuncuları

Ak Kız Destanı dizisi için çok titiz bir cast çalışması yürütülüyor. Erkek ve kadın başrol oyuncusunun çok fazla dizilerde yer almayan yeni bir yüz veya unutulan yetenekli bir oyuncu olması isteniyor. Son dönemde bir çok oyuncu daha dizisi final yapmadan başka bir diziye geçiyor ve izleyiciye hikaye geçmiyor. Bunu önlemek isteyen Bozdağ Film oyuncu seçimlerini çok dikkatli yürütüyor.

Ak Kız Destanı dizisi için çok titiz bir cast çalışması yürütülüyor. Ak Kız Destanı oyuncuları belli olduğunda sayfamıza eklenecektir.

Ak Kiz Destani dizisi yapimcisi