Yemin 143. Bölüm 144. Bölüm 145. Bölüm Özeti 18 Aralık 19 Aralık 20 Aralık

Yemin 145. Bölüm Özeti

Sonunda söz kesmek için Tarhun ailesi Hatice annenin evine gelir. Reyhan o kadar güzel olmuştur ki hem Emir’i hemde Cavidan haricinde ki herkesi büyüler. Emir ise çok heyecanlıdır. Emir ve Reyhan için en özel gecelerden biridir. Emir için tuzlu kahve hazırlayan gelinin arkadaşları Reyhan ve Cavidan’ı bir kez daha karşı karşıya getirir; çünkü tuzlu kahveyi Emir değil hak eden Cavidan içer. Cavidan çok özel bir evlilik sözleşmesi hazırlatmıştır.

Dışarıdan bir evlilik sözleşmesi gibi görünen bu sözleşmenin içine Cavidan kendisi ile de ilgili bir madde koydurmuştur. Eğer Emir bu sözleşmeye imza atarsa tüm mal varlığı ve şirket yetkileri Cavidan Tarhun’a geçecektir. Cavidan artık tüm gemileri yakmış oğlu Emir’i bile silmiştir.

Cavidan gururlu olan Reyhan’ın bu sözleşmeye imza atacağından ve maddelere bakmayacağından emindir; ancak Emir bu tür imzalarda çok dikkatlidir. Cavidan Emir’in de bu sözleşmeyi Reyhan’a olan aşkı nedeniyle okumayacağını düşünmektedir. Normal bir zamanda olsa Emir bu sözleşmeyi imzalamaz ancak Cavidan öyle bir zamanda sözleşme meselesini çıkarır ki herkes şok olur. Kız isteme anı başlamadan heyecan doruktayken Cavidan sözleşme imzalanmadan bu evliliğe izin vermem der. Reyhan hemen kendisi için malın mülkün sorun olmadığını söyler. Emir ise annesinin bu sözleşme meselesini ortaya çıkarmasının hesabını soracaktır. Peki emir bu sözleşmeye imza atacak ve beş parasız kalacak mıdır?Yemin 145. Bölüm resimleri

Diğer taraftan Hikmet Tarhun’un bir arkadaşı Suna ile karşılaşır ve babasının başına gelenlerden habersiz olan Suna’ya baban için çok üzüldüm der. Suna ise babasının başına büyük bir iş geldiğini düşünür ve bir an önce eve gitmek ister. Suna kendisini eve götürmesi için Taci’yi arar. Suna ve Taci aşkı artık konakta da devam edecektir.

Narin ise sonunda cesaretini toplar ve Yonca’nın karşısına çıkar ve senin peşinde olduğun adam evli hatta o benim kocam der. Kemal ise bu konuşmayı duyar ve Narin’in kendisini ve evliliğini sahiplenmesinden memnun olur. Kemal artık Emin’dir Narin de kendisini sevmektedir.

Yemin 145. Bölüm Fragmanı

Yemin 144. Bölüm Özeti

Süt anne Emir’e bir ders vermek ister ve Reyhan’a görücü çağırır. Reyhan başta süt annenin planını anlamaz ama süt anne Emir’e ders vermek ister ve elini çabuk tutmasını ister; zira Reyhan bekar bir kızdır; ne yüzüğü vardır ne de sözü.

Emir ise zaten yanındayken bile Reyhan’ı özlemektedir ve onsuz bir dakika bile durmak istemez; ama ilk evliliklerinde yapamadıkları her şeyi de tam olarak yapmak ister bunun içinde zaman lazımdır ama dayanacak durumu kalmamıştır Reyhan’sızlık başına vurmuştur. Bir de üstüne görücü gelince damada saldırmamak için kendini zor tutar. Artık sıra Emir’dedir. Emir de çiçeğini çikolatasını alacak ve Cavidan ile Hatice annenin yanına gelirler ama kız evi naz evidir. Hatice annenin bazı şartları vardır.Yemin 144. Bölüm resimleri

Diğer taraftan Narin artık Yonca’nın görgüsüz aşkına dayanamaz ve bu konuyu Kemal ile konuşmaya karar verir. Kemal duydukları karşısında başta şok olsa da Narin’in kendisini kıskanması hoşuna gider. Narin Kemal yanlış anlamasın diye sonuçta seni hayatın biz gerçekten evli değiliz bu görgüsüz aşka karşılık vermek veya vermemek senin kararın der.

Yonca ise Narin’in den kurtulmak için yaptığı planı daha da genişletir. Yonca Kemal’in Narin’e ne kadar aşık olduğunun farkındadır bu nedenle önce Kemal’in kalbinden Narin’in aşkını silip atmak ister. Bakalım Kemal Narin’i gerçekten tanımış mı yoksa hala tanıyamamış mı Yonca’nın planı ile ortaya çıkacaktır. Yonca’nın planı Kemal’in sınavı olacaktır.

Yemin 144. Bölüm Fragmanı

Yemin 143. Bölüm Özeti

Hatice anne kızını istemeye gelecek Tarhun ailesinden her şeyin eksiksiz olmasını ister aksi taktirde kızını kimselere vermeyecektir. Hatice anenin kızı olduğunu duyan komşularda Reyhan’ın güzelliği gürünce Reyhan’a bayılırlar ve onu istemeye bile gelirler.

