Adım Farah Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Adım Farah oyuncu kadrosu belli oldu. Adım Farah oyuncuları arasında Demet Özdemir, Engin Akyürek, Mustafa Avkıran, Ali Sürmeli ve Fırat Tanış yer alacak. The Cleaning Lady isimli hala devam eden Amerikan uyarlamasından ekranlara gelecek olan Adım Farah dizisi Fox Tv ekranlarında 1 Mart Çarşamba akşamı yayın hayatına başlayacak. Adım Farah dizisinin ismi konusunda ise O3 Medya ile Fox Tv hala anlaşamadı.

Adım Farah Dizisi Konusu: Şubat 2023 de ekranlarda olması beklenen Adım Farah  dizisi bir doktor dizisi olacak. Doktor Farah’ın oğlu amansız bir hastalığa yakalanır. Tedavisi için ise çok ciddi bir para lazımdır. Doktor Farah oğlunu tedavi ettirmek için mafyanın temizlikçisi olmak zorunda kalır. Adım Farah  dizisinin yapımcısı O3 Medya olurken dizinin yönetmenliği ise Recai Karagöz üstlenecek.

Adım Farah Oyuncuları

Demet Özdemir (Farah Erşadi)

Aslı Enver’in hamileliği nedeniyle Adım Farah Oyuncu kadrosundan ayrılması sonrası Adım Farah Oyuncu kadrosuna güzel oyuncu Demet Özdemir dahil olacak. Son olarak Doğduğun Ev Kaderindir, Erkenci Kuş ve Dünyayla Aramda dizilerinde yer alan Demet Özdemir 26 Şubat 1992 Kocaeli doğumludur ve 30 yaşındadır. Aslen dansçı olan Demet Özdemir Kurt Seyit ve Şura, Çilek Kokusu, Erkenci Kuş ve No:309 gibi dizilerde başrolde yer alarak Türkiye’nin en ünlü kadın başrol oyuncuları arasında yer almıştır. Demet Özdemir 1,70 boyunda ve 56 kilo ağırlığında olan Demet Özdemir Oğuzhan Koç ile sevgilidir.

Farah İran’da doğan güzel ve akıllı bir kadındır. İran’da tıp eğitimi alan ancak bir gün bile hayali olan cerrahlığa erişemeyen Farah İran’da yaşadığı bir olay sonrası kaçıp Türkiye’ye gelir ama Türkiye’de denkliği olmadığı için doktorluk yapamaz. Türkiye de temizlikçi olarak çalışan Farah’ın Kerimşah adında hasta ve zeki bir oğlu vardır. Kerimşah da bağışıklık sistemi yetmezliği vardır.  Farah mafya babası Ali Galip Akıncı’nın oğlu Kaan Akıncı’nın bir gizli polisi şehit etmesine şahit olur ve hayatını tamamen değişir. 

Rustin Paknahad (Kerimşah)

Adım Farah dizisinin çocuk başrol oyuncusu Rustin Paknahad oldu. Farsça ve Türkçe konuşabilen çocuk oyuncu Rustin Paknahad Adım Farah dizisinde Farah’ın oğlu olarak yer alacak. Rustin Paknahad 4 yaşındadır ve aslen İranlıdır. 2018 doğumlu olan Rustin Paknahad daha önce herhangi bir dizi de yer almamış bizzat Adım Farah dizisi için özel olarak seçilmiştir.

Adım Farah dizisinde Kerimşah Farah’ın biricik oğludur. Daha 6 yaşında olan Kerimşah ağır şekilde bağışıklık yetmezliği hastası bir çocuktur. Amerika Birleşik Devletleri’nde keşfedilen yeni bir gen değiştirme yöntemi ile 10 balon çocuk hastası tedavi edilmiştir. Farah bu tedavinin oğlunun yaşaması için büyük bir umut olduğunu bilmektedir; ancak bu tedaviyi karşılayacak bir maddi imkana sahip değildir. Kerimşah anlayışlı ve güler yüzlü bir çocuktur. 

