Benimle Oynama Final mi Yaptı? Neden Yok Neden Yayınlanmıyor?

Güncelleme 7 ağustos 2018 Benimle Oynama programı için Mesut Yar köşesinde önemli bir yazı paylaştı ve Benimle Oynama programının çok güzel gittiğini hatta kendisinin de izlerken çok eğlendiğini ancak Tv8’in yoğun yayın akışı içerisinde programı çok aranmasına rağmen bir boşluk bulunmadığını anlattı. Bu durumda da Benimle Oynama programının askıya alınması gündeme gelmiş dedi. Bu durumda Benimle Oynama programı için de final kararı gelmiş olacak zira askıya alınıp da döneni ben hiç görmedim. benimle oynama final 1

Benimle Oynama ekranlara geldiği ilk bölümü 22 temmuz pazartesi günü izleyicisi karşısına çıktı. Benimle Oynama  programı başlar başlamaz izleyicide büyük bir hayal kırıklığı yarattı. İzleyici İzleyici Enis Arıkan ve Şahin Irmak’tan çok farklı bir program beklemişti ama program konsept gereği Şinasi Yurtsever ile Sinan Çalışkanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu İlk Buluşma programına çok benzemekteydi; ancak sonradan programı izleyen izleyiciler Enis Arıkan ve Şahin Irmak’ın şakaları yönlendirmesini çok beğendi. 

İzleyicilerin genel yorumu ise programın çok komik ve izlemeye kesinlikle değer olduğu yönünde oldu. Daha önce yapılmış bir işi o kadar güzel yeniden yapmışlardı ki adeta çırak ustayı geçmişti. Yeni yeni konseptler arayıp saçmalamaya gerek yoktu aslında daha önce keşdefilmiş konseptler daha güzel yapılmaya çalışılabilirdi. Enis Arıkan ve Şahin Irmak’da aslında bunu yapmıştı ve Şinasi Yurtsever ile Sinan Çalışkanoğlu’nun yapamadığını Enis Arıkan ve Şahin Irmak çok başarılı yapmıştı. 

Allah’tan Benimle Oynama  programının ilk bölümünde şaka zedelere yapılan şakalar ve yaşanalar çok komikti de izleyiciyi küstürmeden ekranda tutmayı başardı. Benimle Oynama programı ilk bölümü ile 1.57 reyting ile kendisine 15. sırada yer buldu. ve yaklaşık 1.3 milyon insan tarafından izlendi. Benimle Oynama 2. ve 3. bölümde ise adeta reyting patlaması yaşadı ve izleyici sayısını yaklaşık 2 milyona çıkarmayı başardı.

benimle oynama final

Bir Tv eleştirmeni olarak Benimle Oynama programının İlk Buluşma programına benzerliği sebebi ile bir çok yönden eleştirsem de programı izlerken çok güldüğümü de söylemeden geçemeyeceğim. İlk bölüm itibari ile gerçekten çok organize bir prodüksiyon olduğunu söyleyebiliriz; özellikle Burcu Esmersoy’un konuk olduğu şaka bir çok izleyici tarafından beğeni ile izlendi.

Benimle Oynama programı için bu reytingler yeterli reytingler zaten Tv8 maliyeti yüksek olmayan programlardan çok yüksek reyting beklemşyor; Benimle Oynama Prime Time dışında da yayınlanabilecek bir yapım bu nedenle uzun yıllar Benimle Oynama’yı Tv8 ekranlarında izleriz; ancak Acun Medya bence daha orijinal fikirler ile izleyici karşısına da çıkmaya devam etmeli tabi ki bu kadar başarılı yaparlarsa eski programları da yeniden deneyebilirler.

Enis Arıkan ve Şahin Irmak bence çok başarılı bir ikili olmuş; özellikle Enis Arıkan gençlerin çokça takip ettiği ve gençleri çok iyi tanıyan biri; Şahin Irmak ise oyunculuğunun yanı sıra senaristliği ile ön planda olan bir isim. Kurgu açısından Şahin  Irmak büyük şans olmuş Benimle Oynama ekibinebenimle oynama devam edecek

 

Etiketler