Diğer taraftan Emir de nişanlısından ayrı kalmak istemez ve gece gündüz onu görmek ister; ancak Reyhan dini nikah olmadan çok samimi olmak istemez hemde süt anneden utanır ve ayıp olacağını düşünür ancak Emir’in ayıp mayıp düşünecek hali kalmamıştır; Reyhan’sız kaldığı her bir saniye onun için ölümdür.

Emir çok güzel bir hediye alır Reyhan’a. Reyhan bu hediye ile utanır ve o da Emir’e bir hediye alır; ancak Reyhan’ın Emir’e hediye aldığını gören Cavidan buna dayanamaz ve Reyhan’ın hediyesini yere atarak çiğner. Reyhan ise hediyeyi vermek için geldiğinde hediyenin çok kötü durumda olduğun görür ve hala Cavidan’ın kendisini ile uğraştığını anlar. Reyhan sustukça Cavidan kötülüklerine devam etmektedir.Yemin 144. bölüm resimleri

Yemin 18 Aralık Özeti Devam Ediyor

Hastahanede Cemre’yi öldürmeye çalışan Cavidan başarılı olabilecek mi?

Emir sütannesinin evine gelen Reyhan’ın penceresinden ayrılmıyor Reyhan’sa sütanneye Emir için arsız kedi der; ama yine de Emir pencereden bir öpücük almadan gitmez. Cavidan’a düğün için kıyafet mi bakıyorsun sen diyen Oya Cavidan’ı korkutur. Cavidan’a çiçeksiz çikolatasız olmaz Reyhan kızımın her şeyi tam olacak diyen sütanne Cavidan’ı kızdırır. Cavidan bir an önce bu durumu düzeltmek zorundadır çünkü Reyhan onun için açık bir tehdittir.

Evime hırsız girdi yalanıyla Kemal’in evine yerleşen Yonca’dan Kemal’i kıskanan Narin Yonca’nın Kemal’e bakışlılarından rahatsız olur. Narin Yonca’ya daha fazla tahammül edemeyecektir. Reyhan’ı beğenen komşu Emir’in yanında Reyhan’ı istemeye geliyor Emir’se bu durum karşısında ne kadar sabırlı ola bilecek mi? Kız isteme nasıl sonuçlanacak?

Yemin 143. Bölüm Fragmanı

Emir artık Reyhan olmadan bir dakika bile yaşamak istememektedir. Bu nedenle de bir an önce hem dini nikahını hemde resmi nikahını yaptırmak ister; ancak kız evi naz evidir önce kız isteme olacaktır. Emir ve Reyhan bu işleri aceleye getirmek istemez. Daha önce ki düğünlerinden bir tad alamayan iki aşık bu sefer her şeyi sonuna kadar yaşamak ister. Kız istemeden sonra şimdi sıra gelmiştir resmi nikaha ve gelin almaya. Emir masraftan kaçmaz ve ilk defa düğün yapıyormuş gibi hazırlıklara tamamlar. Reyhan telli duvaklı binecektir gelin arabasına.

Emir üstü açık kırmızı bir arabayı süsletir ve nikah salonlarına doğru yola çıkarlar. Cavidan yaşananların hiç birini tasvip etmese de şimdilik sakin kalmayı tercih eder; çünkü Emir aslında her şeyi bilmektedir. Cemre’nin suç ortağını bilen Emir susmakta ve annesinin yapacağı yeni bir yanlış hamleyi beklemektedir. yemin 18 aralık

Cavidan’ın şansı ilk defa  yaver gitmiş ve Cemre artık bir daha kendine gelemeyecektir. Cemre’nin de aynı Hikmet gibi artık konuşamayacak olması Cavidan’ın şansıdır ancak Cavidan Reyhan’ın dayısının başına gelenleri kimin yaptığını bildiğini bilmemektedir. Sıra Reyhan’dadır. Cavidan’ın Cemre ile i birliği yaptığını bilen Emir sussa da babası Hikmet’in başına gelenlerin de tek sorumlusu annesi olduğunu duyunca Cavidan’ın da defteri dürülecek ve kendisini hapiste bulacaktır; ancak şimdilik Cemre de Nigar’da sessizdir. Dayısının hesabını soracak olan Reyhan şimdilik düğünün büyüsünü bozmak istemez.

Evime hırsız girdi bahanesi ile Kemal ve Narin’in evine giren Yonca kimsenin gerçekleri bilmediğini düşünüp yatak odasına kamerayı koyar. Narin Yonca’nın bu eve Kemal için geldiğini ve Kemal’e aşık olduğunu fark etse de elinden bir şey gelmez çünkü Kemal gerçek kocası değildir. Talaz ise yatak odasından gelecek görüntüleri beklemektedir ve tek amacı Kemal ve Narin’in gerçekten evli olmadığını dedeye ispat etmektir. Dede Narin’in yalan söylediğini öğrenince artık ona güvenmeyecektir.

Diğer taraftan Suna ve Taci iyice bir birlerine yaklaşmaktadırlar. Taci artık kalbinde kilerden Suna’ya bahsetmek ister ancak bu beklediği kadar kolay olmayacaktır. Yemin 143. Bölüm resimleri

Yemin 143. Bölüm Fragmanı