Rustin Paknahad adım farah dizisinde Kerimşah karakteri ile yer alacak

Feyyaz Duman (Behram)

Feyyaz Duman Adım Farah oyuncu kadrosuna Behram karakteri ile dahil olacak. Son olarak Modern Doğu Masalları dizisinde yer alan son dönemde ise Kadın ve Baraj gibi dizilerde yer alan Feyyaz Duman 1982 Mardin doğumludur ve 41 yaşındadır.  İstanbul Teknik Üniversitesinde Halk Dansları eğitimi alan Feyyaz Duman Amerika da oyunculuk dersleri almıştır. Feyyaz Duman 71 kg ağırlığın ve 1.75 cm boyundadır.

Behram Kerimşah’ın babasıdır. Farah’ın da ilk eşidir. 

feyyaz duman adım farah oyuncu kadrosuna behram karakteri ile dahil olacak

Engin Akyürek (Tahir Lekesiz)

Engin Akyürek  Demet Özdemir ile Adım Farah dizisinin başrol Oyuncusu olacak. Son olarak DisneyPlus’ın Kaçış dizisinde yer alan Engin Akyürek 12 Ekim 1981 Ankara doğumludur.  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesi tiyatro bölümü mezunu olan Engin Akyürek Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışması ile tanındıktan sonra Yabancı Damat ve Fatmagül’ün Suçu Ne? gibi dizilerde ilk başrol deneyimini yaşamıştır. Engün Akyürek son dönemde Kara Para Aşk ve Seferin Kızı dizileri ile Türkiye’nin en yüksek ücretli erkek başrol oyuncularından biri olmuştur. Engin Akyürek 187 cm boyunda ve 81 kg ağırlığındadır.

Tahir anne ve babasını kaybettikten sonra dayısı ile yaşamaya başlamıştır; ancak dayısının yanında çok ağır işkence gören Tahir dayısının ölümüne sebep olmuştur. Daha sonra Ali Galip ve Vera’nın yanında hayatına devam eden Tahir güçlü bir mafya babası olan Ali Galip ne isterse sorgusuz sualsiz yerine getirir. Tahir’in hayatı da Ali Galip Akıncı’nın şımarık oğlu Kaan’ın bir polisi şehit etmesi bu olaya da temizlikçi kız Farah’ın şahit olması ile değişir. Tahir’in düzgün bir hayat seçme şansı hiç olmamıştır. Farah ile karşılaştıktan sonra düzgün bir hayat yaşama şansı olduğunu fark edecektir. 

Engin Akyürek benim adım farah dizisinde tahir karakteri ile yer almaktadır. başrol oyuncusu olarak yer alacaktır.

Fırat Tanış (Başkomiser Mehmet Koşaner)

Aziz dizisinin final yapmasından sonra Zeytin Ağacı isimli Netflix dizisinde Zaman karakteri ile başarı ile yer alan ve oyunculuk yetenekleri ile dünya gündeminde eyer alan Fırat Tanış 5 Mayıs 1975 İstanbul doğumludur ve 47 yaşının içindedir. Fırat Tanış Geniş Aile dizisi ile tanınmış daha sonra İstanbullu Gelin, Arıza ve Aziz dizilerinde başarı ile yer almıştır. Kübra Tanış ile evli olan Fırat Tanış  1.75 metre boyunda, 62 kilo ağırlığındadır.

Daha çocukken anne ve babasını kaybeden Mehmet’i polis memuru Orhan evlatlık olarak almış ve layığı ile büyütmüştür. Çocukluktan beri polis olmak isteyen Mehmet hayallerine kavuşmuş ve başarılı bir başkomiser olmuştur. Çalışkan bir polis olan Mehmet çok da geçimsiz bir amirdir. İnatçı bir kişiliği olan Mehmet aldığı her dosyaya hakkını teslim eder. Evlatlık verildiği için akrabalarına çok kızgın olan Mehmet aslen doğulu bir aileden gelse de doğulu olmaktan nefret eder. Mehmet’in mahalleden arkadaşı Alper gizli polis olarak Ali Galip Akıncı’nın örgütüne girer; ancak Alper şehit olunca Mehmet mafyanın içine güvenliksiz olarak Alper’i gönderdiği için kendisini suçlu hisseder ve Alper’in katili olarak düşündüğü Tahir’in peşine düşer. 

