Baraj Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri ve Konusu

Yapımcılığını Türkan Şoray’ın yapımcı kızı Yağmur Ünal üstleneceği Baraj dizisi 17 Mart Salı günü Fox Tv’de olacak. Türkan Şoray’ın 1977 yılında oynadığı Baraj isimli sinema filminden esinlenerek hazırlanacak Baraj dizisinde Türkan Şoray yapımcı kızına tam destek verecek. Baraj dizisinin senaryosunu Zengin Kız Fakir Oğlan’ın da senaristi olan Hasan Tolga Pulat yazacak. 

Baraj Dizisi Konusu

Baraj filminde baraj inşaatında çalışan bir işçi ve aşık olduğu bir kızın hikayesi anlatılacak. Baraj dizisinde baraj inşaatında ustabaşı olarak çalışan Nazım genç ve güzel bir kız olan Nehir’e aşık olur; ancak Nazım’ın yaşanan kazadan sonra yüzünde yara izler kalır ve Nehir’in kendisini beğenmeyeceğini düşünerek Nehir’in karşısına Tarık isimli arkadaşını çıkarır.

Baraj Dizisi Oyuncuları

Biran Damla Yılmaz –Nehir

Daha önce Kral dizisinde olacağı açıklanan Biran Damla Yılmaz’ın Kral dizisinde oynamaktan vazgeçtiği şuanda Baraj dizisi ile anlaşma imzalamak üzere olduğu haberleri var. Bilindiği üzere Biran Damla Yılmaz 28 Haziran 1997 İstanbul Gebze doğmuştur ve 23 yaşındadır. Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Eylül karakteri ile ünlenen Biran Damla Yılmaz son olarak Canevim dizisinde ve  Mahsun Kırmızıgül’ün Mucize 2 filminde yer almıştır. Türkiye’nin en çok tanıdığı kadın başrol oyuncularında biri olan Biran Damla Yılmaz konservatuvar eğitimine devam etmektedir. 22 yaşında olan  Biran Damla Yılmaz 1,64 cm boyunda 54 kg ağırlığındadır. Biran Damla Yılmaz son olarak Canevim dizisinde Ceylan karakteri ile yer almıştır. Biran Damla Yılmaz dizisi tutmasa da Biran Damla Yılmaz 2019 da Biran Damla Yılmaz 1,64 cm boyunda 54 kg ağırlığındadır.

Nehir yetimhane büyümüş 25 yaşında güzeller güzeli bir kızdır. Yetimhaneden sonra Zerrin ile tanışan Nehir Zerrin’i annesi gibi görmektedir; zira ona Zerrin ship çıkmış ona iş ve vermiştir; iş dediysek onların işi dolandırıcılıktır. İnsanları kandırıp parasını alarak hayatına devam etmek ona göre değildir. Evlenmek mutlu olmak Nehir’in de hakkıdır. Nehir sosyal medyadan tanıştığı Nazım ile sadece mesajlaşarak hiç görmeden aşk yaşamaya başlar. Üst komşusu ve abisi gibi gördüğü şair Orhan’ın bir sözü ile hayatını değiştirmeye karar veren Nehir Baraj inşaatına Nazım’ı görmeye gider. Peki Nazım Aysel’i bu kirli hayattan kurtarabilecek doğru kişi midir?

biran Damla Yılmaz Baraj dizisi oyuncusu

Feyyaz Duman –Nazım-

Son olarak şubat 2020 de final yapan Kadın dizisinde hayat verdiği Arif karakteri ile çok sevilen hatta başrolün ölmesi ile başrole geçen Feyyaz Duman 1982 yılında Mardin’de dünyaya gelmiştir ve 38 yaşının içindedir. İçerde dizisinde canlandığını Serkan karakteri ile ilk çıkışını yakalayan Feyyaz Duman ni İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları Bölümü mezunudur. New York’ta 5 yıl kalan Feyyaz Duman oyunculuk eğitimleri de almıştır. . Annemin Şarkısı filmi ile Antalya Film Festivali’ne en iyi erkek oyuncu ödülünü alınca yapımcıların dikkatini çekmiş ve Kadın dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Feyyaz Duman Baraj dizisinde Nazım karakteri ile başrolde yer alacaktır.

