Akıncı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Kaç Sezon?

Akıncı dizisinin 14 mayıs 2021 de final yapacağı açıklanmıştı, ancak bu karardan vaz geçildiği ortaya çıktı.

 Akıncı 2. Sezonda da Yayınlanacak

Atv daha önce Akıncı dizisinin senaryosuna müdahale etmiş; beklediği reyting artışını yakalayamamıştı; senaristi de değiştiren Atv yine olmayınca bu sefer hem yapımcı hem de oyuncular ile yollarını ayırarak Akıncı dizisine devam etme kararı aldı. Akıncı dizisi 2021 2022 yeni sezonunda yeni oyuncu kadrosu, yeni yapımcısı ve yeni hikayesi ile yoluna devam edecek.

akinci 2. sezon

Akıncı dizisinin resmi final tarihi duyuruldu. Akıncı dizisinin yazın devam edeceği söylentileri de böylelikle boşa çıktı.

Akıncı’nın Ne Zaman Final Yapacağı Belli Oldu?

Akıncı dizisi 20. bölümü ile final yaparak ekranlara veda ediyor. Akıncı dizisi 14 mayıs 2021 de ekranlara gelecek 20. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek.

akinci final resimleri 14 mayis 2021

Atv’nin yeni dizisi Akıncı 2. bölümde çok büyük bir reyting kaybına uğradı. Yaşanan bu kayıp sonrası Akıncı dizisi setinde büyük panik yaşandı

Akıncı’dan Büyük Çöküş

İlk hafta Total’de 6.44 reyting alan Akıncı dizisi 4.5 reytinge kadar düştü ve sadece Akrep dizisinden önde yer aldı. Diğer tüm rakiplerinin gerisinde kalan Akıncı dizisi için zaten sosyal medyada ilk bölümü büyük eleştiriler yapılmıştı. Akıncı dizisinde bir çöküş yaşanması kaçınılmazdı ancak 2. bölümde ki bu ağır çöküş Atv yönetimini düşündürmeye başladı.

Akıncı Bu Sonuçlar ile Çok Fazla Devam Edemez

Akıncı dizisi 2. bölümde aldığı düşük reytingleri çok hızlı şekilde yükseltemezse bu durumda Akıncı dizisi için mart ayı son ay olabilir ve nisanı görmeden final kararı alınabilir.

akıncı da erken final kararı gelebilir.

Akıncı İyi Başladı

Akıncı dizisi yayın hayatına 1 ocak cuma akşamı başladı. Tatolde 6.44 reyting ile Kırmızı Oda’dan sonra diziler arasında ikinci olan dizi AB’de ise 4.18 reyting ile Kırmızı Oda ve Son Yaz’ın gerisinde kaldı.

Akıncı Rakiplerinden Farklı Bir Dizi

Akıncı dizisinin karşısında klişe diziler var; bu dizilerden sıkılan izleyici Akıncı’ya yönelecektir. Özellikle Ramo, Arka Sokaklar, Son Yaz, … gibi dizilerin karşısında bir süper kahraman dizisi olan Akıncı Türkiye de bu alanda ilk dizi olma özelliği taşıyor. Bu açıdan Son Yaz dizisinin cuma akşamı tutunma şansı yokken Akıncı bir şansı hak ediyor.

Tabi Akıncı’da da yine klişeye kaçılmış ve zengin kız fakir oğlandan uzaklaşılamamış; ayrıca bu tarz dizilerin neredeyse tamamında erkek başrolün düşmanı genelde kızın babası olarak klişesine de yer verilmiş.

Akıncı Ne Zaman Final Yapacak?

Akıncı dizisi için Atv ve NTC Medya arasında tahminimize göre 10 bölüm eğer iyi reytingler gelirse +13 bölüm şeklinde bir anlaşma sağlanmıştır. Bu durumda Akıncı dizisi 4 ve üzeri reytingler alırsa ikinci sözleşme olan 13 bölümlük yeni sözleşmeyi kapar; ancak Atv gibi bir kanal 4’ün altında kalacakbir reyting ile Akıncı’yı 10 bölümden fazla devam ettirmez.

Bu durumda Akıncı 4 ve altı reytingler alırsa 5 martta 10. bölümü ile final yaparak ekranlara veda eder; yok reytingler 4’ün üzerinde kalırsa bu durumda da 2 haziran cumaya kadar 23 bölüm devam eder. Akinci Ne Zaman Final Yapacak resimleri

Akıncı Kaç Bölüm Yayınlanacak

Akıncı dizisi 4’ün üzerinde reytingler almaya devam edecektir. Akıncı dizisi düşük reytingler alsa da mayıs ayı başına kadar devlet yöneticilerinin isteği ile ekranlarda kalmaya devam eder diye tahmin ediyoruz. Eğer öyle olsaydı dizi Trt 1 de yayınlanırdı diyeniniz var ama Atv izleyicisine hitap edilmek istenmiş olabilir bu hamle ile.

Akıncı Kaç Sezon Yayınlanacak?

Akıncı 1 sezon olarak planlandı ancak dizi 2. sezona kalabilecek reytingler alırsa dizinin 2. 3 sezonları da zevkle hazırlanacaktır.

Akıncı’yı devlette Destekliyor

Normalde Akıncı gibi bir diziyi Atv almazdı; ancak Akıncı’nın arkasında devlet de var. Devlet Batman, Spiderman ve Kaptan Amerika gibi yabancı süper kahramanlara inan ve seven bir gençlik değil Akıncı gibi dinini devletine bağlı bir süper kahramanı çocuklar örnek alsın istiyor. Bu nedenle de Akıncı dizisinde Fatih Sultan Mehmet ve Atatürk gibi önder isimlere de yer verildi ve Fatih bilinerek tarih öğretmeni yapıldı. Akıncı’ya hayran olup gençlere örnek olması için de diziye bir çok liseli öğrenci alıncı.

Akıncı’da Mantık Hataları Çok Fazla

Akıncı dizisi bir süper kahraman dizisi olduğu için zaten belli başlı mantık hataları olmasını bekliyoruz mantık hatası olmadan zaten süper kahraman dizisi olmaz ama Akıncı’nın maske ve pelerinle motosiklet sürmesi ve bunu da devletin görmesi engellense bile halkın da görüp ihbar etmemesi veya önüne geçmeye çalışmaması imkansızdı.

Akıncı Reytinglerinde Düşüş Bekleniyor

Akıncı dizisi Ramo ve Arka Sokaklar gibi önemli rakiplerinin yılbaşından dolayı yayında olmaması nedeniyle gerçekten güzel reytingler alarak bir başlangıç yaptı. Total de 6 bandında sonuçlar alan Akıncı ne yazık ki benzer kitleye hitap eden diziler geldiğinde beklediği reytingleri göremeyebilir. Keşke Akıncı Arka Sokaklar’ı bitirse diyeceğiz ama o kadar kemikleşmiş bir izleyicisi var ki Arka Sokaklar’ın o diziden izleyici kapmak en zor iş.