Fırat Tanış da fox tv de yayınlanacak benim adım Farah oyuncusu olacak

Ali Sürmeli (Orhan Koşaner)

1959 doğumlu olan Ali Sürmeli 63 yaşının içindedir. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitiren Ali Sürmeli Deli Yürek dizisi ile tanınmıştır. Ali Sürmeli daha sonra da Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile ününe ün katmıştır.

Orhan Gönül babasıdır. Mehmet’i de evlatlık olarak almış kızı Gönül’den hiç ayırmamıştır. Orhan emekli ilçe emniyet müdürüdür. Perihan ile mutlu bir evlilikleri olan Orhan’ın Mehmet ve Gönül adında iki evladı vardır. Orhan düzgün bir adam olsa da eşi Perihan ne yazık ki duygusuz çıkarcı kadının tekidir. 

ali sürmeli Benim Adım Farah oyuncusu olacak ve dizi de bir mafya babasına hayat verecek

Lale Başar (Perihan)

Lale Başar 27 Ocak 1964 Ordu doğumludur ve 59 yaşının içindedir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Lale Başar Ankara ve Bursa Devlet tiyatrolarında görev almıştır. Lale Başar 161cm boyunda ve 66kg ağırlığındadır. Tecrübeli oyuncu Lale Başar Aykut Enişte, Sihirli Annem, Yeni Gelin, Sihirli Annem gibi yapımlarda rol almıştır.

Lale Orhan’ın biricik eşi Gönül ve Mehmet’in de annesidir. Kuaför olan Lale mahallenin tüm dedikodusunu bilir çünkü kuaför salonu mahallenin dedikoducularının toplanma merkezidir. Genel olarak göçmenleri sevmese de Farah’a karşı ayrı bir gıcıklığı vardır. Farah’ın başlarına bela açacağını düşünen Lale genel olarak mutsuz ve öfkeli bir kadındır. Perihan çıkarına bakar; duygusuzdur.
blank

Derya Pınar Ak (Gönül)

Adım Farah oyuncuları arasında yer alan Derya Pınar Ak 7 Ağustos 2003 doğumludur. 162cm boyunda ve 46kg olan güzel oyuncu Kar ve Ayı filmi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. icon Talent menajerlik ofisi ile çalışan Derya Pınar Ak Hükümsüzler, Uzak Şehrin Masalı, Ah Canım Hayat gibi yapımlarda rol almıştır.

Gönül  Perihan ve Orhan’ın kızıdır. Farah’ın her durumda en büyük destekçisi olan Gönül neşeli ve güzel bir kızdır. Gönül Farah’ın yakın arkadaşı tek dayanağıdır. Farah işe gittiğinde eğer müsaitse Kerimşah’a Gönül göz kular olur. Kerimşah’ı da kardeşi gibi çok sevmektedir. Şimdilerde bir özel hastanede hasta ilişkileri departmanında çalışan Gönül telaşlı, sakar ve komik de bir kızdır. Gönül’ün en iyi yaptığı ve yapmaktan mutlu olduğu şey yardım etmektir. Benim Adım Farah Gönül Kerimşahın bakıcısı

Mustafa Avkıran (Ali Galip Akıncı)

Son olarak İçimizden Biri dizisinde yer alan Mustafa Avkıran özellikle Yeni Gelin dizisinde hayat verdiği Kalender Ağa karakteri ile sevilmiştir. Mustafa Avkıran 1963 Gaziantep doğumludur ve 60 yaşının içindedir. Mustafa Avkıran Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. İlk olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Mustafa Avkıran 90’lı yıllarda Kınalı Kar dizisi ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Azize ve Çukur Mustafa Avkıran’ın önemli dizilerindendir.

Vera’nın eşi Kaan’ın babası olan Ali Galip 60 yaşında İstanbul’un en güçlü mafya babasıdır. Aga olarak yer altında tanınan Ali Galip medya tarafından da zengin bir iş insanı olarak tanınmaktadır. Kaan Ali Galip’in şımartması ile kontrolsüz bir adam haline gelmiştir. Ali Galip’in acıması hiç yoktur tam bir suç makinesidir. Ali Galip yurt dışı gezisi dönüşü silahlı saldırıda çok ağır yaralanır. Şans eseri orada olan Farah ise Ali Galip’i acilde ameliyat ederek hayatını kurtarır. 