Nazım baraj inşaatında çalışan 40’lı yaşlarda bir ustabaşıdır. Artık saçlarına ak düşen ama daha da olgunlaşıp yakışıklanan Nazım disiplinli, tavizsiz, sert mizaçlı, içine kapanık bir tiptir. Yaşadığı elim olaydan sonra yüzüne sayısız dikiş atılmıştır ve yüzünde ki yara izi sebebi ile kadınların kendisini beğenmeyeceğini düşünmektedir. Nehir ile sosyal medyadan tanışan Nazım Nehir ile arkadaş gibi mesajlaşır ama ona zaman geçtikçe aşık olur. Nehir’i görmeden aşık olan Nazım Nehir’in kendisini beğenmeyeceği için inşaata yeni gelen yakışıklı patronun oğlu Tarık’ı Nehir’in karşısına çıkarır. 

feyyaz Duman Baraj dizisi

Burak Yörük -Tarık-

Burak Yörük denilince akıllara 4N1K dizisinde hayat verdiği Barış Ozansoy yani namı diğer Sırık karakteri gelmektedir. Burak Yörük 1995 de İstanbul’da hayata gözlerini açmış 25 yaşında ki yakışıklı oyuncudur. 7 yaşından beri televizyonlarda olan Burak Yörük Beykent Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim görmektedir. öğrencisidir. Burak Yörük daha önce Ben Onu Çok Sevdim ve 20 dakika gibi dizilerde küçük rollerde yer almıştır.

Tarık zengin kız avcısıdır; son avı da ünlü iş adamı Kemal’in göz bebeği olan kızıdır. Tarık’ın kızının parasını yediğini gören Kemal kendisine olan borcunu ödemesi ve kızından uzak durması için onu baraj inşaatına gönderir. İstanbul’da zenginlik içinde gününü gün yapan Tarık geldiği baraj inşaatında çok zorlanır. Kemal bir de disiplinli ve sert bir adam olan usta başı Nazım’a zimmetler. Tarık ise bir rica üzerine Nazım’ın yerine geçer Nehir ile görüşür ve ona aşık olur. Tarık aslında hiç bir zaman aşka inanmamıştır; kızlar onun için paraya giden yoldur; ancak Nehir’e gerçekten aşık olmuştur.

Baraj dizisi Burak Yörük

Sumru Yavrucuk –Zerrin-

Sumru Yavrucuk 1 Ocak 1961 de Ankara’da dünyaya gelmiştir ve 49 yaşındadır. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Sumru Yavrucuk son olarak Annem ve Bizi Hatırla sinema filminde yer almıştır. Sumru Yavrucuk’un son dizisi ise No 309 olmuştur. Özellikle Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ile çokça tanınan Sumru Yavrucuk İstanbul Devlet Tiyatrolarında çalışarak deneyim kazamıştır ve 1988’den beri dizilerde yer almaktadır.

Zerrin çekici ve güzel bir kadındır. 40’lı yaşlarda olan Zerrin zamanında hamile iken kocası tarafından terk edilmiştir. Bu nedenle de erkeklere karşı hiç güveni kalmamıştır; işi gücü dolandırıcılıktır. Nehir de onun göz bebeğidir öz kızı gibidir. Nehir’in işi bırakacak olması Zerrin’i çok korkutur. Güçlü ve karalı bir yapısı olan duygusallığı çok sevmeyen Zerrin  ne yapıp edip Nehir’i geri döndermek ister. 

sumru yavrucuk baraj dizisi

İman Casablanca -Zahra-

İman Casablanca daha önce Yasak Elma dizisinde Leyla karakterine hayat vermesi için anlaşılmış ancak sonradan anlaşma iptal edilmişti. Şimdi İman Casablanca Baraj dizisi kadrosuna girdi ve dizide Ümran karakteri ile karşımıza çıkacak.  Best Model of the World  2018 birincisi olan Iman Casablanca Dört dil bilen uluslararası bir oyuncudur. Matematik mühendisi olan Iman Casablanca iyi Türkçe’si ile dikkat çekmektedir. Iman Casablanca 2018 de Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmıştır.

