Bıçak Sırtı 16. Bölüm Özeti 1 Kasım Lakşi Swara’yı Seviyor Ama Ragini İle Evlenmek Zorunda

Bıçak Sırtı dizisinde Sanskar’ın ortaya çıkmasıyla büyük mutluluk yaşanmıştı. Lakşi hemen Sujata’yı aramış ve Sanskr’ın yanında olduğunu söylemişti. Sujata büyük bir heyecan içinde oğlunun yanına gitmiş ancak Sanskar onu ve Lakşi’yi tanıyamamıştı. Şimdilik Sanskar’ın en büyük dostu Ragini’dir. Bıçak Sırtı 16. Bölüm Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 1 Kasım Özeti

Sanskar yemeğini hızla yerken Swara yavaş olmasını ister. Sanskar ona sert tepki gösterince Ragini Sanskar’ı sakinleştirir ve elleriyle Sanskar’ı besler. Sujata oğlundan kendisine sarılmasını ister ancak Sanskar sen kötüsün diye sarılmak istemez. Ragini ondan rica ederken Sanskar benden sonsuza kadar ayrılamayacaksın değil mi der. Ragini ayrılmayacağını söyleyince Sanskar annesine sarılır. Bu sırada Ragini’nin ellerinden sıkıca tutuyordur. Lakşi de kardeşine sarılıyor.

Sanskar’ın ortaya çıktığını öğrenen Durga onun eve gelmesine izin vermeyeceğini söyler. Geçmişte yaptığı şeylerden dolayı bu eve giremez diyor ve Anapurna’dan onu evin dışında görmesini istiyor. Lakşi Swara’ya Durga kardeşimi evden attı der. Sebebini söylemek üzereyken Ram, Anapurna, Adarş ​​ve karısı Sanskar’ı görmeye gelirler. Sanskar onları görünce yüzünü gizleri ve Ragini’ye sığınır. Sanskar o eve gitmeyeceğini söyler. Anapurna Dadima’ya Sanskar için teşekkür eder ve ayrılırlar. 0

Durga Anapurna’nın odasındaki Sanskar resimlerini görür. Anapurna’dan şansını fazla zorlamamasını ister. Sanskar’ın burda kalması imkansız der. Anapurna Lakşi’yi nasıl affettiysen onu da affedebilirsin der. Ancak Durga kararım kesin, Sanskar bu eve gelemez diye konuşur. Anapurna dikilir ve o gelmezse ben de bu evde kalamam der. Sanskar restine rest diyerek istediğini yapmasını ister.

Sanskar Ragini’nin gayretleriyle Sujat ile gitmeye razı oluyor. Sanskar eve geldiğinde garip hareketlerine devam ediyor. Evde şimdilik Durga gözükmüyor. Sanskar bir anda deliriyor ve Ragini’yi getirmelerini istiyor. Lakşi ve Sujata Dadima’nın evine gidiyorlar ve durumu anlatıyorlar. Sumi Ragini’den gitmesini isterken Dadima ortaya çıkıyor ve Durga buraya gelip özür dileyene kadar Ragini’nin gitmesine izin vermeyeceğim diyor. Lakşi babasını bulup özür dilemesini sağlamayı düşünüyor. 1 43

Eve döndüklerinde Lakşi bileğini bıçakla keseceğini söylüyor. Ragini’yi getiremedikleri için onları yalancılıkla suçluyor. Lakşi babam nerde diye annesine sorar. Anapurna ağlamaya başlar ve Sanskar’ın eve gelmesi ile ilgili tartıştıklarını ve Durga’nın kendisiyle tüm ilişkilerini keserek ayrıldığını söyler. Lakşi babasını arar ancak telefonuna ulaşılmıyordur. Ragini’yi yarım saatte getirme sözü verir ve ayrılır.

Lakşi Dadima’nın yanına gelir ve ayaklarına kapanır. Ondan Ragini’yi göndermesini ister. Dadima sen git baban gelsin deyince Lakşi Ragini hala benim nişanlım diyerek Dadima’yı şoka uğratır. Dadima bunu bir de komşuların yanında söyle der. Lakşi herkesini içinde Ragini’yi nişanlısı olarak kabul ettiğini söyler. Dadima şimdi nişanlını alıp gidebilirsin der ve Lakşi Ragini’nin elini tutarak çıkar.

2 45

Eve gelince Sanskar Ragini’ye neden geç geldin diye sorar. Ragini bazı işleri olduğunu söyler ve Sanskar’ın yaralarını temizler. Lakşi bir kenarda onlara bakarken Swara’yı sevdiğini ancak çaresizlikten Ragini ile evlenmek zorunda olduğunu düşünüyordur. Bu sırada Swara da gelir ve buz torbasını Ragini’ye verir. Bir kenarda bekleyen Lkaşi’nin yanına gelir ve film gibi bir kız isteme oldu diyerek Lakşi’ye övgüde bulunur. Kız kardeşim senin gibi birisiyle evleneceği için mutluyum der.

Gece olduğunda Sujata Ragini’nin gitmesini istiyor ancak Sanskar gitmesine izin vermiyor. Beni bırakıp gidecek misin diye soruyor. Ragini onu yatırıyor ve ona şarkı söylüyor. Şarkı söylerken Lakşi’nin kendini istediğ ve el ele tutuştuklarını hatırlayarak mutlu oluyor. Şarkının bitiminde Sanskar uyuyor. Anapurna Ragini ve Swara’yı bırakması için Lakşi’yi çağırıyor. 4 41

Lakşi kızları evlerine kadar götürüyor. Ragini emniyet kemerini açamayınca Lakşi onu çıkarmak için Ragini’ye iyice yaklaşıyor. Bu durum arkada oturan Swara’nın hoşuna gidiyor. İki kız ayrılırken Lakşi Swara’ya seninle önemli bir konu hakkında konuşacağım der. Ragini benimle mi diye sorar. Lakşi Swara ile olduğunu söyler. Bıçak Sırtı 1 Kasım Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 16. Bölüm Fragmanı