Mustafa Avkıran benim adım farah oyuncusu olacak daha önce de içimizden biri dizisinde yer almıştır.

Senan Kara (Vera)

Senan Kara  da Adım Farah oyuncu kadrosunda yer alacak. Son olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde hayat verdiği Nermin karakteri ile çok sevilen Senan Kara oyuncu Serhat Tutumluer’in eşidir.  Özellikle Kuzgun dizisinde hayat verdiği Kudret karakteri ile tanınmıştır.  9 Ağustos 1978 İzmir doğumludur ve 45 yaşındadır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

Vera Kaan’ın annesi Ali Galip’in de eşidir. Ali Galip’in tam tersi bir karakter olan Vera oldukça vicdanlı ve düzgün bir kadındır. Hem güzel olan Vera hem de çok bakımlıdır ancak kocası Ali Galip’in ne işle meşgul olduğunu da bilmekte ancak ne kadar emek verse de oğlu Kaan’ı babasının kirli işlerinden uzak tutamamıştır. 

blank

Oktay Çubuk (Kaan Akıncı)

Adım Farah oyuncuları arasında yer alan Oktay Çubuk 12 Mart 1996 İzmir doğumludur. 180 cm boyundaki yakışıklı oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Ve Televizyon Bölümüne birincilikle girmiş ve mezun olmuştur. Cüneyt Sayil Atolyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Cennetin Gözyaşları dizisiyle ekranlarla tanışan yakışıklı oyuncu Ah Nerede, Baba, Sol Yanım gibi dizilerde de rol almıştır.

Galip ve Vera’nın oğlu olan Kaan her girdiği ortamda saygı gören kadınların paylaşamadığı 20’li yaşların başında bir gençtir. Babasının gücünü kullanan Kaan şımarık bir genç gibi görünse de aslında tüm bunları babası Ali Galip’in dikkatini çekmek için yapmaktadır yoksa özünde annesi Vera gibi iyi kalpli bir adamdır. Kaan Tahir’in Alper’e çok güvendiğini görür; Alper’in yeni açılacak eğlence mekanının da başına getirildiğini öğrenen Kaan Alper’e sinir olur ve Kaan ile Alper tartışırken Kana Alper’i vurarak polis katili olur. 

blank

Mert Doğan (Bekir)

Son olarak Adı Sevgi dizisinde Volkan karakteri ile yer alan ve çok sevilen Mert Doğan Adım Farah oyuncusu olacak ve dizi de Bekir karakteri ile yer alacaktır. Mert Doğan 1995 İzmir doğumludur ve 28 yaşındadır. Daha önce Avlu ve Babil dizilerinde yer alan Mert Doğan Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

mert doğan benim adım farah dizisinde Bekir karakteri ile yer alacak adı sevgi dizisi ile sevilmiştir.

Alper Türedi (Hamza)

Adım Farah Oyuncuları arasına dahil olan Alper Türedi 21 Aralık 1971 doğumludur. Üniversite eğitiminin ardından oyunculuk yapmak için Mustafa Kemal Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Arka Sokaklar, Son Çıkış, Sevda Kuşun Kanadında, Muhteşem Yüzyıl gibi seçkin yapımlarda rol alan Alper Türedi Pınar Türedi ile evlidir.

Adım Farah dizisinde Alper Türedi Hamza karakteri ile ekranlar karşısına gelecek. Hamza, Emniyet müdürüdür. Başkomiser Mehmet’le sık sık aynı ekipte yer alacaklar.Adım Farah Başkomiser Hamza

Fikret Urucu

Adım Farah Oyuncuları arasında yer alan Fikret Urucu 1 Ocak 1964 Adana doğumludur. Çocukluk yaşlarından itibaren tiyatroyla ilgisi ile bilinen karizmatik oyuncu henüz lise yıllarında tiyatrolarda rol almaya başladı. Başarılı oyuncu Fikret Urucu daha önce Yüz Yüze adlı dizide rol almıştır.blank

Kemal Burak Alper (Polis Memuru)

Adım Farah Oyuncuları arasında yer alan Kemal Burak Alper 19 Nisan 1988 Antalya doğumludur. Adana Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuğun yanı sıra tiyatro yönetmeni yardımcılığı yapmaktadır. Başarılı oyuncu Kemal Burak Alper daha önce Kalp Yarası, Arıza, Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi gibi yapımlarda rol almıştır.