Zahra 25 yaşında genç ve güzel bir kadındır. Formalite olarak gördüğü bir evlilik yapmıştır ancak kocasına karşı hiç bir bağlılığı yoktur. Kocasını elinde çevirmeyi iyi bilir. Baraj inşaatında ki erkeklerde onu çok beğenir ancak Zahra yüz verse de kimseye aşık olamamıştır; ta ki Tarık gelene kadar. Zahra  Tarık’a saplantılı şekilde aşık olmuştur. 

man Casablanca baraj dizisi ümran

Toprak Kıvılcım (Baraj Dizisi Mert)

Hande Aytar ajansın oyuncusu olan Toprak Kıvılcım 26 Ekim 2015 doğumludur ve 6 yaşının içindedir. İlk ekran deneyimini Baraj dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile yer alacaktır.

Mert Bahar ile Hakan’ın oğludur. 5 yaşındadır. Toprak Kivilcim cocuk oyuncu

Taygun Sungar (Pele)

9 aralık 1989 da Ankara  da dünyaya gelen Taygun Sungar  32 yaşının içindedir. Çoban Yıldızı dizisinde hayat verdiği Ali Karakaya karakteri ile tanınan Taygun Sungur Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk kez  Babam ve Ailesi dizisi ile ekranlarda yer alan Taygun Sungar Ankara Devlet Tiyatrosunda çocuk oyuncu olarak görev almıştır.

Pele Nazım’ın özel şoförü ve yakın korumasıdır. baraj dizisi pele

Kübra Dilara Çelen (Meryem)

1989 Ankara doğumlu olan Kübra Dilara Çelen 32 yaşının içindedir. Genç oyuncu Kübra Dilara Çelen Bordo Bereliler Afrin filmi ile ilk kez ekranlarda yer almıştır. Aktif olarak tiyatro ile ilgilenen Kübra Dilara Çelen İstanbul Gelişim Üniversitesi Radyo ve Televizyon mezunudur.

Meryem ölen Halil’in kardeşidirKubra Dilara Celen resimleri 2021

Sabriye Kara (Tülay)

Usta oyuncu Sabriye Kara 18 Eylül 1954 Rize doğumludur ve 67 yaşının içindedir. Sabriye Kara denilince akıllara hep üzerinden yıllar geçmesine rağmen Sarhoş Cemil karakteri gelmektedir. Sarhoş Cemil’in eşi Sevim karakteri ile uzun yıllar akıllara kazınan Sabriye Kara son olarak Canım Dayım filminde ve Kördüğüm dizisinde yer almıştır.

Tülay Hakan’ın annesidir. Otoriter bir kadındır. 

baraj dizisi Tulay

Koray Şahinbaş (Hakan)

Koray Şahinbaş 1972 de dünyaya gelmiştir ve 49 yaşındadır. Daha önce Savaşçı ve Fi gibi dizilerde yer almıştır.

Hakan Bahar’ın abisidir. Nehir’e aşıktır. baraj dizisi hakan

Gizem Karaca (Avukat Bahar)

Gizem Karaca son olarak Şampiyon dizisinde yer almıştı; şimdi de Baraj dizisine sonradan dahil olacak ve dizinin ilerleyen bölümleri için oldukça kritik bir karakter olan Bahar’a hayat verecek. Bahar başarılı bir avukattır. gizem karaca 2021

İrem Tuncer (Fulya)

Haliç Üniversitesinde Tiyatro dersleri alan İrem Tuncer Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de kamera önü oyunculuk dersleri almıştır. Buket Kahraman ajansın oyuncusu olan İrem Tuncer daha önce Karaca reklam filminde yer almıştır. İrem Tuncer Mahşer’i Eğlence ekibi ile de çalışmaktadır.

