Benim Adım Melek Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak

Benim Adım Melek dizisi ile ilgili kulislerde final söylentileri dolaşıyor. Trt 1 yönetimi bu sezon Teşkilat ve Masumlar Apartmanı, Gönül Dağı ve Bir Zamanlar Kıbrıs, Uyanış Büyük Selçuklu gibi  bir çok başarılı diziye imza atınca Benim Adım Melek  dizisine gün kalmadı. Benim Adım Melek  dizisi yerine yönetim yeni sezonda gün birincisi olabilecek yeni bir dizi satın almak istiyor. Bu nedenle de Benim Adım Melek dizisi ile yollar ayrılacak.

Benim Adım Melek Mayıs 2021’de Final Yapacak

Benim Adım Melek dizisinin 2 haziran 2021 de 66. bölümü ile de final yapacağı kesinleşti.

Benim Adim Melek Mayis 2021 final

Benim Adım Melek Nasıl Başladı? Benim Adım Melek Reytingleri Nasıl?

25 eylül 2019 çarşamba günü yayın hayatına başlayan Benim Adım Melek dizisi aldığı başarılı sonuçlar ile kanalını ve yapımcısını sevindirdi. Benim Adım Melek dizisi ilk bölümünde totalde aldığı 3.7 reyting ile kendisine 8. sırada yer bulmuş. Afili Aşk, Sen Anlat Karadeniz gibi dizilerin gerisinde kalmış ancak Kuzgun dizisi ile MasterChef Türkiye dizisini de geçmeyi başarmıştı. Benim Adım Melek dizisinin asıl başarısı lise ve üniversite mezunu izleyicilerin ölçüldüğü AB reyting grubunda olmuş ve dizi AB de 3.7 reyting ile 5. sırada yer aldı ve sadece Afili Aşk dizisinin gerisinde kalmıştı. Bu  başarılı sonuçların ardından dizilerine büyük ümit bağlayan yapımcı Üs Film Benim Adım Melek dizisinden istediğini aldı ve dizinin reytingleri her hafta daha da yükseldi.

Benim Adım Melek dizisi ikinci bölümünde %50 ye yakın reytinglerini arttırarak adeta bir rekora da imza attı ve bu başarısını kalıcı hale getirmeyi başardı. İşte Benim Adım Melek dizisi reytingleri

Benim Adım Melek tüm reytingleri

Benim Adım Melek dizisinin ilk bölümü çok sevilmiş olacak ki ikinci bölümden itibaren reytinglerinde çok büyük bir yükseliş yaşadı ve bu yükselişini 5 bölümdür korudu.

Benim Adım Melek Ne Zaman Final Yapacak?

Benim Adım Melek dizisi için Üs Yapım çok büyük masraflar etti. Gaziantep’te iki farklı konağın restorasyonu sadece Benim Adım Melek dizisi için geçrekleştirildi. Belki de Türk dizi tarihine geçecek inşaat maliyeti ile Benim Adım Melek dizisi oldukça maliyetli bir dizi. Benim Adım Melek dizisi sadece dizi başlamadan yapılan maliyetler ile değil çok geniş oyuncu kadrosu ile de aslında düşük reytingler ile devam ettirilmesi zor bir dizi. Eğer Benim Adım Melek dizisi Trt 1 dışında başka bir kanalda yayınlansaydı 5 reytingin altında kaldığı her bölümde final riski ile karşı karşıya kalırdı; ancak Trt 1 de Benim Adım Melek dizisi için herhangi bir final riski yok. Üs Yapım’da bunu bildiği için bu kadar masraf yaptı.

Benim Adım Melek dizisi aldığı 5 reyting ile sezonlarca devam edebilecek bir dizi. Benim Adım Melek dizisinin reyting sorunu yok tek sorun senaryo. Benim Adım Melek dizisinin senaryosu yazılaması- uzatılaması bile Benim Adım Melek dizisi en kötü ihtimal ile 33. bölümü ile haziran ayında final yapacaktır.