Başkomiser Mehmet ile birlikte çalışan Başkomiser Mehmet’in ekibinde başarılı bir polis memuru. 

blank

Özge Arslan

Oyunculuğun yanı sıra müzik kişiliği ile ön plana çıkan Özge Arslan 1987 yılında Giresun’da dünyaya gelmiştir. 2010 Yılında Devlet Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi alan güzel sanatçı Erzurum ve Van tiyatrolarında uzun süre görev almıştır. Son olarak Adım Farah Oyuncuları arasında yer alacak Özge Arslan’ın Fark Et, Süre Dolmadan gibi şarkıları vardır.blank

Barış Serkan Karakurt

Yakışıklı oyuncu Burak Serkan Karakurt 1993 İstanbul doğumludur. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 189cm boyunda ve 77kg ağırlığında olan yakışıklı oyuncu üniversite eğitiminin ardından İstanbul Film Akademisinden oyunculuk eğitimi almıştır. Yakışıklı oyuncu daha önce Baraj, İsimsizler, Şahin Tepesi gibi yapımlarda rol almıştır.Adım Farah Oyuncuları Barış Serkan Karakurt

Olimpia Ahenk Dourmouchev

Adım Farah Oyuncuları arasına dahil olan güzel oyuncu Olimpia Ahenk Dourmouchev 1999 yılında İzmir’de doğmuştur. Mankenlik yapan güzel oyuncu 179cm boyunda ve 56kg’dır. 2017 yılında düzenlenen Miss& Mr Model yarışmasında finalist olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini Adım Farah dizisi ile yaşayacak güzel oyuncu Olimpia Ahenk Dourmouchev İcon Talent Menajerlik Ofisi ile çalışmaktadır.Adım Farah Oyuncuları Olimpia

Sevgi Burcu Türünz

Sevgi Burcu Türünz 24 Şubat 1988 İstanbul doğumludur. Çocukluk yaşlarından itibaren Tiyatroya olan ilgisi ile bilinen oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından Craft Oyunculuk Merkezinde oyunculuk eğitimi alan oyuncu 160cm boyunda ve 48kg’dır. Son olarak Adım Farah dizisinde rol alacak olan Burcu Türünz daha önce Merve Kült, Uysallar, Kalp Atışı gibi yapımlarda rol almıştır.Adım Farah Oyuncuları Sevgi Burcu

Ramazan Akcan (Haydar)

Son olarak Arıza ve Aziz dizilerinde yer alan Ramazan Akcan Adım Farah oyuncu kadrosunda ise bir mafyaya babasının yanında çalışan bir adama hayat verecek.

Tahir Lekesiz’in adamı.

Ramazan Akcan Adım Farah oyuncusu olacak. Dizi de Tahir lekesiz'in yakın çalışma arkadaşı olacak.

Sera Kutlubey

İsimsizler dizisinde canlandırdığı Seher karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Sera Kutlubey 1997 Ankara doğumludur. Günümüz itibari ile 26 yaşıının içinde olan oyuncu Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Daha önce Zalim İstanbul, İsimsizler, Hercai, İyilik gibi dizilerde rol almıştır.blank

Hatice Aslan

Daha önce Ya Çok Seversen, Lale Devri, Kuzgun, Cam Tavanlar, Zümrüdüanka gibi yapımlarda rol alan Hatice Aslan 20 Şubat 1962 Sivas doğumludur. Günümüz itibari ile 61 yaşının içinde olan oyuncu Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.Ya Çok seversen Hatice Aslan

Burak Tamdoğan

Daha önce Avrupa Yakası, Kuruluş Osman, Kazara Aşk, Çatı Katı Aşk gibi dizilerde rol alan Burak Tamdoğan 3 Mart 1971 Ankara doğumludur. 2023 yılı itibari ile 52 yaşının içinde olan oyuncu Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 185cm boyunda ve 82kg’dır.blank