Arıza Neden Yok? Arıza Neden Yayınlanmıyor?

Arıza dizisinde sezona ilk ara önümüzde ki hafta verilecek. Pazar akşamlarının en çok izlenen dizisi olarak Show TV’yi memnun eden Arıza dizisinde korona virüs paniği yaşanıyor. Arıza dizisi 19 ve 20. bölümde yer alacak sahnelerin çekildiği yıl başı haftasında ilk korona testi pozitif çıkan oyuncu dizi de Burak Ersoylu karakteri ile yer alan dizinin kötü adamı Olgun Toker’de çıkmış Olgun Toker apar topar karantinaya alınmıştı.

Her hafta testleri yapılan set çalışanları ve oyuncular ise sete başlayan yapımcı O3 Medya hemen seti durdurmadı ve Olgun Toker olmadan çekimlere devam edildi; ancak set ekibinde de korona belirtileri ortaya çıkması sonrası tüm ekip kendini en az bir haftalık karantinaya aldı. Normalde setlerde birden fazla oyunu veya çalışanda virüs çıkmayınca set durmazdı ancak O3 Medya risk almadı ve hastalığın semptom göstereceği 3 günlül bir sete ara verildi. 3 yada 5 gün sonra yeniden tüm çalışan ve oyunculara test yapılacak; pozitif çıkanlar evde beklerken negatif çıkanlar ile tahminen 11 ocakta yeniden sete çıkılacak.

Arıza Neden Yok?

Arıza dizisi setinde pandemiden dolayı yaşanan bu aksama çok yüksek ihtimal ile dizinin bir hafta yayında olamamasına neden olacak; şuanda yapımcının elinde 17 ve 18. bölüm var ancak Show Tv çok yüksek ihtimal ile 17’yi 10 ocak 2021 de yayınlayacak ve sonrasında çekimlerin durumuna bakacak. Bu durumda muhtemelen Arıza dizisi 17 ocak pazar akşamı 18. bölümü ile ekranlarda olamayacak.

Arıza Neden Yayınlanmıyor?

Arıza dizisinin kanalı Show TV dizinin çekimlerinin yeniden başlamasından sonra yani her şeyin süt liman olmasından sonra yayına devam edecektir; Arıza dizisinde bir kaç oyuncu da daha testler pozitif çıkarsa bu durumda Arıza dizisi 17 ocak 2020 de yayınlanmayabilir; ancak hiç kimse Arıza dizisine 2 hafta ara verilmesini beklemiyor zira ekibin elinde 2 stok bölüm zaten var.