Aşk Bir Rüya 10. Bölüm Özeti 27 Şubat Duruv Tapki’yi Kurtardı Bunun Adı Aşk

Aşk Bir Rüya dizisinde Tapki su kuyusuna düşmüştü. Duruv onu telefonla arıyor ancak ulaşamıyordur. Tapki bilinçsiz şekilde kuyuda yatarken tesisatçı kuyudaki sorunu çözer ve vanayı açar. Su kuyusu dolmaya başlamıştır. Duruv dışarı çıkar ve Tapki’nin sandaletleri ile telefonunu bir taburenin yanında görür. Krisnakant ve Sub motorsiklet çarpan yaşlı bir adama yardım ederler. Adam teşekkür eder ve dua eder. Aşk Bir Rüya 27 Şubat Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 10. Bölüm Özeti

Duruv kuyunun içine bakar ve Tapki’yi görür. Su Tapki’nin boğazına kadar gelmiştir. Duruv da suya atlar ve yarı bilinçli olan Tapki’yi kurtarır. Onu hemen eve götürür. Suman ve Raşa endişelenirken Vasu doktor çağırır. Gelen doktor suyu çıkarırken geç kalınsaydı Tapki’nin öleceğini söyler. Vasu Raşa ve Suman’a yalan söylediğini ve onları terasta gördüğünü hatırlar. Tapki başından geçenleri anlatınca Vasu kızlara su taşıma cezası verir.

Tapki düzelince eve gideceğini söyler. Duruv ona bir şey olmasına izin vermeyeceğini söylerken Tapki şaşırır. Duruv meslektaşım olarak arkanda olacağım diye lafı düzeltir. Tapki ayrılırken kafa kafaya tokuşacaklarını söyler. Duruv kabul eder ve kafalarını birbirlerine vururlar. Vasu dua ederken Duruv için iyi bir kız beğendiğini ve onu ailesinden isteyeceklerini söyler.1 2020 02 23T084737.377

Baba gelir ve Bihan annemle birlikte terminale geldi, az sonra burada olacak diye sevinir. Bihan büyük annesini tapınağa getirir. Orada dua ederken bir adam Aditi’ye asılıyordur. Aditi adamı tokatlar ve elini tutmaya nasıl cesaret edersin diye kızar. Bihan baba annesinden ayrılır ve Aditi ile adamın elini tutar. Onları evlendireceğini söyler. Aditi ne evlendirmesi diye tepki gösterirken Bihan bu güne kadar 99 kişiyi böyle evlendirdim der ve onları panditin karşısına götürür.

Aditi bir manyaktan başka bir manyağa düştüğü için sinir olmuştur. Tapki’yi arar ve evlenmek üzere olduğunu söyler. Tapki tapınağa doğru yola çıkar. Şoförden hızlı sürmesini isterken Bihan Aditi için ritüellerin yapılmasını ister. Aditi bu adamı ilk kez görüyorum aban asılıyordu dese de Bihan iyilik ettiğini düşünüyordur. Baba annesi de onu destekleyince nikah kaçınılmazdır. Ancak adam son anda Aditi ile dalga geçtiğini söyleyince Bihan sinirlenir ve adamı döver. Aditi de ayrılır.2 2020 02 23T084738.939

Babaanne eğer bu kız böyleyse ablası nasıl diye konuşurken Tapki gelmiş ve Aditi ile buluşmuştur. Aditi meseleyi çözdüğünü söyler. Tapki ile birlikte ayrılırlar. Onlar eve gelince ne yaşadıklarını anlatırlar. Tapki Aditi’nin neredeyse evleneceğini söyler. Aile kısa süreliğine şok yaşarlar.

Bihan ve babaanne eve gelirler. Babası onları görünce çok sevinir. Bihan aldığı hediyeleri kuzenlerine ve yengelerine dağıtırken Duruv gelir. Bihan onun için aldığı gömleği ona verirken Vasu oğluma her renk yakışır diye Babayı kızdırır. Bihan daha sonra Duruv’un odasına gider. Duruv babasının yolundan gitmemesini ister. Bihan babam benim idolüm, ben her şeyimi onun sayesinde elde ettim der ve Duruv’un görüşünü değiştirmesini ister.3 2020 02 23T084739.404

Bihan babasına ayak masajı yapar ve içkisini doldurur. BU sırada bir hizmetçi bardak kırar. Baba sinirlenir ancak kendisine hakim olarak etrafı temizlemesini ister. Vasu gelir ve Bihan’ın oğlun Duruv’dan daha çok seviyorsun diye tepki gösterir. Baba Bihan benim hayatımı kurtarırken Duruv benim canımı almak istiyor diye tepki gösterir. Bihan onları duyar ve üzülür. Vasu Duruv’u evlendirmek istediğini söyler.

Vasu salonda bir yere giderken Bihan cam parçaları görür ve Vasu’nun oraya gittiğini görür. Vasu cam parçasına basmak üzereyken Bihan elini Vasu’nun ayağının altına koyar. Bihan’ın eli kanarken acı çekiyordur. Vasu ona ilk yardım uygular. Bihan odasına gider ve Vasu’nun sözlerini düşünerek üzülür. Babayı adamların elinden nasıl kurtardığını hatırlar. Bihan küçük bir çocuktur ve Baba bazı adamlar tarafından öldürülmek istenir. Küçük çocuk babayı kurtarır. Baba ona ismini sorar.4 2020 02 23T084736.702

Çocuk anne ve babasının olmadığını, bu yüzden bir ismi bulunmadığını söyler. Baba ona Bihan Pandey ismini verip kendi sorumluluğu altına alır. Duruv ofise giderken Vasu onu Tapki ile evlendireceğini söyler. Duruv reddeder. Vasu sinirlenir ve bilediğimiz bir kusuru mu var diye sorar. Aşk Bir Rüya 27 Şubat Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 10. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz