Barbaros Dizisi Kurdoğlu Kimdir? İsmail Filiz Nereli Kaç Yaşında

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan ve şimdiden büyük yankı uyandıran Barbaros dizisine yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Başrollerinde dünyaca ünü Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe’nin yer aldığı diziye İsmail Filiz dahil oldu.

Yapımcılığını ES Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karacan’ın oturduğu diziye Kurdoğlu karakteri dahil oldu. Kurdoğlu’nu son olarak Adanış Kutsal Kavga filminde İhsan Haşimoğlu olarak rol alan İsmail Filiz oynayacak.

Barbaros Dizisi Kurdoğlu Kimdir?

Kurdoğlu bilinenin aksine Barbaros’un leventlerinden birisi değildir. Tam adıyla Kurdoğlu Müslihiddin Reis Barbaros’dan önceki 10 yılda Osmanlı donanmasını cekip çevreleyen büyük bir denizcidir. Papayı kaçırmak için büyük bir donanma ve emri altında yüzlerce levent toplar. Ancak leventlere kıyamadığı için son anda vazgeçer. Yavuz ve Kanuni dönemlerinde denizlerde büyük işler başaran Kurdoğlu, Rodos’u da fetheden komutan olarak bilinir.

İsmail Filiz Kimdir?

Barbaros Dizisinde Kurdoğlu’nu oynayacak olan İsmail Filiz 23 Mayıs 1980 Çankırı doğumludur. 41 yaşında olan oyuncu Kenan İmirzalioğlu’na benzerliği ile bilinmektedir. Ankara Başkent Üniversitesinde eğitimini tamamlayan İsmail Filiz’in ilk oyunculuk deneyimi Kenan İmirzalioğlu’nun oynadığı Ezel dizisinde olmuştur. Bu dizide Ezel’in ameliyat olmadan önceki halini oynamıştır. İsmail Filiz 2006 yılında Evren Filiz ile evlendi. Ancak eşi bir röportajında kendisine çakma Ezel diyerek dalga geçince 2011 yılında eşinden ayrıldı. Ayrıldığı eşi 2 sene sonra lösemiden dolayı öldü.ismail

2011 yılında Engin Alan Düzyatan ile Anadolu Kartalları filminde Üsteğmen Tunç Sözeri karakterini oynadı. 2014 yılında Paşa Gönlüm, 2017 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol aldı. 2017 yılında Nurana Bagiyeva ile 2. evliliğini gerçekleştirdi. ismail1 1