Fulya Kemal Beyin kızıdır. Zamanında Tarık ile aşk yaşamış ama Tarık aşk nedir bilmediği için Fulya’ya da hak ettiği değeri gösterememiştir. Şimdilerde Tarık Fulya’ya değil Nehir’e aşıktır. irem tuncer oyuncu baraj dizisi

Batuhan Yüzgüleç -İbrahim-

Batuhan Yüzgüleç Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyotro bölümü mezunudur. Daha önce Erkan Koçak Köstendil’in yönettiği Suma filminde oynayan ve ödül olan Batuhan Yüzgüleç 2018 de Bizim Hikaye de oynadı. 2019 da ise Çukur’da küçük bir rolde gördük onu.

İbrahim Baraj inşaatında çalışan bir ustabaşıdır. Genel olarak Nazım ustanın emrinde çalışır. 

Batuhan Yüzgüleç Baraj İbrahim rotated

Şamil Kafkas -Halil-

Şamil Kafkas Baraj dizisinden gelen Halil karakterine hayat verme teklifini kabul etti ve Nevşehir’e geldi. 1976 da Trabzon’da doğan Şamil Kafkas Kafkas Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Şamil Kafkas ‘ın yer aldığı diziler arasında Ulan İstanbul ve Hayat Bazen Tatlıdır gibi dizilerde vardır. Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde okuş müdürü olarak karşımıza çıkmıştı.

40’lı yaşlarında başında olan Halil Zahra’nın kocasıdır. Eşi Zahra ile birlikte baraj inşaatında yaşarlar. Halil genç karısı Zehra’nın Barajda çalışan erkekler tarafından çok dikkat çektiğinin farkındadır; ancak Halil’in yapacak çok şeyi yoktur çünkü ipler Zehra’nın elindedir. Zahra’nın Tarık’a olan ilgisini çok sonra fark edecektir; ancak bunun intikamını alacaktır. 

amil kafkas

Rana Cabbar (Kemal)

Rana Cabbar son olarak Hercai dizisine konuk olmak için Müdyat’a gitmişti. daha önce  O Hayat Benim dizisinde hayat verdiği Macit karakteri ile tanınan Rana Cabbar daha sonra Kadın dizisinde Seyfullah olarak da yer alıştı. Rana Cabbar 1945 yılında İstanbul dünyaya gelmiltir ve 75 yaşındadır.

Baraj dizisinde Kemal ünlü bir iş adamıdır ve Baraj inşatını yapan şirketin patronudur. Kızının Tarık tarafından kullanıldığını ve parasının Tarık tarafından yenildiğini görünce Tarık’a bir ceza verir ve onu kendi baraj inşaattına getirip Nazım ustaya teslim eder.  Kemal Tarık’ın akıllanmasını ve kendisine olan borcunu ödemesini ister. 
rana cabbar baraj dizisi oyuncusu

Tuna Orhan (Ekrem)

1966 da Almanya dünyaya gelen Tuna Orhan 54 yaşının içindedir. Mustafa Uğurlu ve Ahmet Uğurlu’nun öz dayısı olan Tuna Orhan yeğenlerini de Türk Sinemasına kazanmıştır. Almanya Devlet Tiyatrosunda çalışarak oyunculuk deneyimi kazanan Tuna Orhan Vizontele Tuuba filmi ile tiyatrodan dizilere geçmiş ve tanınmaya başlamıştır.  Özellikle 2014 den beri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Servet karakteri ile kariyerinin zirvesini gören Tuna Orhan son olarak 2019 da Veli Taştan karakteri ile Zengin ve Yoksul dizisinde yer almıştır.

