Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Meryem Kimdir? Cemre Gümeli

ES Film imzalı dev prodüksiyon Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisine yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener ve Yetkin Dikinciler’in başrollerde oynadığı dizide Ulaş Tuna Astepe’nin oynayacağı Hızır Reis’e partner arayışları sürerken sonunda mutlu sona ulaşıldı ve Cemre Gümeli ile anlaşmaya varıldı.

Senaryosunu Serdar Özönalan ve Hasan Erimez yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Berat Özdoğan oturuyor. Öte yandan kadroya yeni dahil olan Cemre Gümeli Hızır’ın eşi Meryem’i oynayacak. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı perşembe akşamları TRT 1 ekranlarında.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Meryem Kimdir?

Aslen İtalyan bir ailenin kızı olan Meryem’in önceki adı Maria’dır. Küçük yaşta ailesi öldürülen ve abisi ile birlikte esir olan Meryem, esir tüccarlarının elinde farklı kişilere satılmıştır. O günden sonra abisinden bir daha haber alamayan Meryem müslüman olduktan sonra Maria ismini Meryem olarak değiştirmiştir. Bu zamana kadar yaptığı işlerden dolayı aşka fırsat bulamayan Meryem Hızır ile tanıştıktan sonra kendini zorlu bir aşk yolculuğunun içinde bulacaktır.

cemre

Cemre Gümeli Kimdir?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Meryem karakterini oynayacak olan Cemre Gümeli 24 Eylül 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini Terakki Vakfı Okularında tamamlayan güzel oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat Yönetimi ve İletişim Sistemleri Bölümünü birlikte tamamladı. Lise yıllarında tiyatro eğitiminin yanı sıra müzikal tiyatro ve clown eğitimleri de aldı. 2014 yılında Newyork’a giden oyuncu burada da boş durmayarak Meisner Tekniği üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Tatlı İntikam, Servet ve Elimi Bırakma dizilerinde rol aldı. Aynı zamanda tiyatro eserlerinde de oynayan Gümeli bale eğitimi almıştır.cem

Cemre Gümeli Kaç Yaşında Nereli Hangi Dizilerde Oynadı?

28 yaşındaki oyuncu İstanbul doğumludur. Bu güne kadar sırasıyla Tatlı İntikam, Servet ve Elimi Bırakma dizilerinde rol almıştır.