Bıçak Sırtı 23. Bölüm Özeti 9 Kasım Sanskar’ın Büyük Oyunu

Bıçak Sırtı dizisinde Lakşi ile Swara bir araya gelirler. Lakşi Swara’yı hayatı boyunca mutlu edeceğini söylerken Swara daha yeni Ragini ile ayrıldığını ve acele etmemeleri gerektiğini söyler. Lakşi acelesi olmadığını söylerken Ragini gelir ve acele etmelerini ister. Onlardan birbirinizi seviyorsanız beklememelerini ister. Eve döndüklerinde Ragini Şekar’a Lakşi’nin planlarında bir değişiklik olmadan acele etmelerini ister. Şekar Ragini’ye övgüde bulunur ve bu gün beni gururlandırdın der. Bıçak Sırtı 9 Kasım Özeti başlıyor.

Şekar Durga’yı arar ve evlilik hakkında görüşmeye geleceğini söyler. Swara herşeyin çok hızlı geliştiğini düşünürken Ragini evlenek istemiyor musun diye çıkışır. Onun evlendiğinde eski alışkanlıklarını sürdüremeyeceğini belirtir. En başta da giysilerini değiştireceğini söyler. Ondan sari giymesini isterken kendisi de modern kıyafetler giyerek Swara’nın karşısına çıkar. Swara şaşkındır.

11 34

Durga, topluluğun ne dediği umrumda değil diyerek Swara’nın eve uyum sağlayacağını düşünüyorum der. Anapurna’dan da değişmesini ister. Sanskar Sujata’ya mutlu olamayacaklarını söyler. Ragini evde mutluluk oyunu oynamaya devam ediyordur. Onu modern kıyafetler içinde gören ailesi şaşırırken Ragini Swara’yı evlenmeden önce eğittiğini söylüyordur. Sumi onların resmini çeker. Nazardan korunmaları için Tanrı’ya dua eder.

Tüm düzenlemeler Durga’nın evinde yapılır. Sujata, Lakşi daha kaç kere nişanlanacak diye dalga geçerken Şekar ve ailesi gelirler. Durga onları karşılarken Dadi’yi sorar. Şekar onların akraba düğününe gittiklerini söyler. Ragini araba sürücüsüne para verirken Lakşi onu Swara zannederek elinden tutar. Ragini sesini bir müddet çıkarmaz. Ardından arabanın üzerinde bulunan çiçeklerin başından aşağı dökülmesini sağlar. Arkasını döndüğünde delice gülümsüyordur. Lakşi onu hiç böyle görmemişti.

22 30

Ragini seni kızdırmak için böyle yaptım der. Nasıl göründüğünü sorar. Lakşi iyi göründüğünü söylerken Ragini istediğim bir şeyi verir misin der. Lakşi ne istersen o gerçekleşsin diye söyler. Ragini ondan düşünmesini isterken Lakşi benden ne istiyorsun ki diye sorar. Ragini Swara’nın yerini istediğini söyleyince Lakşi anlamadım diye şaşırır. Ragini en iyi arkadaşın yakında eşin olacağı için senden en yakın arkadaşın olmanı istiyorum der ve elini uzatır. Lakşi kabul ederek elini tutar. Sanskar onları izliyordur.

Lakşi ve Ragini içeri girerler. Pandit daha önce bu kadar uyumlu bir mahurat hiç görmedim der. Swara ve Lakşi’nin 36 maddede uyumlu olduklarını söyler. Onların birbirleri için yaratıldığını söyler. Daha önceki nişanlısında bu kadar uyum olmadığını belirtiyor. Ragini ve Lakşi ‘de yerlerini alırlar. Tilak(Kız isteme sırasında yapılan bir ritüel) pandit tarafından yapılırken Sanskar ayağa kalkar ve eski kız arkadaşı Kavita’yı getirmelerini ister. Pandite Kavita ile evleneceğini söyler. Bıçak Sırtı 9 Kasım Özeti devam ediyor.

33 32

Durga Sujata’dan onu odasına götürmesini ister ancak Sanskar daha da hırçınlaşır. Sujata Kavita’nın öldüğünü söyerken Sanskar onu Lakşi’mi öldürdü der ve eliyle onu gösterir. Ardından Durga’yı gösterir. Ortam bir anda buz gibi olurken Ragini ve Sujata Sanskar’ı ordan alırlar ve odasına götürürler. Sujata bu şekilde ne yapmaya çalıştığını sorar. Sanskar onların mutluluğunu mahvetmek istedim ve bunda da başarılı oldum der. Durga Şekar ve Sumi’den özür diler.

Sumi bir telefon alır ve hastaneye gitmeleri gerektiğini söyler. Hastaneye geldiklerinde doktor hastanın başında bir kişinin bulunması gerektiğini söyler ve onları sorumsuzlukla suçlar. Swara bir odada uyanır  ve buraya nasıl geldiğini merak eder. Dida’nın başındayken nasıl olur da otele geldim derken kapıyı açar ve polisle birlikte basını görür. Lakşi Ragini’yi eve bırakacağını söyler. Ragini onu çaya davet eder ve Swara gibi olmaya çalıştığını söyler. Lakşi sen de yeteri kadar iyi nitelikler var der ve değişmesi için neden olmadığını belirtir. Ragini’ye Swara’dan telefon gelir. 44 30

Lakşi telefonu alır, Swara hastanedeyken bir anda gözlerini açtığını ve bir otele geldiğini söyler. Başının dertte olduğunu belirtir. Lakşi ondan otelin ismini vermesini ister. Swara bir kartta yazan otelin ismini Lakşi’ye söyler. Ragini ve Lakşi otele doğru harekete geçerken polis Swara’nın kaldığı odanın kapısını çalar. Swara dolaba gizleniyor. Polisler onu heryerde aramaya başlarlar. Swara’nın elbisesi dolabın dışında gözüküyordur. Polis dolabın kapağını açar ve Swara’yı görür. Ancak kapağı yeniden kapatır. Diğer polisler ayrıldıktan sonra polis onu dışarı çıkarır ve iyi bir aileden geldiğin belli diyerek ondan bir müddet daha odada kalmasını ister. Basının dışarda olduğunu belirtir. 55 12

Lakşi ve Ragini otele gelirler ve Swara’nın kaldığı odaya giderler. Lakşi onu görünce kollarını açar ancak Swara Ragini’ye sarılmayı tercih eder. Polis Ragini ve Lakşi’ye ana kapıdan çıkmalarını önerir. Kendisi de Swara’yı arka kapıdan çıkaracaktır. Ragini ve Lakşi ana kapıdan çıkarken Ragini Lakşi’nin kolundan tutar. Basın orda olduğu için ikili canlı yayında gözükür. Durga ve ailesi onları el ele görünce büyük bir şok yaşarlar. Bıçak Sırtı 9 Kasım Özeti sona erdi.66 3

Bıçak Sırtı 23. Bölüm Fragmanı

Bıçak Sırtı 23. Bölüm Özeti 9 Kasım Sanskar’ın Büyük Oyunu (3 Yorum)

  1. Ah yere bakar yürek yakar Ragini sen tam bir kotu kızsın arkadaşına sen neler yapıyorsun aptal