Ekrem Zerrin’in ortağıdır. Zerrin’in dolandırıcılık ekibinde yer alır ve teknolojik işlerden iyi anlar.

tuna orhan baraj dizisi oyuncusu

Sait Genay –Orhan-

Sait Genay son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde hayat verdiği Osman Hopalı karakteri ile çok sevilmişti.  20 Mart 1953 İstanbul doğumlu olan Sait Genay 67 yaşındadır ve İstanbul Belediye Konservatuvarından mezun olmuş ve yıllarca Türk tiyatrosuna hizmet etmiştir.  Sait Genay daha önce de Trt 1 de yayınlanan Sakarya Fırat dizisinde de yer almıştır. Sait Genay’ın yer aldığı diğer dizi ise Aliye dizisi olmuştur.

Orhan Zerrin’in üst komşusudur; ancak Zerrin’in dolandırıcı olduğunu bilmektedir ve Nehir’in özünde kötü bir kız olmadığının farkındadır. Orhan her zaman iyiliği gösterir. Orhan Nehir’in bu işleri bırakmasını kalbinin sesini dinlemesini ister. 

sait genay Baraj dizisi Orhan

Serkan Karakurt

İstanbul film akademisi oyuncusu olan Barış Serkan Karakurt daha öce Sahin Tepesi dizisinde Barış karakteri ile yer almıştı; ilk oyunculuk deneyimini ise İsimsizler dizisi ile yaşamıştır.Barış Serkan Karakurt baraj dizisi oyuncu

Osman Ataseven

Osman Ataseven İstanbul Üniversitesi öğrencisidir. Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk dersleri almıştır. 1995 doğumlu Osman Ataseven isimli genç oyuncunun ilk dizisi Baraj dizisi olacaktır; oyuncu 25 yaşındadır.osman ataseven baraj dizisi

Mesut Yılmaz –İsmet

1988 yılında İzmir’de doğan Mesut Yılmaz Baraj dizisi kadrosuna İsmet karakteri ile girdi. 32 yaşında olan Mesut Yılmaz Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümü mezunudur. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile oyunculuğa başlayan Mesut Yılmaz son dönemde Şahane Damat ve Ver Elini Aşk gibi dizilerde de yer almıştır. Mesut Yılmaz’ın ünlü olması ise Kızıl Elma dizisinde hayat verdiği Ahmet Şeker karakteri ile olmuştur.  Mesut Yılmaz son olarak Aştroloji filmine oynadı.

İsmet Nehir ile internette tanışmış ve evlenme hayalleri kurmuştur; tam evlenecekken plan devreye girmiş İsmet uyku ilacı ile bayıtılmış ve takıları alıp Nehir kaçmıştır; İsmet’in uyku ilacına alerjisi olunca ölüm tehlikesi atlatmıştır. 

mesut Yılmaz Baraj dizisi ismet

İhsan İlhan –Yaşar-

İhsan İlhan son olarak Tv8’in sevilen dizisi Kızım da Jilet karakteri ile yer almıştı. Sevilen oyuncu İhsan İlhan 1971 Eskişehir doğumludur ve 49 yaşındadır.  Müjdat Gezen Sanat merkezinde oyunculuk dersleri alan İhsan İlhan genelde ara rollerde yer almaktadır. daha önce de Bu Sayılmaz dizisinde bir kahya olarak karşımıza çıkmıştı. İhsan İlhan Baraj dizisinde de Yaşar isimli kötü kalpli bir işçi olacak. 2019 da ise Mucize Doktora ise bir hasta eşi olarak konuk olmuştu.

Yaşar Kemal beyin adamıdır. Baraj inşaatından genel olarak sorumlu müdürdür.. 

hsan İlhan Baraj dizisi yaşar

Baraj Yeni Gelen Oyuncular

Nezaket Erden (Nermin)

Nezaket Erden 1990 Mersin doğumlu güzel oyuncudur. Tiyatrocu olarak tanınan Nezaket Erden ilk kez Baraj dizisi ile ekranlarda olacağı için çok heyecanlı.

