Tutunamayanlar Dizisi Konusu

Tutunamayanlar dizisi 7 Ocak 2020 salı akşamı Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Koca bir mahallede kimsenin tutunamadığını yani bir türlü işlerinin rast gitmediğini anlatan dizi son yıllarda yükselen bir yıldız olan Doğu Demirkol’un en önemli projesi olacak. 

Trt 1’in yeni komedi dizisi Tutunamayanlar farklı türü ile 2020’nin en dikkat çekici dizilerinden biri olacak. 60 dakika olması ile zaten fakrını ortaya koyacak Tutunamayanlar dizisi bir de komedi türünde olunca izleyicinin beğenisini kazanacak. En son yapılan komedi türünde ki Jet Sosyete çok fazla dayanamamış ve bir sezon geçmeden kanal değiştirmiş daha sonra da internete geçmişti; ancak Trt 1 yönetimi Tutunamayanlar dizisi yapımcısı İstanbul Medya Akademisine uzun bir garanti verdi. Bu nedenle de Tutunamayanlar dizisinin uzun bir süre final yapma korkusu olmayacak.Tutunamayanlar Dizisi resimleri

Tutunamayanlar Dizisi Konusu

Tutunamayanlar dizisinde konu yazılan her karakterin bir türlü hayattan beklediğini alamaması anlatılacak. Kimisinin işi, eşi olacak çocuğu olmayacak; kimisinin parası pulu olacak şöhreti olmayacak; kimi aşkı bulacak parayı bulamayacak kimi üniversite bitirecek ama iş bulamayıp çocuk bakacak kimi de şiir kitabı çıkaracak satılmayacak.

Tutunamayanlar dizisinde Eylem ve Tarık’ın komedi dolu aşkları ve işleri anlatılacak. Tarık 30 yaşına gelmiş ama hiç bir sorumluluk almamış vurdumduymaz bir gençtir. Yaşadığı mahallede mutlu olan Tarık bu zamana kadar hiç bir işte çalışmamıştır; ancak çevrede ki baskılar ile iş görüşmelerine gitmektedir; ancak hiç ümidi yoktur işe alınacağından. Yine gittiği bir iş görüşmesinde kendisi gibi iş arayan Eylem ile tanışır. Eylem’e ilk görüşte aşık olan Tarık Eylem’in hikayesinden de etkilenir.

Eylem bir kaç ay öncesine kadar çok zengin bir ailenini kızıdır; ancak babası yaptığı son işte batmış ve Eylem’in ve ailesinin artık hiç bir şeyi kalmamıştır. Şimdi Eylem’in tek bir amacı vardır çok çalışmak ve eski zengin günlerine dönmektir.

Tarık iş görüşmesine kabul edilmemiş ancak Tarık ile birlikte şirket Eylem’i de işe kabul etmemiştir. Eylem’in yanına yaklaşan Tarık’ın Eylem’e reddedemeyeceği bir teklifi vardır. Tarık alır Eylem’i kendi mahallesine götürür. Eylem mahalleye gelir gelmez mahallenin kitap kafesinde çalışmaya başlar; ancak Tarık bir türlü Eylem’in dikkatini çekemez. Eylem’in aklı fikri zengin olmaktadır. Tarık artık anlamıştır Eylem’i etkilemek için zengin olmak gerekmektedir.

Tarık bu amaç ile mahallenin ilham Perisi İlhan’ı bulur. İlhan ona kısa yoldan zengin olmayı vaad eder; ancak söylediklerini harfiyen yapacaktır. Tarık Eylem’i ve Ziya Hoca’yı da tutunamayanlar dizisi konusuikna ederek İlhan’ın söylediği işleri yaparlar; ancak girdikleri işler onlar için pek hayırlı olmaz.  Tarık ve Eylem başarısız olsalar da yaptıkları işlerde eğlenmeyi başarırlar.

Tarık belki zengin olamayacaktır ama Eylem’in dikkatini saf ve temiz yüreği ile çekmeyi başaracaktır.

Tutunamayanlar Dizisi Tanıtım Fragmanı