Aşk Bir Rüya 23. Bölüm Özeti 11 Mart Tapki Duruv İle Evlenmediğini Öğrendi

Aşk Bir Rüya dizisinde Vasu’nun acımasız isteği ile Bihan Tapki ile evlenmek zorunda kalmıştır. Duruv bu gerçeği öğrendiğinde yıkılırken Bihan da hata yaptığını düşünüyordur. Duruv’un Tapki’yi çok sevdiğini geçte olsa öğrenir. Duruv bahçeye çıkmış ve başına gelenleri sorguluyordur. Annesi gelir ve şimdi gerçeği açıklama zamanı der. Duruv’un zor anları.. Aşk Bir Rüya 11 Mart Özeti başlıyor. 1 1 2

Duruv annesiyle birlikte Tapki’nin yanına gelir. Bu sırada Tapki ailesine oruç tuttuğu için bayıldığını ve şimdi iyi olduğunu söylüyordur. Duruv onlara Tapki’nin Bihan ile evlendiğini açıklar. Şaka gibi açıklama sonrası Krisnakant ve ailesi ne diyeceğini bilemez. Tapki Ateşe doğru gider ve Duruv olmadan yaşayamayacağını söyleyerek elbiselerini tutuşturur. Duruv onu söndürürken hayal aleminden çıkar. Yaşananlar Duruv’un hayalidir. Krisnakant Duruv’dan Tapki’yi götürmesini isterken Vasu Duruv’un gerçeği açıklamasını ister. Duruv gerçeği saklamayı düşünürken kapıda Bihan gözükür ve onlara kimsenin bilmediği gerçeği açıklayacağını söyler.

Duruv, hemen araya girer ve Bihan’ın hatalarını anladığını ve af dilemek istediğini söyler. Onu affettiğini belirtir. Şimdilik kriz sona ermiştir. Duruv Tapki’yi alır ve ailesiyle birlikte evlerine gider. Duruv’un tedirginliği devam ederken Bihan’ı görür ve ondan sessiz kalmasını ister. İki kardeş ağlıyordur. Ritüellerin ardından Tapki odasına girer. Arkadaşları da Duruv’u Tapki’nin odasına getirirler. Duruv içeri girdiğinde Tapki’yi üşürken görür ve klimayı kapatır. Tapki ben söylemeden kalbimi anladığın için teşekkür ederim derken Duruv ona gerçeği söylemeyi düşünüyor. 2 1 1

Duruv üzerini değiştireceğini söyler ve geri geldiğinde Tapki’nin uyuduğunu görür. Vasu’nun Bihan’a sarıldığını gören Suman ve Preti onların Duruv’un evliliğini durdurmaya çalıştıklarını hatırlar ve bu işte bir iş var diyerek olayı araştırmayı düşünürler. Duruv dışarı çıkar ve Vasu ile karşılaşır. Vasu ondan salonda yatmasını isterken gerçeği daha fazla saklamamasını ister. Bu yalanı daha fazla saklarsa herkesin büyük yaralar alacağını söyler.

Sabah Tapki uyanır ve Duruv’u yanında göremez. Onun işe gittiğini düşünürken Suman ve Preti gelir ve Duruv’u sorarlar. Tapki işe gitmiş olabileceğini söyler ve üzerini değiştirmeye gider. Suman Tapki’nin yatağının hiç bozulmadığını söyler.

Ponam Tapki’nin ilk günü olduğu için Duruv’a hediye alacaklarını söyler. Krisnakant’dan Aditi’yi aramasını ve hediyeyi almasını ister. Krisnakant öksürmeye başlar. Aditi ona su getirirken Krisnakant patronunu arar ve bugün gelemeyeceğini söyler. Patron bugün de gelmezsen hiç gelme diye rest çeker. Krsinakant düğün için yeteri kadar izin aldığını ancak şimdi izin alamadığını söyler ve Aiditi’den Ponam’a bir şey söylememesini isteyerek ayrılır.

Sabah kahvaltısında Herken Tapki’nin puris yapmasını bekliyordur. Suman ve Preti purisin iyi olmaması için hamura soda karıştırırlar. Tapki purisleri yapar ve getirir. Purislerin çok iyi olduğunu gören Preti ve Suman bunu nasıl başardığını Tapki’ye sorar. Tapki hamurların iyi olmadığını görünce annesinden yardım aldığını söyler. Dadi purileri överken babada böyle bir puriyi daha önce yemediğini söyler. Vasu ise sinirlidir. 4 1 1

Suman ve Preti albümdeki düğün resimlerini kontrol ederken Tapki’nin yanında oturan kişinin Bihan olduğunu görürler ve şok olurlar. Vasu’yu bilgilendirmeleri gerektiğini söyleyerek salona gelirler. Suman gerçeği anlatmak isterken Duruv bir dakika diyerek oraya gelir. Evliliğin arkasındaki sır perdesini anlatınca herkes  şok olur. Baba Bihan’ın yakasını toplar ve gerçeği bir de ondan duymak ister. Bihan Duruv’un kekeme bir kızla evlenmesini istemediğini söyleyerek Tapki ile kendisinin evlendiğini söyler.

Suman ve Preti gördükleri resmi aile üyelerine gösterir. Herkes Bihan’ı görünce 2. bir şok yaşarlar. Tapki Duruv’un elini kafasına koyar ve ondan gerçeği bir kere daha söylemesini ister. Duruv ne yazık ki gerçek deyince Tapki odasına gider. Kekemesi sona erinceye kadar hiç bir şeyin düzelmeyeceğini söyler. Duruv kapıya gelir ve açmasını ister. Tapki etrafı dağıtırken hiç bir şeyin iyi olmayacağını söyler. Aşk Bir Rüya 11 Mart Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 23. Bölüm Özeti 11 Mart Tapki Duruv İle Evlenmediğini Öğrendi (1 Yorum)

  1. Duruv neden kötü bir insan olacak ki ona iyi bir insan olmak yakışıyor Bihan tapki ile evlenmise nolmuş yani onlar bir birlerine çok yakışıyor umarım kimse onları ayıramaz bazı insanların istediği gibi