Akrep Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Akrep İçin Final Kararı Alınmak Üzere

Akrep dizisinin 5. bölümünde aldığı kötü reytingler sonrası Star Tv yönetimi yaptığı toplantıda kısa süre içinde Akrep dizisi için final kararı alınması planlandı. Akrep dizisinin tüm gruplarda sonuncu olması Star TV yönetiminin Akrep’in fişini çekmeye karar vermesinde etkili oldu.

1441 Yapım ile Star TV arasında ki ilk sözleşme biter bitmez Akrep dizisi için final kararı alınacak; muhtemelen Akrep dizisi şubat ayında ekranlara veda edecek. akrep erken final

Akrep 2. Bölümde Geriledi

Akrep dizisinde ne yazık ki beklenen düşüş yaşandı. Total de Akrep dizisi 4.10 ile çok büyük bir kayıp yaşamasa da üniversite mezunu izleyicinin izlenme alışkanlığının ölçüldü AB’de %20’lik bir kayıp yaşandı. Akrep dizisinde düşüşler devam eder ve dizi 3’lü reytinglere gerilerse bu durumda Akrep dizisi için 2021 şubat final ayı olabilir. Akrep dizisinin 2. bölümü ilk bölüme göre nispeten daha iyiydi ancak ben Akrep dizisinde düşüşün devam edeceğini ve finalin erken geleceğini düşünüyorum.

Akrep Ümit Veren Bir Başlangıç Yapamadı

1441 Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Akrep dizisi yüksek entrikası ile izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. Yayın hayatına 11 aralıkta başlayan Akrep dizisi ilk bölümü ile 4.25 reyting aldı ve 13. sırada yer buldu. Yüksek eğitimli insanların izleme alışkanlığının ölçüldüğü AB reyting grubunda ise 5.06 reyting ile 3. sırada yer aldı. AB’de Ramo ve Hercai gibi dizileri geçerek  başarı gösteren Akrep dizisi aynı başarıyı Total grubunda gösteremedi. Total de sadece Payitaht Abdulhamid dizisini geride bırakan Akrep dizisi ümit veren bir başlangıç yapamadı.

Akrep reytingleri

Yoğun Entrika AB’de İş Yapmaz

Akrep dizisi entrikaların üzerine kurulu bir dizi. Her ne kadar bir çok izleyici Demet Akbağ ve Evrim Alasya için ekran karşısına geçse de ne yazık ki AB izleyicisi Akrep dizisinden beklediğini bulamadı. Sosyal medyada ki yorumlara bakıldığımda AB izleyicisinin özellikle Akrep dizisini Esra Erol programında ki konukların hayatlarına benzettiklerini gördüm ki bu hiç iyi bir şey değil. Akrep dizisine gelen yorumlar genelde entrika bol ama merak uyandırmadı şeklinde oldu.

Akrep Dizisinde İlk Bölümde Hikaye Bitti

Akrep dizisinde senaristler çok akıcı bir ilk bölüm izletti izleyiciye; doğru dürüst Berna’yı ve Ferda’yı tanımadan Berna öldü; Aras hapse girdi. İlk bölümde izleyici diziyi sevmezse bir daha izlemez mantığı ile ilk bölümü hızlandıran Akrep dizisi senaristleri ne yazık ki izleyiciye karakterleri tanıtmayı unuttu. Keşke ilk bölümde Berna’yı Ferda’yı ve Perihan’ı tanısaydık hikayelerini içselleştirseydik de sonradan büyük savaş başlasaydı. Ne yazık ki Ferda ve Perihan savaşı izleyiciye inandırıcı gelmedi.

Standart Hikayelerden Artık İzleyici Sıkıldı

Ne yazık ki hikaye bildiğimiz gibi; aldatan adam, aldatılan kadın; intikam ve maktülü ortadan kaldırmak. Daha önce benzer hikayeleri defalarca izledik ve artık farklı işler görmek istiyoruz.

Akrep Dizisinde Kadın Oyuncuların Performansı Övgü Alırken Erkek oyuncular Sınıfta Kaldı

Dizi de özellikle Evrim Alasya ve Demet Akbağ’ın oyunculukları büyük beğeni topladı ancak dizinin erkek başrol oyuncuları Bekir Aksoy ve Yusuf Çim oyunculuk performansları ile beklenin çok altında kaldı; sosyal medya Akrep dizisi için diziyi götürecek sağlam erkek oyuncu yok yorumları yapıldı.Akrep final resimleri

Akrep Ne Zaman Final Yapacak?

Akrep dizisi Star TV’nin büyük ümitler bağladığı bir proje. Her ne kadar dizi ilk bölümde beklenen reytingleri almış olsa bile ne yazık ki Akrep dizisi senaryosu çok eleştiri aldı; bizce Akrep dizisi ilk bölümde beklenenin veremedi ve 2. 3. bölümlerde gerileyecek. Bu da Akrep dizisi için hiç iyi olmayacak. Akrep dizisi eğer tahmin ettiğimiz gibi her hafta düşerse bu durumda dizi şubat 2020 de ekranlara veda edecektir.

Akrep Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Akrep dizisinin Star TV ile 10 bölümün üzerinde sözleşmesi var; bu da dizinin şimdilik final korkusu olmadan çekileceği anlamına geliyor.