Nermin Nazım’ın eski eşidir. nezaket erden baraj dizisi oyuncusu

Hira Su Yıldız (Baraj Dizisi Ayşe)

Hira Su Yıldız 2015 doğumlu 5 yaşında ki çocuk oyuncudur. Layla Şirin Ajansın oyuncusu olan Hira Su Yıldız İzmir doğumludur. Anasınıfı öğrencisi olan Hira Su Yıldız ilk kez Vurgun dizisi ile ekranlarda yer almıştır. Hira Su Yıldız son olarak Afilli Aşk dizisinde Buse karakteri ile yer almış ve çok sevilmiştir.

Baraj dizisinde Ayşe Nazım’ın Nermin’den olma kızıdır. 5 yaşında olan Ayşe güzeller güzeli ve akıllı bir kızdır.Hira Su Yildiz

Feri Baycu Güler – Canan 

Son olarak Bay Yanlış dizisinde Nevin Yılmaz karakteri ile yer alan  Feri Baycu Güler ilk olarak Erkenci Kuş dizisinde hayat verdiği Kuaför Melahat karakteri ile sevilmiştir. Feri Baycu Güler 1978 İstanbul doğumludur ve 42 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Feri Baycu Güler Kayhan Güler ile evlidir. Tiyatrocu olan Feri Baycu Güler ilk olarak Çifte Saadet Hayati ve Diğerleri ve Altınsoylar gibi dizilerde yer alsa da tutunamamıştır.

Canan Kemal beyin eşidir. Canan Fulya’nın da annesidir 

feri baycu guler baraj dizisi oyuncusu

Baraj Dizisi Oyuncuları

 • Burak Yörük (Tarık)
 • Biran Damla Yılmaz (Nehir)
 • Feyyaz Duman (Nazım)
 • Nebahat Çehre
 • Sumru Yavrucuk (Zerrin)
 • Tuna Orhan (Ekrem)
 • Sait Genay (Orhan)
 • Mesut Yılmaz (İsmet)
 • İhsan İlhan (Yaşar)
 • İman Casablanca (Ümran)
 • Batuhan Yüzgüleç (İbrahim)
 • Şamil Kafkas (Halil)
 • Rana Cabbar (Kemal)
 • Serkan Karakurt
 • Osman Ataseven

Baraj Dizisinde Yer Almayacak Oyuncular

Nebahat Çehre

Nebahat Çehre 15 Mart 1944 de Malatya’da doğmuş Türkiye’nin en çok tanona dizi ve tiyatro oyuncularından biridir. Modellik ve şarkıcılık kariyeri de olan Nebahat Çehre önce Yılmaz Güney ile sonra da Yavuz Demir ile evlilik geçirmiştir. Şuanda ise bekardır. 15 yaşında Türkiye güzeli seçilen Nebahat Çehre Yılmaz Güney ile yaptığı evlilik sonrası sanat camiasına hızlı bir giriş yapmıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs karakteri ile dünyada tanınan bir yıldız olan Nebahat Çehre son dönemde Muhteşem Yüzyıl, Kara Para Aşk ve Yuvamda ki Düşman gibi dizilerde yer almıştır. Nebahat Çehre sayısız sinema filminde oynamış yer alacağı diziye büyük katkı sağlayacak bir üstattır. nebahat çehre Baraj Dizisi

Kaan Urgancıoğlu

1981 izmir doğumu yakışıklı oyuncu Kaan Urgancıoğlu 37 yaşındadır. Sinema ve dizi oyuncusu olan Kaan Urgancıoğluliseyi ise Amerikan Koleji’nde tamamladı. Son olarak Filinta ve Kara Sevda dizileri ile ekranlarımızda yer alan başarılı oyuncu Kaan Urgancıoğlu özellikle Kara Sevda dizisinde canlandırdığı Emir Kozcuoğlu karakteri ile çok sevildi ve dünya da tanınan bir isim oldu.Kaan Urgancıoğlu baraj dizisi