Benim Adım Melek Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Benim Adım Melek dizisinin en az 33 bölüm yayınlanacağı garanti edilmiş durumda. Yapımcı Üs Yapım ile Trt 1’in sözleşmesi çok uzun. Şuanda Benim Adım Melek dizisi kar eden bir dizi; ancak ilerleyen haftalarda reytingler 3’ün altına düşse bile  Trt 1 devlet destekli bir kanal olduğu için eğer Benim Adım Melek dizisinin kanala ettirdiği her zarar milletin cebinden çıkacak yine de dizi devam edecektir. Bu nedenle de çarşamba akşamı Benim Adım Melek dizisini izlemek devlete zarar ettirmemek için önemli

Fox Tv Kurşun dizisinin başlaması ile biraz da olsa Benim Adım Melek’in reytinglerini düşürür dedik ama hiç etkilemedi yeni dizi. Bu durumda çarşamba akşamları Atv’nin Sen Anlat Karadeniz, Trt 1’in Benim Adım Melek Kanal D’nin Afili Aşk, Tv8’in MasterChef ve Fox Tv’nin Kurşun dizisi yarışmış olacak. Bu yarışta 5 ve üzeri reytingde kalabilmek gerçekten zor ama Benim Adım Melek dizisinin böyle bir derdi zaten yok; bence daha da reytingler yükselecek.

Benim Adım Melek Dizisi Yeteri Kadar Dram Üretemedi

Benim Adım Melek dizisinin ilk bölümü özellikle gurbetçi ailelerin dikkatini çekti zira gurbette gerçekten en az Melek kadar aile trajedisi yaşayan kızlar ve evlatlarından ayrı düşen çok ebeveyn var. Benim Adım Melek dizisi genel olarak beğenildi ama ilk bölüm biraz uzun tutulduğu için izleyici sıkıldı.

Benim Adım Melek dizisi bir kadın dramı olarak tanıtılmış; an az Gülperi dizisi kadar sevileceği tahmin edilmişti. Benim Adım Melek dizisinin ilk bölümünde Alpay Melek ve çocuklarına hem psikolojik hemde fiziksel şiddet uyguladı ama bu çok yüzeysel ve hızlı olarak geçiştirildi. Bu hızlı geçiş ne yazık ki Melek’in dramını izleyiciye geçiremedi. Benim Adım Melek  dizisi Trt 1 de yayınlandığı için ağır bir dram zaten beklenmiyordu ama bu kadar da hafif geçmemeliydi.benim adım melek final

İzleyicinin en büyük eleştirisi ise Benim Adım Melek dizisinin senaryosuna oldu. Benim Adım Melek dizisi ilk bölüm senaryosu ciddi anlamda vasattı bir izleyici olarak beni ilk bölümün sonunda acaba ikinci bölümde ne olacak diye merak ettirmedi. İzleyici diziyi merak ederse diziye bağlanır. İlk bölüm itibari ile Benim Adım Melek dizisinin ne yazık ki bağlayıcılığı olduğunu söyleyemem.

Benim Adım Melek dizisinin ilk bölümünde en çok dikkat çeken sahneler Gaziantep sahneler oldu. İzleyici uzun zamandır iyi bir Güney Doğu dizisi izlememişti. Gülperi dizisine senaryo anlamında benzeyen Benim Adım Melek dizisi sürekli olarak Anptep’te çekileceği için çok şanslı zira Gülperi dizisi daha ikinci bölümden İstanbul’a taşınmıştı. Bu da dizinin izlenme oranlarını her hafta düşürmüştü. Bir dizi İstanbul dışında özellikle de Güneydoğu da çekiliyorsa diğer dizilerden biraz daha şanslı diyebiliriz.

Benim Adım Melek Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak (5 Yorum)

  1. Benim adym bir melek çok iyi dizi harika teşekürler bunuň gibi dizileri sewerim

  2. benim adım melek guzel bir diizi birazad geçmişten kalan ask tekrar baslarsa dahada guzel olacak ahalaki yozlaşmaya varmadan çukur gıbı çoçukların davaranış seklini kaba bir sekilde değiştırmeden seyredeceğimiz bir dizi olacak giibi

  3. Benim Adım Melek ağlama sahneleri salya sümük olsun aksiyon olursa çukur a yanaşşın intikam hırs acımasızlık zirve yapsın araya komikler de atın konularda Çukurova yı kopyalayın bayan oyuncular elbiseler de yasak elma gibi cürretkar olmalı(TRT ile ATV nin en büyük eksiği) ve en önemlisi “Rakip Kuzgun Final yapıyor”