Benim Tatlı Yalanım Neden Final Yapıyor? İşte O Gerçek

O3 Medyanın yapımcılığını üstlendiği Benim Tatlı Yalanım dizisi için kesin final kararı verildi. Başrollerini Furkan Palalı, Aslı Bekiroğlu, Cem Zeynel Kılıç, Aslı İnandık ve Lavinya Ünlüer’in paylaştığı Benim Tatlı Yalanım dizisi yayın hayatına 13 Haziran 2019  perşembe günü başlamıştı.

O3 Medya Star TV’ye yaz dizisi olarak satmıştı Benim Tatlı Yalanım  dizisini ve Star Tv dizinin ilk 13 bölümün yayın haklarını satın almıştı. Yani eğer Benim Tatlı Yalanım  dizisi tutmazsa eylül ayında yeni sezon başlamadan final yaparak ekranlara veda edecekti; ancak Benim Tatlı Yalanım dizisi iyi reytingler aldı ve daha 10. bölüm gelmeden Star TV yetkilileri Benim Tatlı Yalanım  dizisi için yeni sezon onayı verdi.

Benim Tatlı Yalanım Neden Final Yapıyor?

Böylelikle Benim Tatlı Yalanım  dizisi için Star Tv ve O3 Medya arasında 15 bölümlük yeni bir sözleşme yapıldı. Böylelikle eğer Benim Tatlı Yalanım  dizisi iyi performans gösteremezse yıl başında ekranlara veda edecekti. Sonuçta Benim Tatlı Yalanım dizisi özellikle kasım ve aralık aylarında yeni rakip dizilerinde başlamasıyla Benim Tatlı Yalanım dizisi kan kaybetmeye başladı. Benim Tatlı Yalanım dizisi ne yazık ki Star TV’den 2020 için vize alamadı. Benim Tatlı Yalanım Neden Final Yapıyor

Benim Tatlı Yalanım dizisi yapımcısı O3 Medya’nın da zaten aklına gelmişti başına gelen; özellikle Kuzey Yıldızı Aşk dizisinin durdurulamaz yükselişi her hafta Benim Tatlı Yalanım dizisinin de düşüşü oldu. Diğer taraftan izleyici Benim Tatlı Yalanım dizisinde ki heyecanın bittiğini gördü. Artık bir çok gerçek ortaya çıktı. Hal böyle olunca izleyici de yeni heyecanlar için başka dizilere kaçtı.

Aslında Benim Tatlı Yalanım  dizisi 13 bölümlük bir diziydi 13 bölüm olarak yayınlansaydı bu kadar uzatılmaz ve etkileyici bir hikaye olurdu belki yapımcı 15 bölüm fazla para aldı ama bence dizisinin değeri düştü. Daha kısa ve sonu belli olan diziler üretmemiz lazım; ne zaman reytingler düşerse o zamana kadar uzatılacak diziler değil.

Zaten Benim Tatlı Yalanım  dizisi yapımcısı O3 Medya Benim Tatlı Yalanım dizisini dijitalde devam ettirmeyi planlamıştır zaten bu tür bir yapım ama hikayenin bir heyecanı kalmadı kimi hangi merakla internete çekecek bu dizi.

Benim Tatlı Yalanım’da Senaryo En Büyük Sorundu

Benim Tatlı Yalanım dizisi yaz dizisine uygun bir senaryoya sahipti; cıvıl cıvıl neşeli bir diziydi. En kötüsü de dar bir hikayesi vardır; senarist yeni karakterler ile diziyi dallandıramadı. Sadece beklenen karakter Aylin geldi ve hikaye ancak bu kadar açılabildi. Bu kadar dar bir çerçevede de izleyici artık sıkıldı aynı şeyleri izlemekten.

Aslında Benim Tatlı Yalanım  dizisinin son haftada ki reytinglerine bakıldığında hem sıralamada yükseliş olduğunu hemde reytinglerin arttığını gözlemleyebilirsiniz. İşte aslında Benim Tatlı Yalanım dizisinin final yapmasında ki en önemli neden reytingler değil; reytinglerin de etkisi var ama asıl sorun uzatılamayan ve tıkanan senaryo. İşte o izlenme sonuçlarıBenim Tatlı Yalanım reytingleri

Benim Tatlı Yalanım 28. Bölüm Final Fragmanı

Benim Tatlı Yalanım final fragmanı 21 aralıkta yayınlanacak.