Burcu Biricik

Burcu Biricik 1989 yılında Antalya’da dğmuştur ve 29 yaşındadır. 2016 yılında Emre Yetkin ile evlenmiştir ve mutlu bir evliliği vardır. Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunudur ama oyunculuk dersleri de almıştır Ulan İstanbul dizisi ile tanınan Burcu Binicik daha önce Beni Böyle Sev ve Şeref Meselesi dizisinde Kübra karakteri ile de dikkat çekmeyi başarmış ve oyunculuk kalitesi ile başrol olabileceğini ispatlamıştır. Son olarak Şeref Meselesi ve Hayat Şarkısı dizilerinde rol almıştır. burcu biricik Baraj dizisi

Engin Akyürek

Engin Akyürek 12 Ekim 1981 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya mezunudur. Engin Akyürek Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programında kendini göstermiştirEngin Akyürek. Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakteri ile tüm yapımcıların beğenisi kazanmıştır. Sonra ki yıllarda Atv’de yayınlanan Karayılan adlı tv dizisinde Nizipli rolüyle yer aldı. 2010 da Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Kerim karakterine hayat verdi ve Engin Akyürek dünyaya açıldı. Son olarak Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolünü paylaştığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer karakteri ile ülkenin en önemli jönlerinden biri haline gelmiştir. engin akyürek baraj dizisi

Baraj Dizisi başrolleri

Bize gelen bilgilere göre Baraj dizisi için son teklif Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül Doğulu çiftine gitti. Bakalım bu ikili aynı dizi de oynama teklifine ne cevap verecek. Diğer taraftan Serdar Gözekli yönetmen Baraj dizisinin  yönetmen koltuğu için imzayı attı. 

Güncelleme: Baraj dizisi için Kaan Urgancıoğlu Nazım karakterini kabul etmedi; Kaan Urgancıoğlu’nun yerine yeni bir erkek başrol oyuncusu aranmaya başladı. Kanal D ise gelen bilgilere göre Baraj dizisinin yayın haklarını almayı kabul etti. 

Türkan Şoray’ın yapımcı kızı Yağmur Ünal ise çok önemli iki isme ise başrol teklifi için senaryo gönderdi bile. Son olarak 8.Gün dizisi ile ekranlara çıkan ancak büyük hayal kırılığı yaşayan başarılı oyuncu Burcu Biricik’e, erkek başrol teklifi ise son olarak Kara Sevda dizisinde rol alan sonrasında ise uzun süredir yüzünü dinlendiren Kaan Urgancıoğlu’na gitti. Eğer iki isim de gelen teklifleri kabul ederse 2018 2019 yeni sezonunda Burcu Biricik ve  Kaan Urgancıoğlu’nu partner olarak görebiliriz.

Baraj dizisini baş rollerinde ise Nazım karakteri ile Burak Yörük ve Aysel karakteri ile Biran Damla Yılmaz yer alacak.

Gelen bilgilere göre Baraj filmi hikayesine ve kararkter isimlerine Baraj dizisinde de sadık kalınacak ve izleyiciye nostalji de yaşatılacakmış. Baraj dizisinde Nazım da Aysel’in genelevde çalışan bir kadın olduğunu bilmez zira gönül postası aracılığıyla mektuplaşırlar. Nazım Aysel’in bir genelev kadını olduğunu duyunca onu herkesten gizler ve saklar zira çok utanır bu durumdan ama Aysel bir gün çıkar inşaata gelir. İnşaatta kiler ise Aysel’i tanır.

Nazım bir Baraj inşaatına çalışırken Facebook üzerinden yaptığı bir sohbette para ile ilişkiye giren bir genelev kadınına fark etmeden aşık olacak ama aşk söz dinlemeyecek.